Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moncsuh

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, két laptop között vacilálok:
    1) http://computerimperium.hu/images/Acer_Aspire_E1-570G-i5.jpg
    2) http://computerimperium.hu/images/Acer_Aspire_E1-571G-i7-3632QM.jpg

    Mire használnám? Leginkább internet böngészés, chat, film, videók és játék.
    Fontos szempont, hogy a mai és a jövőbeni játékokkal is el tudjak játszogatni, ha lehet minél nagyobb grafikán, természetesen akadás mentesen.
    Az sem hátrány, ha az akkumulátor legalább 2-3 órát kibír.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél hamarabb, annál jobb.
    2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 185-90ezer nagyon max.
    3) Felhasználási kör? Internetezés, játék-játék-játék, office world, ppt, acces, exel középszinten.
    4) Játékra használnád-e? Igen, fontos szempont, hogy vigye a mostani játékokat, példaként: Tomb Rider(2013). Nem fontos a max grafika, de minél szebb, részletesebb annál jobb.
    5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Ár-minőség-teljesítmény arány. Hosszú ideig szeretném használni.
    7) Notebook tömege? 2-2,5kg körüli, lehet kevesebb is.
    6) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Tárhely: Minél több, Ram: Rátok bízom. Nem tudom mennyire lenne szükségem a fentebb említett használatra.
    Optikai meghajtó: Szeretnék.
    7) Egyéb kívánság? Webcam előny, 3.0-ás USB port szintén.
    8) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot!
    http://www.computerimperium.hu/images/Acer_Aspire_E1-570G-i5.jpg
    http://computerimperium.hu/images/Acer_Aspire_E1-571G-i7-3632QM.jpg
    http://www.computerimperium.hu/images/DELL_Inspiron_3537_i7_Black.jpg
    9) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Ha lehet, inkább új legyen. Nem nagyon bízom használt termékekben. Használt csak akkor, ha megbízható a forrás.

    Ezek leginkább a lényeges információk, minden ami több, előny, de nem lényeges.
    Nem elhanyagolható információ, hogy az akkumulátor 2-3 óráig bírja legalább.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    válasz Tikakukac #53128 üzenetére

    szóval nem feltétlenül kell az i7? és a videó kártya milyen benne? csak mert barátomnak is laptopja van, amd-s videó kártyával és szerinte nem a legjobb, viszont sokat olvastam már róla minden félét, unokatesóm kifejezetten amd párti minden téren, szóval nem tudom jó döntés-e. ugyan így a processzor elég az i5 vagy már kell az i7? itt is próbált győzködni barátom, hogy i7i7i7i7i7i7 kell az, de sok helyen azt olvastam, hogy ha nem használok olyan programokat, akkor nem kell az i7. elég akkora processzor, ami meghajtja a videó kártyát, ahhoz mérten kell dönteni.
    még azt is meg szeretném kérdezni, mert nem igen értek hozzá, mennyire lehet laptopban cserélgetni a dolgokat, teszem azt később majd egy videó kártya csere? mert nem hiszem, hogy a jövőben veszek majd még gépet vagy laptopot, szóval jó lenne ha egy 4-5 évet legalább kibírna és tudnék játszani az akkori játékokkal, nem vagyok hardcore gamer, csak szeretek játszani.

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    szóval akkor http://www.computerimperium.hu/images/Acer_Aspire_E1-570G-i5.jpg ez a masina elég számomra? acerrel jó tapasztalataim vannak, most is azt használom, legalább 6 éves, már a lelkét leheli ki sokszor, de megy tovább, mint egy szuperhős.. :D szóval nem akarja megadni magát, pedig csinál sok furcsa dolgot.
    az órajelekhez sem értek, ez 1,8ghz lenne alapjáraton. mennyiben számít bele a laptop teljesítményébe?
    esetleg http://www.computerimperium.hu/images/Imperium_2013_09_Billboard_72DPI.jpg
    http://computerimperium.hu/images/Lenovo_IdeaPad_G500_59-390489.jpg + 4gb memória bővítés?

    lenovoval mennyire lehet hosszútávra tervezni?

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    Sziasztok!

    (írtam a Dell-es topicba is, de nem érkezett még válasz az én kérdés(eim)re, ezért gondoltam bemásolom ide nektek is, hátha tudtok segíteni :)

    A véleményetekre lennék kíváncsi. Laptop vásárlás előtt állok, már nagyon sokat végig néztem és a jelenlegi kiválasztott ő lenne:

    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_3537_Intel_Core_i7_4500U_8GB_1TB_AMD_Linux_Fekete_DLL_3537_157813_10201.html

    Az érdekelne, hogy esetenkénti hurcolásra, a mai és jövőbeni játékok futtatására mennyire lenne alkalmas. Mást nem nagyon csinálnék vele, internetezés, filmnézés, semmi egyéb nagyon megterhelő feladat. A processzorról azt hallottam, hogy nem is nevezhető i7-nek ami igazából nem is nagyon baj, hiszen a fent említett használatra úgy tudom nincs is szükség i7-re. Ez proci ami ebben a masinában található egy erősebb órajeles i5-nek felel meg. Nézelődtem, hogy is lenne jó. Esetleg egy i5-4200m ugyan ezzel a videókártyával, mert sok jót olvastam róla, de sehol sem találtam.. 4200m-et csak 8750-el, ami meg elég nagy visszalépés lenne a 8850 után, legalább is ahogyan olvastam különböző oldalakon. Szóval mindenféleképpen a 8850 a legalkalmasabb választás, azt meg ilyen áron nem találok 4200m-el, illetve ha Nvidiát nézzük, akkor a max amit kapok ebben a kategóriában a gt740, ami szintén gyengébb a 8850-nél. Szóval kérdésem lenne sok. Kezdeném is őket: Mennyire érezhető a különbség a 4200m és 4500u között, az utóbbi meghajtja-e rendesen a 8850-t? Esetleg ha valaki találkozott már ezzel a lapossal, akkor a két videókártya között mennyire kell állítgatni, hogy éppen melyiket is kellene használnia, vagy ennél a tipusnál már kiküszöbölték ezt a problémát? Laptop melegedés? Nem szeretném, ha véletlenül szét olvadna a balcsücsök :D
    3 év garancia van rá, ha laptopszalonnál veszem és évente elviszem átnézetni akkor ezt kihúzhatom 4 évre is, ami már gondolom egy elég szép idő, hosszabb távra terveznék vele. Lehet-e egy Dell laptoppal hosszabb távra tervezni? Megbízható lenne?
    Ami még eléggé zavarja a szememet a Linux, nem nagyon ismerem, nem tudom mennyi mindenre képes, és mire nem, de mintha úgy hallottam volna, hogy sok dologgal nem kompatibilis. A másik meg, hogy szükségem van office world, ppt, acces, exelre az iskolai tanulmányaim miatt, meg úgy amúgy is a win op az amit használni szeretnék. Kompatibilis lesz-e a lapos, egy esetleges újratelepítés alkalmával, vagy inkább vegyem meg op nélkül egy másik szalonban?
    Kicsit félek a külső borítástól, műanyag házt kapott, a design nagyon tetszik, de félek, hogy élőben gagyi lesz. :)
    Egyenlőre így ennyi, 190.000 nem kevés pénz, azért vagyok ennyire körültekintő és mivel én ennyire nem értek hozzá, a ti segítségeteket szeretném kérni, hogy a minél megfelelőbb "társat" tudjam kézhez venni.
    Előre is Köszönöm a türelmet, toleranciát és segítséget! :U

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Rövid időn belül.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    ~200E
    (3) Felhasználási kör?
    Játék és egyéb általános.
    (4) Játékra használnád-e?
    Igen. Tomb Raider egy medium-high grafika jó lenne.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Minőség is és teljesítmény is, de tudok kompromisszumot kötni a minőség kárára, viszont ne legyen gagyi a gép.
    (6) Szeretnél bele SSD-t?
    SSD nem fér bele a keretbe, de ha hibrid, akkor az nem hátrány, viszont nem is kötelező.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Mindegy. Ennyi pénzért nem válogatok, de 17" már nagy lenne hurcolászni is.
    (8) Notebook tömege?
    2.7-8-nál jó lenne, ha nem lenne több.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Mindegy.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    8GB RAM, de a 6 sem fog földhöz vágni, csak 4 ne legyen.
    (11) Egyéb kívánság?
    Nem igazán.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem hiszem. Gondolom a játékok, hogy ismételjem magam, egyedül GPU igényes.
    (13) Eddig kinézett notebookok?
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Z510_Intel_Core_i5_4200M_8GB_1TB_+_8GB_NVIDIA_Free_DOS_Feher_LEN_59-390313_10722.html
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Z510_Intel_Core_i5_4200M_8GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Csokolade_barna_LEN_59-403846_11182.html
    http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=g500#pid_8995
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_3537_Intel_Core_i7_4500U_8GB_1TB_AMD_Linux_Fekete_DLL_3537_157813_10201.html
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Új, nem bízom a használt termékekben, akkor sem ha 10 év gari van rá.

    Kieg.: Sok rosszat hallottam az Inspironokról, hogy nem éri meg megvenni, állandóan szervizeltetni kell őket, plusz nem tudom, hogy a processzor, hiába nem játékra való, de meghajtaná-e a videókártyát, amit nyújtani tud az nekem elég-e? A hosszú üzemidő miatt elég előnyös lenne + azt írták róla, hogy akármilyen hosszú ideig játszott rajta az illető nem melegedett túl.

    A lenovokban jobban bízom, nem hallottam még rosszat róluk, ott a 740m és 8750m miatt nem tudok dönteni, na meg nem tudom, hogy kell-e majd mondjuk 1 év múlva már a játékokhoz a 4 mag. Ha igen, akkor inkább az i7+ 8750m. Viszont sok helyen olvastam, hogy a 740m könnyen összecsuklik, amikor teljesítenie kellene, akkor nem teljesít.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    Sziasztok megint! :)

    Korábban már kétszer megválaszoltam a kérdéssort. Tegnap este találtam rá erre a laposra
    [link]
    Az újabb játékok (Tomb Raider) játszogatnék és egyéb multissal, hurcolnám magammal főiskolára, jegyzetelni, másfél órás az utam oda szóval kitölteni azt az időt.
    Nem nagyon használok semmi hardcore programot.

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    Sziasztok, laptopot szeretnék venni. Jó lenne, ha a mai játékok egy High grafikán elfutnának rajta. Amivel már egy ideje nagyon-nagyon szeretnék játszani az a Tomb Raider, de egyéb multis vagy cpu igényesebb játék se akadjon ki, lehet U-s is a proci, ha szerintetek nem fog felsülni játékok alatt.
    Rászánt pénzösszeg: 220E.
    Már régóta keresgélek, de mindig olvasok fórumokon rosszakat az aktuálisan kinézettről. Szóval most már tényleg elkel a segítség.

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    Ti csak szívattok engem vagy valami nem stimmel! :D
    Már jó ideje keresgélek lapost.. de nem tudom, most felborult bennem minden..
    Adott ez masina.
    -Core I7 3630QM
    -16 GB RAM
    -NVIDIA GeForce GT 650Mx2 2GB SLI (Még nem találkoztam ilyennel sosem azelőtt, de nem tűnik gyengének, mennyit jelent teljesítményben a két videokártya + SLI? Mit jelent? =O)
    -Billentyűzet világítás :Igen

    Nem is tudom, hogy mondjam, elég jónak tűnik, bele is vetem magam a google-be teszteket meg minden egyebet keresni, de azt hiszem sikerült felülmúlni az elvárásaimat.
    Kicsi zavarótényező, hogy egy picit méretes, de én ilyen áron csak sokkal gagyibb laposokat találtam.

    Vagy félrenéztem valamit, vagy valami sunyiság van a háttérben vagy én nem tudom, de ez tökéletes lenne számomra szerintem :D

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    válasz Tikakukac #54112 üzenetére

    Meddig bírná az akku? Milyen hibák?

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    válasz rizso #54114 üzenetére

    Kicsit kirázott a hideg a használt szó miatt. Félek a használt termékektől. Ahogy elnézem még 2 év gari van rá.
    Tech.hu-s teszt szerint minimum használat mellett 5 órát ki kéne bírnia az akkunak. Ha használt és nem vigyázott az előző tulaj az akkura, akkor az necces, mivel nekem egy olyan lapos kell ami 3-4 órát kibír akkuról :( és sajnos nem tudhatjuk, hogyan bánt vele az előző tulaj. Ettől függetlenül lehet jó is egy használt masina, csak sokkal jobban oda kell figyelni.

    Egyébként i7-4500U + GT 750M-es párost 220 körül, alatt milyen laposban találni?:)

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    Sziasztok!
    Aki találkozott már az [Acer Aspire V5 573G] ezen változatával elmondaná nekem a tapasztalatait? Vannak olyan hibái amik miatt nem ajánlanátok? Driver gondok, amikre oda kell figyelni, stb?

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo Z510

  • moncsuh

    csendes tag

    válasz Tikakukac #54212 üzenetére

    Ez a teszt mennyire reális? A játékteszteknek mennyire lehet hinni? MMO-knál, az egyetlen amivel játszok/tam az a WoW, ha esetleg újra kedvet kapnék hozzá nem kapnék CPU limitet?

    Ahogy olvasgattam a Crysis is igényelné már a 4 magot, szóval CPU igényes játéknak számít, még is elég szép fps-t és grafot lehetett összehozni azzal au i5-el.
    Csak ez tart igazán vissza. Szeretnék játszani is majd rajta és nem szeretném, ha a CPU állna az utamba, de ezek a tesztek számomra kielégítőek, csak nem tudom, hogy hihetek-e nekik..

    Plusz ha elkezdene melegedni, az akku-t nem bírom kivenni, a fentebb linkelt laposnál is ez az egyik gondom a proci mellett, hogy nem bírom egykönnyen kivenni, hogy megkíméljem a melegedéstől. (Egy laposhűtő mennyit segít ezen?)

    Kicsit félek a Dell-ektől, a 3000 és 5000-es szériákról csak rosszakat olvastam, összeszereltség és állandó driver gondok stb.. Plusz még úgy 3 éve vettünk egy Dell Netbookot, elég hamar feladta, nem ment tönkre, csak hihetetlenül lassú, sokáig gondolkozik. A 7000-es széria mennyiben más? Megbízhatok benne?

    Az érintőkijelző, billentyűzetvilágítás olyan dolgok amik még inkább szimpatikusabbá teszik. De olyan notit szeretnék ami nem hagy cserben egyhamar és el is lehet rajta játszogatni ennyi pénzért. Tudom magasak az elvárásaim.. De ismerek olyan személyt aki a 2 éves notijával, olyan konfiggal tök jól eljátszik normon egyes játékokkal high-on aminél ma ennyi pénzért biztosan jobbat lehet venni.

    Lenovo Z510

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés