Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tothgera30

    Ármester

    válasz sandbridge #26377 üzenetére

    Abban igazad van hogy a Phenom X6 nem nagy durranás, játék alatt a 4 magot még csak-csak kihasználja, szóval ott kell odalépni, ezért 4*4Ghz már jó dolognak látszik. Az általad említett két procit is meg kel rángatni, mert alapból azok se híresek a magas órajeleikről. Akkor teljesen mindegy ha (talán) a már meglévő 955-ét húzza 4Gz környékére. Nekem a 965BE 4Ghz-n megy, bőven elég, gondolkodtam hogy lecserélem 2500k-ra, de ahogy többen mondták, játék alatt semmivel sem lesz jobb, itt talán a jövőben a HDD és a memória lesz a szűk keresztmetszet, mármint sebesség és elérési idő tekintetében. Ha megnézd a CPU-kat, annyit manapság nem fejlődnek egy-egy generációváltás során, lásd: AM3, AM3+ vagy 1156, 1155. Persze gyorsabb meg picit fejlődik, de pl. gyárilag 4Ghz-en ketyegő 4 vagy 6 magost nem látni, sőt talán egy-egy generáció váltás során lesz vagy 10-15% javulás, ami játék alatt nem észlelhető, vagy ahogy a kolléga mondta, talán +2-3 FPS, és ha beleszámolod hogy mindenből megveszed a legújabbat, akkor az lehet több százezer forint, és azért a csekély teljesítmény növekedésért nem biztos hogy megéri. Amúgy meg lassan leváltják a 2500/2600 (1155)-ös procikat, szóval már abba sem ruháznék nagy összeget. Tehát ezt az Intel felé való elvakultságot nem értem, mikor ez manapság nem mérvadó, főleg úgy nem hogy a kék gyártó évente kiad egy új foglalatot hogy mindig legyen aki vegye a termékeit.

    #26388 MazsolaTade: Vedd meg nyugodtan használtan, nekem is volt már pár, és semmi gond nem volt velük.

    [ Szerkesztve ]

    "A pokol nem hely, hanem állapot"

Aktív témák