Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kenikolo1

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni új laptopom kiválasztásában. Napok óta bújom a kínálatot, főleg használt, illetve felújított gépeket néztem. Írom a részleteket:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónap múlva.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    Olyan 200-250 ezer forint környéke lenne a plafon.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka szintjén hangszerkesztés (Audition), másodsorban pedig jó lenne, ha menne rajta a képszerkesztés is (PS, Lightroom). De főleg böngészésre, videók nézésére, irodai programok futtatására lenne használva.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    A játék nem lényeges.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Örülnék a matt kijelzőnek, 13-14" körül nézelődtem.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Minél könnyebb, annál jobb. Ha utazás közben nem is használnám, de szeretném magammal vinni, így fontos, hogy könnyen hordozható legyen.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10, de az sem baj, ha gyárilag nincs rajta.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Teljesen elengedő számomra a 128 GB is, ha több, az csak jó. :) 8 GB RAM, vagy több.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI vagy DP nem árt, illetve egy ethernet portnak is örülnék. És minimum 2 db USB port.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Én is a használt, felújított gépeket néztem, tehát ha jó állapotú, és garancia is van rá, akkor ezekről is lehet szó.

    És az akkumulátor jó lenne, ha 4-5+ órát bírna.

    Én a Lenovo ThinkPad T460s típusra találtam rá, erről mit gondoltok? Illetve ha ez nem, akkor mit tudnátok ajánlani?

    Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket! Szép napot!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák