Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz maxika2004 #39706 üzenetére

    Most melyik routert is akarod majd konfigurálni?
    Mert ha a másodikat, amit switch-be kapcsolsz (DHCP ki), azt először simán eléred az egyik LAN porton (sárga) és ugyan úgy be tudod állítani, mint egy normális routert. Ha a wifi-t használni akarod rajta, akkor azt beállítod (név, jelszó stb), majd a DHCP-t kikapcsolod és onnantól kezdve csak a sárga portjait használod osztásra, tehát a kábelt ami az első router-től jön, azt nem a kék, hanem az egyik sárga portjába dugod.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz maxika2004 #39708 üzenetére

    Nem mindig úgy van, tehát van ugye a két routered, amit összekötsz a LAN (sárga) portokon keresztül.
    Na már most az első router ugye a fő router, azt tudod majd beállítani, az osztja LAN-on az IP címeket a hálózaton, viszont mivel a másikat is a LAN portal kötöd be a hálózatba, ezért azon ki kell kapcsolni a DHCP-t, hogy nehogy ütközés legyen, akkor viszont már nem fogod tudni elérni (menedzselni), ezért kell előtte beállítani.
    Persze valamikor ugyan úgy eltudod érni egy címen switch módban is, amit előtte adsz neki, de ez a legtöbb esetben nem így van. Persze egy reset-el ugyan úgy visszaállítható és újra konfigurálható.
    De ha a WAN porton kapja a netet akkor se lesz nagy gond, csak alhálózat jön létre és oda kell figyelni a LAN beállításokra, meg ha beállítod a Local Managment-et, akkor WAN porton keresztül is ugyan úgy tudod majd konfigurálni.
    Most lehet kicsit bekavartam bocsi, csak azért mindent leírtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz RicsiSuly #39716 üzenetére

    Tényleg jól jönne valami rajz, mert kicsit nehéz elképzelni, főleg, hogy két internet hozzáférés is van és mégis egy hálózatot akarsz létrehozni, legalább is ha jól szűrtem le.
    Na meg a NAS-on van két port, hogy ezt meg tudd valósítani? És a házakban külön külön címtartományt akarsz létrehozni és minden eszközt fix IP-vel ellátni?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz RicsiSuly #39735 üzenetére

    Rajz az sajnos nincs :D

    Bár nagyjából el tudom képzelni, hogy mit szeretnél megvalósítani, de inkább nem találgatok :)

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz RicsiSuly #39735 üzenetére

    Vagy javítottad, vagy csak nekem töltötte be most a képet, na m1 :D
    A szürke "wifi" feliratokat nem értem, de gondolom antenna akar lenni és azok a routerek kapják a netet igaz?
    Na meg már most szerintem nem jó ötlet, ha a pont a két router van összekötve, főleg nem direktbe és főleg nem úgy, hogy mindkettő DHCP-je aktív, na meg az internet pont azokon jön be és így elég fura ütközés lenne, meg mindenki használná a másik netét is, ami gondolom probléma lenne.
    Egyébként gondolom csak a NAS-t akarod megosztani nem? Mert akkor elég lenne abból egy vezetéket átvinni (ami már megvan az a cat6-os) és akkor arra rácsatlakozna a hálózatuk, egy másik porttal meg a te hálózatod, persze már ha ez megvalósítható, mert egyébként a két hálózat összekötése bajos lenne úgy, hogy van két router aktív DHCP-vel és két internet hozzáférés, legalább is szerintem, vagy csak én hámoztam ki rosszul a képet, kicsit este van már :D

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Spuri2000 #39739 üzenetére

    Két külön címet akart neki adni (egyikkel csak az egyik hálózatban lehessen használni), illetve elosztani az egy vezetékre jutó terhelést, na de ennek egyébként sincs semmi értelme, hogy ha a forgalmat csak 1 router bonyolítja le, ne meg már akkor megbukott, mikor a két routert összekötötte, tehát mint mondtam, úgy érdemes csak, ha a két házat összekötő kábelt a NAS-ba csatlakoztatja és úgy csatlakozik rá a szomszéd ház routerére, főleg hogy úgy eleve más címet kap az oda tartozó port, persze ahhoz az is kell, hogy a címtartomány különböző legyen, na meg ha ő is használni akarja, akkor kell még egy RJ45-ös port, vagy legalább egy USB és hogy az ő routerének legyen egy USB portja.

    Ha meg ez a megoldás lehetetlen, akkor vagy az marad, hogy csinálnak egy hálózatot és vesznek egy internetelérést (egy kb. akkorát, ami kb a kettő együtt, már ha lehet), vagy pedig úgy próbálja összekapcsolni a két hálózatot, hogy külön és korlátolt címtartományt és bandwith control-t használ (már ha lehetséges), illetve fix IP címeket, hogy a két hálózat ne bombázza egymást és ne használják egymás netét, de az adott címen lévő NAS-t el tudják érni, persze ahhoz olyan hálózati beállítások kellenek, bár a két router-t akkor se kötném pont direktbe, de elméletileg működni fog így is a dolog, de nem biztos (még nem csináltam ilyet)!

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz RicsiSuly #39741 üzenetére

    Aha, szóval nem csak a NAS-t akarod megosztani, mert eddig úgy tudtam, hogy csak azt.
    Ha meg így akarod, akkor úgy kell megcsinálnod, ahogy előzőleg leírtam. Két különböző hálózatot hozol létre, vagyis két különböző címtartományú hálózatot (pl tiéd 192.168.0.1, övék meg 192.168.1.1 osztályt megtartva) és fix IP címeket használsz, vagyis minden eszközt beregisztrálsz a routerekbe és hozzájuk rendelsz egy fix IP címet és csak annyi címet hagysz neki kiosztani, amennyi a hálózaton szokott lenni, többet nem és így aktív lesz mindkét router-en a DHCP, viszont két külön hálózat lesz egybekötve. Ja igen, mindkét hálózaton külön-külön kell beregisztrálnod az adott háztartáshoz tartozó eszközöket, de ezt gondolom tudod.
    A netet meg cím alapon korlátozhatod, persze csak akkor, ha a router képes rá, viszont ha nem csinálod meg ezt, akkor előfordulhat, hogy te a szomszéd netét használod, vagy ő a tiedet, hiába van két külön hálózat létrehozva, attól még előfordulhat ilyen, viszont így eléritek egymást és látjátok egymás gépeit is, hacsak nem külön munkacsoportba nem rakjátok őket, de cím szerint még is így lehet egyikről a másikra csatlakozni (játék).

    Egyébként a másik kérdésedre válaszolva igen, attól hogy fix IP címeket osztasz ki, attól még aktív marad a DHCP, már ha a routerben adsz meg fix címeket, mert attól még ő ugyan úgy oszt, csak mindig ugyan azt a címet osztja ki a gépnek, mint ami meg van adva.
    Na meg ha ugyan arra a routerre van kötve a nas, akkor felesleges, legalább is terhelés szempontjából, bár ha mindkét portnak külön címet tudsz megadni, akkor egyiknek megadhatsz, egy a te hálózatodban szereplő címet, a másik portnak pedig a szomszéd hálózatban lévő címet, de szerintem egy címmel és porttal is elfogjátok tudni érni, ha meg Gigabites portja van, akkor nem hiszem, hogy túl nagy terhelés lenne neki, ha 2-3-an néznétek egyszerre filmet, még ha HD filmről is van szó. Valószínűleg inkább a merevlemezek írási/olvasási sebessége az, ami inkább a bibit okozhatja és nem a port :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz RicsiSuly #39744 üzenetére

    Ha lehetséges, akkor egy normálisabb TP-Link routert, a többi meg attól függ, hogy milyen kellene? Esetleg Gigabites, vagy olyan ami tudja az 5 GHz-t?
    Egyébként az antennás dolog működhet, főleg ha egy normális antennára vezeted ki.

    afterbit: TP-Link-nél mindenféleképpen az 1043ND és fölötti router-t nézz, de a lényeg, hogy oda kell figyelni a hardververzióra, hogy mindenféleképpen 2.0 fölött legyen (csak az tud teljes Gigabitet kezelni WAN-LAN irányban), persze ahhoz már más kinézet társul, mint ami linkelve van.

    Ez pl. már v2.1-es:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Satyedli #39763 üzenetére

    Azért elég érdekes dolgokat írtál :D
    Ugye ha eleve akarsz a telefonoknak egy állandó AP-t (hozzáférési pontot), akkor eleve nem egy USB-s adaptert, vagy egy bővítőkártyát veszel a gépbe, mert az csak akkor működik, ha a gép megy, ha nem megy, akkor wifi sincs, viszont csak azért bekapcsolva tartani a gépet kicsit költséges lenne hosszútávon, már ha azért kérdezték rá az USB-s, illetve bővítőkártyás megoldásra, hogy gépen keresztül ossz Wifi-t.
    Na már most ha így van, akkor én kilőném ezeket a megoldásokat és inkább a router-es megoldást javasolnám.
    Ha meg jól akarsz járni árban és teljesítményben is, akkor legalább egy TP-Link WR841N(D) routert veszel, bár az már elég kevés, tehát inkább egy WR1043ND (v2 fölött), illetve afelett lévő routereket ajánlanám, főleg ha olyat szeretnél, ami nem csak 2.4 GHz-en, hanem 5 GHz-en is sugároz, persze ez az újabb készülékeknél a mérvadó.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Satyedli #39765 üzenetére

    Igazán nincs mit. Egyébként ha a routered nem a gépre van kötve (legalább is a WAN port), hanem a modemre (ADSL/Kábel/Optikai), akkor nem kell bekapcsolva lennie a gépnek, mert a router valójában egy gép szerepét tölti be, ami megkapja a szolgáltatótól a címet és onnantól osztja tovább a netet belső hálózati címekkel a gép, illetve a telefonok felé. Persze mondanom se kell, hogy a router-t bekapcsolva kell tartani, de az kis költség :)
    Egyébként nem, ha a géped nem Wifi-n keresztül csatlakozik most sem az internethez, akkor nem kell semmi más adaptert venned, maradhat ugyan úgy a vezetékes megoldás, csak nem a modembe fogod dugni a gépből kijövő kábelt, hanem a router egyik LAN portjába (legtöbb esetben sárga, vagy szürke).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Shingen #41201 üzenetére

    Már vagy egy millió van, ha nem több. Beírod Google-ba, hogy "router beállítás" és kedvedre válogathatsz.
    Egy a baj csak, hogy minden router más, mondjuk a legtöbb beállítás és funkció egyforma (Wifi, DHCP stb).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Bolobi #41204 üzenetére

    Szerintem az 1. gép előtti(piros) helyiségbe (vagy pont a zöld pontnál) kellene elhelyezni és akkor elméletileg mindenhol lenne Wifi, vagy megpróbálhatod az antennák állításával próbálgatni, illetve a csatornák állításával, vagy esetleg antenna cserét javasolnék (legalább az egyiket cserélni/bővíteni), de gondolom a "+eszköz nem fér bele" kijelentés kizárja ezt.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kali #41206 üzenetére

    Lényegében én is oda raktam volna a routert.
    Egyébként az antennás dologra térve rendben van, viszont ennél a routernél mindegy, na meg egyébként se akar rá költeni amint írta, tehát hogy beszéljem rá 3 antennára? Főleg hogy én 16 dBi-s antennára gondoltam (vagy egy kültérire), az meg elég drága, mondjuk már hozzá lehet jutni 1000 forintért is, ha jó helyen keresik.
    A többit meg annyira nem reagálnám túl, de egye fene, mindenre gondolni kell.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kali #41209 üzenetére

    Tudom, mindenbe bele lehet kötni, viszont nem kifejezetten színvonalas megoldást választottam, tehát nekem ugyan mindegy (végén majd írok valami érdekeset ezzel kapcsolatban).
    Az antenna meg valóban annyi, bár igazad van, nem lenne komoly javulás, azért írtam zárójelben ha jól emlékszem egy kültéri irányított antennát, mert azt konkrétan a helyiségre tudná irányítani, de az se a legjobb megoldás, főleg ami a visszirányt illeti. Jobb lenne oda inkább egy olcsó AP/router de ez meg nem lehetséges.

    Az elején írtam, hogy majd írok valami érdekeset, na itt van:
    Találkoztam már olyan megoldással is (és teljesen működött), hogy adott egy háromantennás router, az egyik antenna megmaradt úgy ahogy van, az egyik rá volt kötve a ház TV hálózatára (a kivezetéseknél/csatlakozóknál volt is wifi), a harmadik pedig az udvarra volt kivezetve egy kültéri antennával. Na erre mit szólsz? Egyik antenna se egyforma és érdekes megoldás. Azt hiszem ASUS-os router volt, bár nem biztos, de szerintem lényegtelen.

    yossarian14: Az az adapter elég gyenge és ami azt illeti nem is eléggé megbízható. Sokaknak nincs meg rajta még 100 Mbit/s se, pedig annyinak igazán kellene lennie rajta.
    Ami meg az ajánlást illeti, inkább hagynám másnak, mert 2 sávost nem ajánlanék, mivel a router nincs meg olyan, így kihasználni se tudnád nagyon, a másik meg az, hogy nem ismerek minden stick-et, ár alapján meg nem akarok ajánlani, hogy a "drága biztos jó is" :)

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz blakey #41218 üzenetére

    Jó lehet és ha már kétsávos, akkor minimum wdr3600, de ez csak belépőszint. Én pl. rögtön egy wdr4300-t vennék, persze mindjárt jön a kérdés, hogy miért, hát mert jobban megéri, legalább is szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Pampipapi #41430 üzenetére

    Szerintem egy router nem lesz elég, minimum kettő kell, de a másik lehet akár AP is, vagy egy AP módba állított router és az egyiket az 1. szinten, a másikat a 3. szinten helyezném el.
    Vagy esetleg a Wifi router antennáit le lehetne cserélni jobbakra és azokat irányítani esetleg, de ahhoz most meg kellene nézni (úgy hogy a 2. szinten van), hogy milyen a lefedettség és hogy érdemes lenne szórakozni vele, vagy nem és inkább venni még egy router-t. Na meg a második routernek nem muszáj drágának lennie, 3-4 ezer forintért már tudsz venni egy 150 Mbit/s wifi routert is akár (TL-WR740N vagy TL-WR741ND), persze ha csak két routert akarsz, akkor érdemesebb a másodiknak is egy jobbat nézni.

    bigdady: Én a TL-WDR4300-at venném meg, na de az én vagyok.

    Egyébként úgy látom az edigital kicsit elcsesszintette a 4300-as leírását, legalább is ami a Wifi-t illeti, na de nem mennék bele.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bigdady #41435 üzenetére

    Mármint melyik, mert mindkettő az elméletileg. Nézd meg a gyártó honlapját.
    Azért írtam, hogy az edigital elírta a specifikációt, de nem is kell tőlük olyan sokat várni.

    Mellesleg, ha már Archer, akkor úgy vagyok vele, hogy minimum C5, mivel a C2 csak belépőszintű, azt meg nem mindig éri megvenni

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz eri #41438 üzenetére

    Szerintem is egy normális gigabites routert kellene venni, egy sima 100 megás már ilyen feladatokra nem túl jó választás. Vagy esetleg a mostani routered mögé tehetsz egy gigabites switchet, de inkább egy normális gigabites routert vegyél.

    Pl. TL-WR1043ND V2, vagy ha már kétsávost szeretnél, akkor egy TL-WDR3600.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Pampipapi #41451 üzenetére

    Igaz, hogy csak egy födémet kell így is úgy is átlőnie, de azért lefelé és felfelé mégse ugyan úgy terjed a jel, már csak az antennák iránya miatt se, ezért érdemes egyet az 1. szintre, egy másikat pedig a 3 szintre belőni, így a 2. szinten közrefogják. Persze egyes szinteken a falak miatt így is lehetnek majd problémák, ezért is lenne kevés egy router a 2. szinten.

    Szerk.:
    Intruder2k5: Köszi, most válaszolhatok neki ott is :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Vyndree #41478 üzenetére

    Igazából én is egy gigabites router-t tudnék ajánlani, mivel a jelenlegi 100 megás routerek megvétele már csak pénzkidobás lenne, főleg hogy még azt a 100 megát se tudják, amit kellene.
    Ha lehet, akkor inkább TL-WR1043ND V2 legyen, annak jó a WAN-LAN átviteli sebessége és a Wifi-je is, ráadásul a DIGI-nél még emelés is várható, illetve a később csomagot váltanál, akkor megint csak jól jársz egy gigabites routerrel.
    Ami a sebességkorlátozást illeti, azt a legtöbb TP-Link router tudja, csupán egy fix IP-t kell adni a kívánt eszköznek és a Bandwidth Control menüpont alatt simán beállíthatod a kívánt sebességet.
    Persze a korlátozás címre vonatkozik és nem Wifi-re, de természetesen a Wifi-t is át tudod állítani (11/54/150 Mbit/s), persze utóbbi nem túl célszerű választás.

    Szári: Szerintem egy kétsávos router jobb ötlet lenne és van olyan, ami jobb árban van mint az ASUS, de rádbízom a választást.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Shingen #41501 üzenetére

    Megbízható, már én is rendeltem tőlük és eddig nem volt probléma, mondjuk garanciáztatni még nem kellett semmit, így azt a részét nem tudom minősíteni.
    Viszont a linkelt routernél az első kép hibás, amit kicsit gond egy ilyen webshopnál, de bakik néha előfordulhatnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gézengúz #41565 üzenetére

    Én még mindig nem értem, hogy hogy lehetnek olyan idióták a gyártók, hogy ilyen eszközöket 100 megás porttal látnak el. Gyakorlatilag így a Wifi sebessége is kihasználhatatlan. Pedig egy gigabites port nem kerülne sokkal többe és ésszerűbb is lenne már, meg az is, hogy már a 100 megás kártyákat kilőjék a forgalomból, vagy betiltsák a gyártását/beépítését.
    Egyébként olyannal is találkoztam már, hogy 300 ezer forintos laptopban (i7, 8GB RAM stb) is csak 100 Mbit/s vezetékes kártya és 150 Mbit/s vezeték nélküli adapter van. Kérdem én, hogy mi értelme van?

    Na meg nem tudom, hogy hallott-e valaki a TP-Link új eszközeiről (CPE510, CPE210), amikben szintén 100 megás port van (bár itt gondolom a PoE is közrejátszik, de más gyártó érdekes mód azt is megtudja oldani pl- RJ50 porttal, vagy PoE nélkül.)

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz anonymus89 #41611 üzenetére

    Hát én inkább kábeleznék a helyedben, vagy ha az egyáltalán nem lehetséges, akkor egy repeater-t kellene venni, bár nagy teljesítményt attól se várj el, max egy jó drága darabtól.
    Mellesleg az egy dolog, hogy 30-35 méter, na de hány fal, illetve egyéb zavaró tényező van közben?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz anonymus89 #41616 üzenetére

    Mert a ténylegesen jó repeater-ek (nem olcsó szar) képesek visszaadni azt a sebességet, mint ami a Wifi router közvetlen közelében elérhető. Persze nem a világ másik végéről, meg teljesen elszigetelt helyekről, de olyan helyekről semmi sem képes.
    Mondjuk egy normális AP is, ami szintén tudja ezt a módot, az is tökéletesen megfelel a célra.

    Hozzátenném még azt is, hogy egy sima 2.4 GHz-t tudó 300 Mbit/s-os Wifi router-től én igazából nem várnám el, hogy tudja akár ennek a felét is, mert ugye a legtöbb esetben jó ha az 1/3-át tudja a tényleges sebességnek.
    Ugye itt megint kell nézni azt is, hogy milyen az adó, illetve a vételi adapter teljesítménye, vagy hogy milyen zavaró tényezők vannak, milyen csatornák telítettek, milyen a csatorna "szélessége" (40 MHz ajánlott a teljes 300 Mbit/s-hoz)
    Most mondanám, hogy igazából mit lenne érdemes még csinálni (router csere stb), de gondolom nagy pénzeket nem áldoznál rá, így nem tartok hegyi beszédet :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz farkas-j #41618 üzenetére

    Természetesen ezek a sima SOHO kategóriás olcsó repeater-ekre jellemzőek. A kétmodulos repeater-ek általában nem felezik a sávszélt, természetesen mint mondtam, azok a drágább kategóriába tartoznak, ráadásul ritkák is, ezert preferálják legtöbbször a kábeles megoldást, vagy esetleg a bridge-t, illetve hogy legyen egy külön fogadó és arra rákötve még egy adó készülék.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz oraihunter #42248 üzenetére

    Ha mindenféleképpen a Wifi-s megoldás felé hajlasz, akkor szükség van két normálisabb, legalább 150 (de ha lehet, akkor 300) Megás levehető antennás Wifis routerre és két normális kültéri antennára, valamint antenna kábelre.
    Azt nem mondanám, hogy kifejezetten kültéri AP-t vegyél, mert a PoE megoldás miatt néha elég sok probléma van velük (rövidebb időn belül instabilak lesznek, nem lesz jel újraindításig stb. és mielőtt valaki okoskodna, hogy hát de nem így van, már volt dolgom egy csomó AP-val, főleg a TP-Link termékei közül, Cisco-t meg nem hiszem, hogy olyan sokan vásárolnának az áraik miatt).

    Amúgy ha lehetséges, akkor én inkább kültéri UTP kábelt feszítenék a két ház közé, mert az azért mégis csak gazdaságosabb és stabilabb megoldás, mint a Wifi-s összeköttetés.

    bambano: Ha jól vettem ki, akkor a két háztartás ismerős, vagyis rokoni kapcsolatban van, ráadásul egy telken vannak, tehát nem számít illegálisnak. Ami meg azt illeti, a szolgáltatók sokkal több illegális dolgot csinálnak, így ott kell éppen átverni és kihasználni őket, ahol csak lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz SztiviVander #42265 üzenetére

    Valamiért kihagytam a 300 métert :D Rövidebb távon gazdaságosabb lett volna, mondjuk ha esetleg olyan AP-t venne, amit ajánlottak, annak olyan 20 körül van darabja, tehát már rögtön 40 ezer a kettő együtt.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gubek-Einste #42271 üzenetére

    Gondoltam rá, de már úgy is kilőttem az UTP-t azután, miután emlékeztettek rá, hogy 300 méter lesz :D
    Viszont most eszembe jutott az optikai kábelek és az olcsóbb média konverterek használata, ami nem is lenne olyan drága, viszont tökéletes megoldást biztosítanának, legalább is vezetéken. Vezeték nélkülin maradna az irányított antenna, de annyit még hozzátennék, ha már Wifi, akkor érdemes lenne 5 GHz-en kivitelezni. Igaz, hogy kisebb távolság, viszont jobb a minőség és 300 métert simán átlő, de akár 20 km-t is, de ez is eszköz függő.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #42275 üzenetére

    Csak két kérdés. Egy ISP rendszergazdának mi köze van ahhoz, hogy az előfizető hogy és milyen módon használja fel a szolgáltatást? Tudom, hogy számít nektek, hogy minél több felhasználó legyen, de akkor is.
    Valamint melyiknél vagy, ha szabadna kérdeznem?

    Valamint kiegészíteném azzal a hozzászólásomat, hogy ez egyébként sem a mi dolgunk, hanem az előfizetőé és a szolgáltatónak az ezért felelős részének a dolga, majd ők intézik. Ne menjünk át jogi és egyéb dolgokba, maradjunk a témánál.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Speede05 #42287 üzenetére

    Az is lehet szerintem, hogy abból a 10+ eszközből valamelyik ludas a hálózaton létrejövő anomáliáért, bár ennek a D-Link-es routernek se túl sok jót hallani a wifijéről (főleg hogy csak 2.4 GHz és csak 300 Mbit/s ami ennyi eszköznél elég kevés, főleg hogy meg sincs az a 300 Mbit), legalább is nem átlag felhasználásnál.
    LAN-on legalább ugyan úgy megy minden?

    Ami meg a router ajánlást illeti, mivel szóba jött az is, hogy vannak 5 GHz-et tudó eszközök is, ezért már minimum egy kétsávos Wifi-s router kellene.
    A dolog már csak inkább pénz kérdése, hogy mennyit szánnál rá, mert egy sima kétsávos router olyan 10-20 ezer forintból már bőven kijön, viszont egy jobb AC router már 20-50 ezer között van.
    Ajánlott routerek:
    TP-Link:
    WDR4300 - 15 K
    Archer C5 AC1200 - 21 K
    Archer C7 AC1750 - 30 K
    Archer C8 AC1750 - 31 K
    Archer C9 AC1900 - 40 K

    ASUS:
    RT-AC55U - 27 K
    RT-AC66U - 44 K
    RT-AC68U - 54 K
    RT-AC87U - 65 K

    Én inkább TP-Link párti vagyok, főleg hogy az ASUS-nak igen irreális árai vannak mostanában, arról meg nem is beszélek, hogy milyen baromságokat csinál mostanában. Persze ha van pénz, akkor ASUS.

    qisqaqas: Szerintem így is úgy router gond lett volna, utána meg új router és így is úgy is itt kötött volna ki, legalább is szerintem, de érdemesebb oda is benézni, de a probléma már nagyjából megvan.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kali #42290 üzenetére

    Természetesen, rögtön mondok is egy példát: RT-AC52U
    Alaplapoknál és VGA-knál is van mostanában 1-2 ilyen ballépés, amit igazából nem is értek, főleg egy ekkora cégnél.
    Igaz, nem csak náluk van, de ezt ők már nem engedhetnék meg, főleg nem ilyen árkategóriákban.

    Ami meg az árazást érinti, igen van, de azért egyes eszközeiknél leginkább már csak a márkanév és a szép külsőt fizeted meg. Én pl azt se tudom, hogy egy RT-N18U-ban is mi kerül annyiba (mondjuk már megy le az ára), de nem éri meg az se azt az árat, mégis nyakra főre ajánlották itt is).

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kali #42292 üzenetére

    Én azért az RT-AC52U-t és a WDR3500-at egyáltalán nem hasonlítanám össze, mert a tp-link nem baki, már csak kiadás és a szabványok miatt sem.
    Ami meg az RT-N18U-t illeti, szerintem közel se éri meg azt az árat, főleg hogy sima 2.4 GHz-nél már eleve nem éri meg. Jó, nyilván jó, ha van egy stabil router, de annak egy normális ellen oldal is kellene, aminek ha külön megint megnézzük az árát, akkor megint nem éri meg, persze gondolom itt megint a több gyengébb eszköz dolog dominál az ellen oldalon.
    A WR1043ND-t meg megint nem hasonlítanám össze az RT-N18U-val, nyilván ha a TP-Link kiadott volna egy 2.4 GHz-es 600 Mbit/s routert, akkor szinte ugyan olyan hardverspecifikációval rendelkezne, mint az ASUS-os párja, csak megint jobb árban lenne, de ugye nem adott ki olyat, mert tudta, hogy nem éri meg. Valahol biztos szükség van olyanra, de én is helyette már rögtön egy normális AC routert vennék.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kali #42294 üzenetére

    Én is arra írtam, de a az AC-t tudó RT-AC52U a 100 megás portjaival bőven jobb vicc, mint a WDR3500-as.
    Az Archer C2 meg megint más, kezdjük ott, hogy belépő szint és nem a jobbak után adták ki, hogy nézzétek viccet is tudunk.
    Ami meg azt illeti, nem is kell összehasonlítani más TP-Link routerrel az RT-N18U-t, mert a TP-Link-nek egy olyanja sincs, amivel összehasonlíthatnád.
    Ami a spórolást érinti, valamennyire igazuk van, hiszen a router nem igazán használna ki többet, főleg hogy direkt úgy van kialakítva, az meg más, hogy az ASUS viccből hozzádob még egy kevéske RAM-ot, hogy azzal is kiszúrják a TP-Link szemét.
    Arról egyébként nem is beszélek, hogy a legtöbb olyan hálózati eszköz, ami az internetszolgáltatásban is ott van, szintén gyenge procival és kevéske RAM-al rendelkezik, de bőven elég nekik és nem mennék bele, hogy vannak jobbak is, amihez már ilyen meg olyan proci jár...

    Ha meg az USB-re megint rátértünk meg a jobb hardverre, akkor hagy kérdezzem már meg, hogy hány ember használja az USB-t rajta? Illetve hány ember és hány eszköz használja ki? Még a 2.0-t se használták ki teljesen, ami tudomásom szerint 480 Mbit/s és az a vicces, hogy még a legtöbb USB 3.0 eszköz se (pl pendrive, külső HDD tok) tudja még az USB 2.0 tetejét se USB 3.0 portban, akkor miről is beszélünk? Majd pont egy SOHO router esetében fogjuk az USB portokat fullon járatni, főleg ha valaki csak nyomtatásra, vagy dokumentumok (nem gigás fájlok) megosztására használja.
    Abban amúgy teljesen igazad van, hogy a jobb router valamennyivel mindig is többet fog érni, de ha én most pl. egy RT-AC87U-t annyira ismernék és kiszámolnám neked az egyes hardver elemek árát, valamint a szoftver és a munkaerő árát (ami szinte semmi, főleg nem egy ilyen cégnél és ahol gyártják), akkor az is biztos, hogy nem 70 ezer körül jönne ki. Igaz, a kezdeteknél mindig drágább, főleg hogy még nincs párja, meg benne van a vám, meg viszonteladói és egyéb ár, de ebbe se menjünk bele, mert valamennyire neked is igazad lesz, ez is csak nézőpont és eltérő vélemény kérdése.
    Tovább ne ragozzuk, mert így is OFF-ba ment át.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gubek-Einste #42296 üzenetére

    Igaz, viszont arra már nem tudok mit mondani, ugyanis a router eleve nem torrentezésre való, az hogy már arra is használják, már más.

    kali: Aki csak egy oldalról közelíti meg a dolgokat, az részben elvakultan gondolkodik, ezért se csak egy oldalról nézem a dolgokat, mint ahogy már a legtöbb router se csak routerként működik, mert ha megnézed, hogy ma már mi lett egy sima routerből, mint amit Gubek-Einste is írt és még azon kívül sok más, akkor teljesen igazad van, legalább is ha a megnövekedett igényeket és eszerint a "jobb" hardver kínálatot nézzük, de ebbe megint nem mennék bele, mert teljesen felesleges.
    Én így is úgy is azon a véleményen maradok most a router témától eltekintve, hogy az ASUS mostanában eléggé nagy baromságokat csinál és ezt addig nem látod be, amíg csak egy oldalról (router) nézed őket. Én ott vagyok az ASUS-nál más hardveres témában is (hálózati kártyák, alaplapok, laptopok, vga-k, monitorok) és jó pár emberrel együtt már eléggé elégedetlenek vagyunk azokkal a vacakokkal amikkel kiszúrják a szemünket, legalább is amik nem a prémium kategóriában vannak, de azok között is van pár baromság, a normál kategóriában meg eléggé bő a kínálat.
    Tehát most hogy routerben adnak jobbat és rosszabbat, meg olyat amire már szükség sincs, meg olyan áron ami egyesek szerint már horror, az egy dolog, de a többihez képest ez még sehol sincs, viszont ezt már nem itt vitatnám meg

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Intruder2k5 #42299 üzenetére

    Igen, az viszont megint más dolog, hogy csak azért csinálnak hardveresen erősebb routereket, hogy más célra is lehessen használni őket és ezáltal csábítsák a (L)usereket a használatukra, de ez marketing és pénz.
    A router és a PC definícióját meg ne hasonlítsuk össze, mert egy router, az egy router, az egy hálózatvezérlő, illetve útválasztó eszköz, más feladatot nem is kell(ene) ellátnia, viszont egy PC csak egy személyi számítógép, az egy dolog, hogy régen csak annyit tudott, amennyit, de kifejezetten nem volt meghatározva hogy mit tudjon, meg hogy a mai PC-kel már nem lehetne mást csinálni, persze megint párhuzamot lehetne vonni a router és a PC között, de nem illik, már csak azért se, mert nem tudod, hogy mit és miért hogy simítottak el azért, hogy egy egyszerű routerből és egy telefonból már kész viccet csináljanak a megnövekedett igények és a pénz miatt (csak tisztázzuk, a wireless dolog még mindig routerhez tartozik, itt az olyan dolgokra kell gondolni, mint torrent és hasonlók), főleg hogy pl. a telefon mellett már nem véletlenül van már tablet meg ilyesmi, holott már a telefon is tudja ugyan azt, csak külön akarták választani, de oly mindegy.
    Mostanában már semmi se az ami, de ebből nem kell vitát nyitni. Ilyen a világ, ha egyetértünk vele, ha nem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Intruder2k5 #42301 üzenetére

    Várjál, az elején felhívtam a figyelmet arra, hogy én nem csak egy nézőpont szerint nézem a dolgokat, de attól még gondolkodhatok úgy mint Te, csak én még hozzárakok ezt-azt és már máshogy jön ki.
    Amúgy teljesen jól látod, a mai világban tényleg elég jó, ha egy eszköz több mindent tud, főleg pl. egy router, már csak azért is, mert ugye főleg a SOHO kategória az, ami így működik, mert ha megnézel egy komolyabb ipari router-t, vagy egy switch-et, ami szintén izmosabb hálózatokat lát el és gyakran 10 Gbit/s felett, akkor azok mégse vannak telesz@rva mindennel és néha még nem is olyan erősek, mint egy SOHO kategóriás hálózati eszköz, persze van amelyik erősebb, de ebbe nem mennék bele.

    Múltkor amúgy én is gondolkodtam ezen, hogy basszus, már lassan még a lábtörlő is IP-t fog kapni, meg nyögni fogja, ha sz@ros cipővel lépünk rá és ezekhez tényleg eszköz kell, de kérdem én, hogy ez biztos, hogy be fog következni? Nyilván ez a reális gondolkodás mód, elvégre ha arra gondolunk, hogy előre fele haladunk, akkor mindenki ezt látja a szeme előtt, azonban már most egy csomó gondolkodó embernek az van a szeme előtt, hogy így ténylegesen mindent tudni fognak rólunk, nagyobb az adatlopások és visszaélések aránya is és ha egy embert ki akarnak törölni az életből, akkor elég lesz egy klikk és kész és már most egy csomóan ellene vannak és teljesen igazuk is van, mert milyen már, ha tudják minden lépésem, hogy mikor megyek el sz@rni, meg egyebek, tehát ha ilyen nézőpontból is nézzük, akkor egy cég miért tervez ennyire előre és miért ennyire biztos a dolgában?
    Most még minden szép és jó és még csak annyit tudnak, hogy a neten hol járunk, meg hogy mit töltünk le és fel és egyenlőre csak azért vannak még ezek a szép drága és erős routerek, na de ez is csak látszat, főleg ha megnézünk egy egészségügyi, illetve egy állami nyilvántartást, ami már viccnek is rossz.

    De már nagyon eltértem a router dologtól, igaz hogy szerepet játszik az egészben az is, na de hagyjuk.
    Néha sikerül elkalandozni :D

    kali: Hallod, teljesen igazad van, egy mostani routerhez már csak hozzácsapunk egy HD monitort és a routeren futó torrenttel töltött pornót már nézni is tudjuk, sőt, már ki is tudunk nyomtatni bizonyos pillanatképeket! Sőt, hozzácsapunk egy USB-s konzolt, vagy billentyűzetet, illetve egeret és már netezni és játszani is tudunk rajta, nem is értem, akkor minek fejlődött ki a PC ág.

    De amúgy van igazság a mondandódban, legalább is ami a növekvő igényeket érinti, főleg egy mai pénz alapú világban, de azért olyanokba ne menjünk bele, hogy már a router lassan képes lesz rántottát csinálni, csak azért mert valakinek olyan is kéne.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #42303 üzenetére

    Gyerekek, vagy válaszoljatok, vagy töröljétek az offokat, kösz. Ez így nem állapot.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #42305 üzenetére

    Igazából az csak egy kisebb probléma hogy milyen néven fut (mondjuk van amit már Wireless Router helyett SOHO Media Server-ként említenek), illetve az is, hogy lassan már minden lényeges funkció fejlesztése visszaszorul bennük (már jó rég lehetnének pl 10 G-s ethernet, illetve akár helyette optikai portok, erre még mindig van olyan újonnan kijövő router és egyéb eszköz (alaplap), ami csak egy szaros 100 megás portot kap, ami ráadásul nem is tudja azt a sz@ros 100 megát) és ennek terhére egy csomó sz@r megjelenik, amire csak pár embernek volt szüksége az elején, sőt még csak fel se merült ilyen ötlet az emberekben, de ha egyszer beindult, akkor meg ugye terjed tovább (mint a divat, aminek megint semmi értelme nincs, főleg hogy egyes helyeken ölnek miatta), viszont lassan már olyan emberekhez is ezt dobálják, akiknek nem túl nagy szüksége van rá, főleg az a legjobb, amikor megmagyarázzák nekik, hogy ez kell neked :D
    De visszatérve, a legnagyobb probléma inkább az, hogy az informatika milyen hülye irányba fordult csak azért, hogy a kisebb rétegek hülye igényeit is kiszolgálják, meg ugye mire jó még az informatika ha már van, akkor az emberek életének a figyelésére és befolyásolására.
    Bár most már tényleg befejezném ezt az off-ot és töröltetném az utóbbi hozzászólásaimat, ha lehetséges, köszönöm.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz qisqaqas #42307 üzenetére

    Na jól van ... nem szóltam :DDD

    Most már jobban utána fogok nézni az ilyen dolgokat, mielőtt elmondanám róluk a véleményem, bár ki gondolta volna, hogy létezik ilyen :D De az is igaz, hogy csak a képzelet szab határt.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz hagga #42310 üzenetére

    Szia!

    Ahogy előttem is mondták, az az antenna nagy átverés volt, főleg ha annyiba került, amennyiért neten árulják (8-10 ezer forint).
    Ha pedig a két Wifi-vel összekötendő ház egymásra valamilyen szinten rálát (nem muszáj egy magasságban lenni és akár a padlásról vagy bárhonnan jó, csak ne legyen akadály), akkor simán megoldható, elég hozzá két gyengébb (150 Mbit/s), de cserélhető antennás router, meg 1-1 kültéri antenna, melyek egymásnak vannak irányítva és már is stabil kapcsolat alakítható ki a két ház között. Mondjuk ha csak 200 méterre van, akkor lehet, hogy annyira nem lenne muszáj külön antennázni, de ehhez is pontos adatok kellenének, viszont így külön antennákkal nem jönne ki 15 ezerből, max ha nincs már valamilyen nem használt külső antenna (régi parabola antenna esetleg).

    Szerk.: Kicsit késtem, de m1.

    Hogy ha minden jelet fog, csak azt nem, amit kellene, akkor gyakorlatilag nem használható semmire. Mellesleg pontosan milyen készülék nincs, illetve milyen internet van ott?
    A wifi-s áthidalás elvét meg felül leírtam, ugye fontos, hogy a bázis, illetve a kliens oldal normálisan meg legyen oldva Wifi sugárzás szempontjából az oda-vissza irány miatt, mert ha csak az egyiket "erősíted" meg, akkor lehet, hogy tudod fogni, viszont kapcsolódási és sebességbeli problémák fognak jelentkezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alex91 #42314 üzenetére

    Hát először az is kérdéses, hogy milyen netje van :D Nekem pl egy 150 Mbit/s router simán hoz 60-80 Mbit/s-t közvetlen mellette egy normális vételi eszközzel, tehát normális rálátással ott is meg lehetne ezt oldani, de tényleg kérdéses, hogy milyen internet van ott, mert 100 Mbit/s fölé se így se úgy nem lehet menni 15 ezer forintból, mert akkor már bő 300 Mbit/s Wifi-s router kellene gigabites LAN portokkal, ráadásul 2 darab, ami jó kis pénz, de gondolom én, hogy nem 100 mega feletti netről van szó :D

    Egy megoldásnak szerintem jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz hagga #42316 üzenetére

    Nem is tudtam, hogy a Digi is szolgáltat mikrohullámú internetet, viszont innentől tudom, hogy mi a felállás.
    Ugye a bázis ponton, ahol az adó van, ott egy AP (Wifi Access Point) van és a kliens oldalakon is egy hasonló, vagy éppen ugyan olyan AP van, csak éppen kliensként beállítva.
    Viszont azt én se értem, hogy miért nem tudnak olyat szerezni, viszont azt tudom, hogy ha szerzel magadnak egy hasonló tudású eszközt (AP), akkor ugyan úgy fel tudsz csatlakozni a hálózatra, ha kapsz felhasználónevet és jelszót, valamint beregisztrálják az eszközt a rendszerbe, mert egyes hálózatokon azt is csinálják, ugye a két eszköznek először csatlakoznia kell egymáshoz.
    Meg kell érdeklődni az egyik szerelőtől, hogy milyen eszközöket használnak és milyen frekvencián működnek stb. és meg kell velük beszélni, hogy ha beszerzel egy hasonló tudású AP-t, akkor azt beregisztrálják neked, hogy elő tudj fizetni úgy a szolgáltatásra. Egy ilyen eszköz is olyan 15-25 ezer körül mozog, viszont így nem kell majd összekötni még külön két házat, ha meg nem sikerül, akkor marad a két ház összekötése, ez a két lehetőség van csak sajnos.

    Bár kicsit bűzlik nekem a dolog, mert mi van, hogy ha az egyik előfizetőnél, vagy a bázison tönkremegy az eszköz? Akkor onnantól nincs internet? Biztos, hogy kell lennie még pár olyan eszköznek, hiszen cseredarabra mindenféleképpen szükség van.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz nepszter1 #42321 üzenetére

    Igazából a 841N(D) routerre elég sok panasz van, mondjuk itt fontos a verziószám is. V7-ig elég sok gond volt eddig velük, V8-tól már általában jobbak, illetve jóval stabilabbak és hardveresen is másabbak.
    Valamint szintén felhívnám a figyelmed arra is, amit előttem mondtak, hogy hogy a WAN-LAN portok csak 100 Mbit/s-sak, tehát a 300 Mbit/s Wifi-t se így, se úgy nem tudod kihasználni vele, illetve a számítógépeid gigabites hálókártyáit se, már ha olyanok vannak esetleg.

    Persze ezektől a szempontoktól eltekintve tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kali #42324 üzenetére

    Tudom, hogy wlan<->wlan kapcsolatnál ki lehet használni, de az szinte semmit se ér, főleg ha nem egy másik Wifi-s eszköz fele szeretnéd a forgalmat lebonyolítani. A többibe meg nem mennék bele, ha nem baj.

    nepszter1: Ahhoz bőven elég, sőt még sok is és ha nincsenek túl nagy igényeid (sok eszközt ki tudjon stabilan szolgálni egyszerre stb.), akkor jó választás.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz royalka #42327 üzenetére

    A kérdés az, hogy milyen routered van? Mármint az antennája cserélhető? Mert ha nem és gyenge is a routered, akkor az erősebb antenna nem megoldás, inkább egy repeater, viszont ha cserélhető és a router is olyan, akkor csak egy erősebb antenna kell, amit használtan 1-2 ezer forintért be is lehet szerezni, de újonnan is, csak úgy drágább.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Speede05 #42329 üzenetére

    Nincs mit :)
    A TP dolgot meg ahogy gondolod, bár nekem is vannak vele rossz tapasztalataim és az is zavar, hogy kínai cég, de azért mégse hátráltam meg tőle, főleg a baráti árak miatt.
    Valamint jól látod, az RT-N65U nem tud AC-t, ráadásul csak belső antennás, tehát szerintem jobban megérné az RT-AC55U-t megvenni, főleg azért is, mert szinte egy árban vannak.
    Bár az az igazság, hogy ASUS routerekben annyira nem vagyok benne, tehát átadnám a szót a többieknek, főleg ha esetleg hülyeséget mondtam volna.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz royalka #42332 üzenetére

    És milyen típusról van szó pontosan? Mert sajnos nem mindegyik repater képes együttműködni minden routerrel, illetve lehet, hogy nem is éri meg külön egy sima repater-t venni (ami csak a konnektorba dugható), hanem pl. lehet, hogy olcsóbb lenne egy olyan router, ami képes repeater módban működni (ráadásul külön antennája is van), viszont ehhez megint kellene tudni a jelenlegi router típusát.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz próbakocka #42359 üzenetére

    Inkább ilyen speciális routerek, mivel azt mondtad, hogy kicsit spécibb, illetve mélyebben kezelhető Wifi-s router kell, ezért a MikroTik az egyik legjobb router erre a célra. Igaz, hogy drágák, meg kicsit furcsák, de megérik azt az árat.

    Találhatsz is itt róla egy cikket, illetve egy általános beüzemelési segédletet:

    A MikroTik RouterOS világa - "Mi ez és miért nem megy rajta a net?!"

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Multibit #42362 üzenetére

    Muszáj mindenkinek minden szavamba belekötnie? :DDD Tudom jó érzés meg ilyesmi, de azért ne űzzetek már belőle versenyt :D

    Amúgy leginkább a kialakításukra gondoltam, illetve a felépítésükre és a többi routertől való eltérésre, elvégre valamelyik csak egy sima lap és külön kell hozzá megvenni a modulokat és a házat, vagy éppen nincs is hozzá ház és ezért egyes felhasználók számára "furák" lehetnek más, eddig megszokott (SOHO) routerekhez képest, főleg hogy mindegyiket eleve házzal adják, már ha jól tudom.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz fojtviki #42378 üzenetére

    Ez a "nem ajánlott router" dolog nézőpont kérdése. Néha olyanok szólják le, akik még életükben nem láttak, vagy hallottak ilyen routerről, csak éppen gondjuk volt egy típussal a márkán belül.

    Semmi baj sincs vele, szerintem tökéletesen megfelelne, bár szerintem már megérné a WDR4300-at megvenni azért a kevéske plusz pénzért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák