Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grizzly87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni a szekértőktől :F

    Körülmények:
    - vidék, telekom 20mbit/s
    - Dlink 321B adsl modem + Linksys wrt54g2 router
    - téglafal, 3 szintes nagy családi ház, nagy udvarral
    - PC(win7) kábellel kötve és wifin: Lenovo Z570 laptop(win7), Sony Fit15 laptop(win 8.1), Iphone 5, Nokia 700, Sony Arc S, Sony 32" TV.

    A sony laptopot húsvétra hozta a nyuszi és naponta 3x-4x eldobja a netet. Akkor is eldobja, ha csak ő van wifin. A többi eszköz szépen tartja a kapcsolatot. Általában 2-3 eszköz használja egyszerre a wifit.
    Újra telepítettem a sony laptopot, nem lett jobb. Aztán win8 frissítve win8.1-re, nem változott. Linksys routert átnéztem, legfrissebb firm van rajta, nem lett jobb.

    Olvastam több helyen, hogy a Sony Vaio lehet válogatós router szempontból. Igaz ez?

    Gyenge jel miatt, már terveztem a router cserét külső antennás készülékre.
    Vissza olvastam kb 100 oldalnyi hozzászólást. Nem valószínű, hogy a következő években 30mbit-nél erősebb netet adnak falura Adsl vonalon, szóval ezzel a sebességgel, bármelyik mai komolyabb router megbirkózik. Az erősebb jel és hatótávolság, amin változtatnék egy N-es routerrel. Illetve tetszik, hogy például iphone app segítségével is tudok módosítani ezt-azt. Esetemben szükséges 3 antenna?

    Ezeket néztem ki:
    -TP-Link: 842nd / 1043nd v2 / wdr3600
    -Asus: N12d1

    Mit ajánlotok? 10-20.000Ft között

    Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

Új hozzászólás Aktív témák