Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz R a y #64251 üzenetére

    Ubiquiti Security Gateway-el (USG)

    Teljesen jó az USG, csak egy gond van vele, ha célzott támadásokkal szemben esélyed nincs.pl nincs benne DDos védelem, csak nagy hirtelen, a Unif switch csak okos switch, bár menedzselhető. Ugyan nagyon sok minden beállítható, tiltható. De frontra szerintem nem éppen a legjobb választás. Persze, folyamatosan fejlesztik, és akár bele is kerülhetnek olyan további biztonsági funkciók, amik véleményem szerint napjainkban elvárható lenne. Persze, lehet nekem nagyok az igényeim, ezzel kapcsolatban. Nekem egy ideig kint volt fronton, és akkor pislogtam amikor a USG több volt az adatforgalom, mint a Switch-en átmenő forgalom.

    Azért ajánlottam neked az Edge routerhez az Edge switch-et, mert az Edge switch-ben további biztonsági beállítások állnak rendelkezésre. ilyen pl a Ddos, port védelem. stb... össze lehet őket fogni később egy UNMS-ben. Nem kell hozzá további adapter stb.. Tudom nem olcsó, és nem is akarlak rá beszélni a félre értések elkerülése véget. De hosszú távon, ez elfogadható normális megoldás. Csak hát nem éppen családi költségvetés hatékony.

  • Cirbolya_sen

    aktív tag

    válasz R a y #64251 üzenetére

    - Ubiquiti Security Gateway-el (USG) routerként is funkcionál, ha komolyabb vpn-t, vagy router funkciót szeretnél akkor a Lite kell neked, ha csak sima internet és wifi ap kezelés akkor ez is jó

    -" (managelhető switch kell?), tehát az UAP-AC-LITE-hoz adott tápfeladó elegendő hozzá?!"
    elég egy sima switch és elég a tápfeladó /ha szeretnéd nagyon átlátni a hálózatodat, akkor kell az Ubi Switch/

    - "Cloud Keyt" ha USG-d van, ez akkor nem kell, ha szoftveresen futtatod a vezérlő progit /win, linux, NAS/
    akkor megint csak nem kell, kezd használhatóvá válni a mobil ap is, de még nem az igazi :)

    van egy Edge max topik is, ott is olvasgathatsz, igaz az ottaniak válaszoltak itt is :DD

    [ Szerkesztve ]

    Cirbolya_sentinel

  • rekop

    senior tag

    válasz R a y #64251 üzenetére

    Nem, nem kell poe switch az ER-lite-hoz, de szerintem itt félreértés van, mert az AP-hez kellene/lehetne poe switch-et, ennek a lényege az hogy a plafonra mondjuk az AP-hez ne kelljen még egy tápvezetéket lehúzni, hanem utp-n kapja a tápfeszültséget.
    De mint írtam ez nem szükséges, mert az AP csomagjában van egy "tápfeladó" amivel bármilyen hagyományos swithre/routerre ráköthető.
    Nem kell managelhető ha nincs rá igény, egyszerű gigabites megteszi.
    "(Ha összeáll a rendszer akkor a feltelepített controller wireless eszközről is managelheti a hálót vagy wired-nek kell lennie?)"
    A controller szoftver kábeles eszközön legyen mindenképp(x86 nas, raspberry...).

    USG hardverben kb ugyanaz mint az ER-lite, annyi előnye lenne, hogy ha van Cloudkey-ed, egy közös felületről menedzselhető az egész. (usg és az AP is).
    Beállítási lehetőségekben kicsit kevesebbet ad mint az er-lite, talán ennyi.

    szerk: najó én kiszállok, úgy látom kicsit lassú vagyok... :))

    [ Szerkesztve ]

    Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Új hozzászólás Aktív témák