Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Habell #23238 üzenetére

    Huh. Ez így látszik szabad szemmel is, vagy csak a fényképen van kiemelve? Mert ha az első, akkor vidd vissza...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • atti78

    csendes tag

    válasz Habell #23238 üzenetére

    Nálam nem volt ennyire durva (más tv-m van, de hasonló volt a probléma), de miután megláttam és tudtam, hogy ott van, zavart.. nem is kicsit, mivel új tv volt, és nem olcsó.. dim light segít, ha nincs ott (folt fölött vagy mellett, attól függ hogy honnan világit be az edge led) világos rész, de az nem az igazi és részemről nem tekinthető megoldásnak.

    Ami nekem segített (és ezért is hozom szóba, de te mérlegeld, hogy ki akarod-e próbálni), ez: [link]
    Utána nálam teljesen eltűnt a folt és alig nyúltam hozzá a panelhez.

    Ha van kérdésed, hogy pontosan hogy csináltam, írj privátot. Szerintem egy próbát megér, különben nem hoztam volna szóba és nagyon örültem volna, ha annak idején valaki elmondja ezt nekem, mert sok frusztrációt okozott bennem, hogy egy új tv ami nem olcsó, lehet ilyen (előtte is volt LCD-s tv-m, de azzal nem volt ilyen bajom mikor megvettem).

    [ Szerkesztve ]

  • Habell

    tag

    válasz Habell #23238 üzenetére

    Korábban írtam a kép foltosodásáról az LG 55UK6470PLC típusról. A linkelt képeimhez szólok most hozzá ha valaki nem látta volna. Páran hozzászóltatok, többnyire lehúztátok a típust.
    Segítőjelleggel gondoltam megosztom a fejleményeket.
    Az Lg telefonos ügyfélszolgálatot felhívtam és elmondtam nekik mit tapasztaltam, kaptam segítséget, hogy játsszak a háttérvilágítással meg a fényerővel. A háttérvilágítást valamiért nem tudtam állítani. A fényerőt felnyomtam maxra akkor nem fekete színt adott hanem szürkét és úgy eltűnt a folt. De ezt nem találtam jó megoldásnak, ezért visszahívtam a szervizt és kértem, hogy jöjjenek ki helyszínre és nézzék meg. Amúgy a telefonos szervizes azt mondta, hogy ez a típus direct ledes, nem edge ledes. Az euronicsban azt mondták hogy edge ledes. A leírás szerint meg direct ledes. A helyszíni szervizes szerint ez edge ledes. Én értem félre őket és nem egyről beszélünk vagy senki se tudja milyen ledes ez a tv?
    A lényeg, hogy a helyszíni szerviz megállapította, elsőre szinte, hogy kijelző hibás a készülék. Szét lett szerelve, hogy esetleg kijelző csere lesz. A hátlap levétele után kiderült, hogy a kijelző nem eredeti LG hanem valami más... ( ezt a részt nem értettem, hogy most mi is volt, a címkét lefényképezte a szervizes majd azt mondta, hogy ehhez nem is nyúlhat hozzá, ezt nem cseréli, valószínű, hogy készülék csere lesz. ) Kis esélyt lát arra, hogy kap az LG-től kijelzőt ehhez, valószínűbb, hogy csere utalvány lesz az az vehetek ebben az értékben egy másik tv-t. Kérdés most akkor mit vegyek???
    Amúgy hiába a sok eladott darab ebből a típusból sehol máshol nem volt hiba... csak nálam ... ? lett volna... ?
    Az alig két hetes tv-m másfél hét múlva úgy néz ki nem lesz és vehetek másikat majd... A szervizes szerint maga a típusnak meg ebben az árkategóriában már jónak kellene lennie... ez egy akciós tv volt ami 225ezer volt így akcióban és 2018-as modell.

Új hozzászólás Aktív témák