Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c4

    őstag

    válasz cinemazealot #25594 üzenetére

    Ne aggódj, bármely technológiával készült 5 éves vetítőnek lehet baja.. És a nagy nevek sem kivételek. Láttam én már Sim2 C3X 1080-as gépet leragadt tükrű DLP chippel. ;)

  • #95590400

    törölt tag

    válasz cinemazealot #25594 üzenetére

    én az első saját projimba, ami még 480p volt (bőven 200k felett), nagyon erős ditheringgel, elég vacak kontraszttal, beleraktam 14 hónap alatt kb. 900 órát. szerintem nem sokban különbözött attól az xga-tól. pedig csak egy matt lehúzható rolós vásznam volt, egy szimpla fehér szobában. elkezdett vibrálni benne a pilács, végül teljes fényerő módban is.
    bár tény, hogy már akkor is azon néztem sorikat, animét, ismeretterjesztő filmet, meg egy rakat olyan ázsiai filmet, ami csak aviban volt meg.
    megjegyzem, az is benq volt. na, azóta nem veszek benq projit. bár még mindig megvan, előadásokon szoktam elővenni. egy-egy powerpoint dia lefut rajta... másra nem jó. mostanában, ha megmozdítom, le is kapcsolja a pilácsot.
    szóval ezért kell úgy csinálni, hogy veszel egy belépő katos vetítőt... aztán fal, vagy olcsó vászon, közepes hangrendszer... és égetni azt a rohadt pilácsot, ha szóljon. :DDD. ez is csak egy használati eszköz, a lényeg, hogy vetített tartalmat nézz rajta. szerintem ebből ez a tanulság. ha van, használd, amikor lehet, bármire, ami kép... :). . és szórakozz jól. magán a filmen. az nem szórakozás ha arra figyelsz, a hangrendszeren elég élesen csörög-e a kulcscsomó. vagy a képen most épp az a cgi hálivúdi izének a tartalmából 28 pixel hiányzik, a rosszabb kontraszt miatt. esetleg az a csokornyakkendő megfelelő hupilila színben pompázik. és más hasonló ordas baromságok.
    szóval lehet ez egy faroktoldatnak használt hobbi, amit adott esetben mások faroktoldataival hasonlítasz össze, kontrasztméregetéssel, vászon cserélgetéssel, projicserével, spektrométerrel, épített szobával, épített szobában bőrfotellel, centire kimért nézési távolsággal, vászonmagassággal, THX hangokkal. mondjuk hetente 4x.
    vagy egy egyszerű, esti kikapcsolódás, ahol egyszerűen csak élvezed azt, amid van. vagy épp nem élvezed.
    mint én tegnap, nicolas cage fejét, ami úgy néz ki, mint amikor egy 60 éves plasztikáznak 50-re. na, a hátrahagyottak az egy tökfölösleges 1,5 órányi lámpatartalom volt.
    a legközelebbi projidon inkább nézz mindent, ami a csövön kifér. ezek a vackok másképp értelmetlenek.

    [ Szerkesztve ]

  • Márton

    nagyúr

    válasz cinemazealot #25594 üzenetére

    "Az a 340 óra ECO módban értendő, tehát van az 500 is"

    Ezt nem értem, kifejtenéd?

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Új hozzászólás Aktív témák