Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz vilmaboy #99044 üzenetére

    A PPTP-t azért szűrik, mert híresen nem biztonságos. Az OpenVPN azonban hivatalosan is makulátlan -- csak egy kicsit túlsúlyos... :)

    Ha a Mikrotik tudja azt, ami Neked kell, akkor hajrá! Én erről nem tudtam, bár éppen most töltöttem el egy telsej éjszakát egy Mikrotikkel, és Wireduardot láttam benne, SSTP-t nem -- igaz, erre nem is figyeltem oda, tehát Zsolt alapján nyilván benne van.

    Az L2TP fut titkosítás nélkül, ezért párosítják IPSEC-kel. Az OpenVPN és a Wireguard biztonságos átvitelt nyújt.

    Az Asus routerek az OpenVPN-t nagyon régen gyárilag tudják, a Wireguarddal nem tudom, hogy mi a helyzet, mivel nem gyári FW-rel, hanem Merlinnel használom az Asus routereimet, az pedig egy kicsit mindig le van maradva. Az éppen aktuális 388.1 verzióban már GUI-ra kihozva benne van a Wireguard, csak éppen kompatibilitási gondok miatt kikapcsolja a hardveres NAT-ot. A következő verzióban ez a korlátozás megszűnik, és valami olyasmi rémlik, hogy a gyári AsusWRT-ben nincs ilyen, tehát szabadon fut a Wireguard -- de erről másnak kell nyilatkoznia.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák