Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrasc

    újonc

    Én 1 éve használok otthon XIAOMI MI 3 routert. Előnye , atom stabil, kb 3 havonta indítom csak ujra , otthoni nas rajta keresztül torrentezik, és külföldről online videózok a nasról. Brutális a wifi teljesitménye (gyanus hogy nem európai szabványú) A router . a harmadik emeleten van , (nem panel hanem tégla) lakástól 50 méterre már felcsatlakozik a wifire a telefonom, ház elötti a parkolóban a kocsiban youtube videózok a lakás wifiről. A router még kinai nyelvű (már angol firmwarrel is árulják) de a androidos MI progi az angol, igy szót értek vele . ajándék áron van, én 23 euróért vettem ingyen postával kinából. kétnormás AC wifi, A hátránya a 100 as lan.....De már megrendeltem a uj MI 3G verziót (42 euro) , aminek már gigabites lanja van. Eddig ez a leg stabilabb router amit valaha használtam...
    A jó az hogy online is lehet hozzáférni a routerhez, vagyis külföldről is tudnám resetelni,de eddig 1 x kellett , de kiderült akkor is a modem volt a hunyó. Nem vagyok xiaomi fan, de olcsón jót , és akkor sokat eladunk elvet követik..

  • andrasc

    újonc

    válasz SeniorTilla #59535 üzenetére

    érdemes rákeresni a xiaomi MI3 tesztekre , mindenütt kiemelik a extrém erős wifit, és a stabilitást. Találtam olyan tesztet ahol a asus valamelyik prémiumkategóriás (csak árára emlékszem 220 euró volt) routeréval mérik össze a wifijét , sebeségben persze legyőzi a xiaomi routert de jel erősségben nem. Nekem elötte egy tp-link AC 1750 routerem volt, xiaomi jel erősségben keményen veri, lakáson belül, sebességben kb egyformát mértem. Eddig az volt a gondom vele hogy 100 as lan miatt lassú volt a másolás a nas és a PC között, illetve ha TV-n FHD filmet néztem a nas-ról vagy PC-ről ,és közben esetleg másoltam volna akkor film beszaggatott , új 3 G verzió már gigabites.
    Használok még repeatert külföldön, egy emelettel feljebb van a router (AC wifis), próbáltam "jó áras" 10-20 eurós verziókat, sebesség gond volt mindig. ami bevált nagyon az Netgear EX3800-100PES AC750 Universal WLAN Repeater (kb 42 euro, amazon.de ár), több falon keresztül is jól veszi a jelet (60 megás net böl 50-55 megát mérek a PC-n) és a repeater lan kimenetére van kötve egy Netgear GS105E-200PES 5-Port WeB Managed (Plus) Gigabit Switch (30-35 euro , amazon.de ár), erre van rákötve a PC és egy androidos tv box . Ez így stabilan megy 2 éve, igaz itt nincs torrent (mert büntetik), de a Magyar TV-t streamelve nézem (android box) napi 12-14 órát, gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • andrasc

    újonc

    válasz Klara_ #59579 üzenetére

    A plafon valóban 400 euró de mondjuk Asus RT-AC3200 229 euro, bár csak lelkes amatőr vagyok de szerintem benne van a prémium szegmensben (elnézést ha tévedek) . Jók az asus routerek, családban korábban telepitettem párat. A xiaomi viszont baromi olcsón adja a jó erös középszintet, nekem nagy meglepetés volt. Azóta ismerősök is használják, olcsósága miatt ipari környezetben is, műhelyben (eldobható kategória), ha csak erös 2 normás wifis, és stabil, megbizható router kell, akkor nagyon ajánlott vétel.

Új hozzászólás Aktív témák