Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TotoHU

    csendes tag

    válasz JoHn123 #59465 üzenetére

    Pár napja írtam le fentebb a saját sztorit 4G router szívásokról...
    Nekem a D-Link DWR 921 vált be, kábelen 90 Mbps-t mértem róla ez volt a max. A saját wifijét kikapcsoltam, az AP-ként rádugott Asus N18U-val wifin keresztül 50-70 Mbps-nél nem tud többet.Ez ennyi, de ezt atom stabilan tudja. 10-20ms a ping, minden megy. A TP-Link 4G routere nálam 25 megánál többet nem tudott úgyhogy azt visszavittem a boltba. Fentebb írták hogy nem sok 4G képes router van, vagy ez a kettő és talán az Asusnak van még két modellje,az N12 és az AC55U azokat nem próbáltam. Ez a D-link 36 db ezres volt, a legkomolyabb 4G képes Asus 80 ezres AC55U, az lehet többet kihajt a hálóból. De szerintem 60-70 Mbps-nél többet a NAT-olás miatt nem tudnak ezek a cuccok, vagy B opció hogy a szolgáltató észleli a megosztást és lassítja a forgalmat. Nem tudom. Soha nem tudtam megközelítőleg sem kihajtani routerrel annyit, amennyit a mobiltelefonnal mértem. Elengedtem a kérdést azzal, hogy ma a routerrel megosztott LTE alapú kapcsolat 50-70 megánál nem fog többet kitolni egyenlőre, forgalmasabb időszakokban (hétvégén, esténként) ez lemegy 20-30 megára. Ez van. Ahol nincs gyors kábeles kapcsolat, ez sem rossz azért. Pár éve a seggünket vertük a földhöz az 50 megás netért. :)

Új hozzászólás Aktív témák