Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Johnny198612

    tag

    Sziasztok,

    Jelenleg egy ASUS k53ta (A6-3400M)-et hasznalok huzva a dedikalt Radeon-nal. Szeretem ezt a gepet, de szeretnek nemsokara valtani. Olyan 200-220e-t tudnek majd kolteni egy uj laptopra (beszamitva az eladast). Maradnek ezen a gamer vonalon, csak erosebb kivitelben. Jo lenne ha nem lenne gondom az uj jatekokkal a kovetkezo 1,5 - 2 evben sem.

    A k53ta-t eleg egyszeru volt huzni. Az ilyen nem tul bonyolult megoldasok nem tartananak vissza a vasarlastol.

    Szeretnek 1-2 kezdootletet kapni sracok...:) Erdekel, hogy mit kapnek ezert az arert, mert haverok nagyon nyuznak az asztali PC-vel, de en a laptopot kedvelem, es latni szeretnem mik a lehetosegeim.

    Koszi

  • Johnny198612

    tag

    Sziasztok,

    Az egyik kedves kolleganomnek keresunk laptopot. Kitoltottem a "kerdoivet" :) Kerlek segitsetek.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-6 het.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    100 - 150e Ft. 150-et is picit tul lehet lepni, ha valami nagyon megérős jön képbe kicsivel többért.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Otthoni irodai jellegű munkavégzés (Office, net, ..) Fotószerkesztés (max photoshop, abszolut 2D), filmnézés

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15" -ös méret a normális kihasználáshoz, matt, lehetőség szerint FullHD.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Ritkán, kb. kéthetente, utazás közben nem lenne használva.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem feltétlenül szükséges.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    1 TB tárhely, 8 GB RAM. SSD jól jönne, de a másik kettő fontosabb egyelőre.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Wifi, HDMI mindenképp, TV-n filmezés ne legyen gond. USB 3.0 legalább 1 db.
    Jó lenne, ha lenne az a kis piros pöcök (joystick vagy nemtom) a billentyűk között :)

    + 5.1 PC-s szett lenne néha rádugdosva valahogy, gondolom integrált 5.1 hangkártya túl nagy kérés, így ez USB-s hangkártyára maradna majd, de azért ha van valami ilyen megoldás is, akkor jöhet... :)

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Leginkább új.
    De megbízható helyről, elég hosszú garival a használt is elképzelhető, ha annyival többet nyújt ugyanannyiért..

    Köszi szépen előre is :R

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny198612

    tag

    válasz Bkrisz9 #113721 üzenetére

    Szia,

    Köszi.

    A fotószerkesztés nincs annyira komolyra véve, azért nem kell ezen alapuljon a találati lista. :)

    A pöcökegér is inkább nice to have, azt úgy is írtam.

  • Johnny198612

    tag

    Sziasztok, itthonra/utazásra keresek laptopot, ebben szeretnék segíteni.
    Legfőképp egy könnyű, megbízható laptopot keresek olcsón netezésre/filmezésre.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    + Következő két hétben.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    + 80-140 ezer.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    + Filmezés, internet és tanulás. Netflix/HBO GO. Amatőr szintű programozás.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - Talán régi, felülnézetes RPG játékok. De igazából ez nem szempont.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    + 13-14" FullHD.
    + Többi nem szempont.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    + Csak nagyobb kiránduláskor. De szeretném, ha könnyű lenne, amennyire lehet.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - Nem szempont.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    + HDD elég. Kb. 300-500 GB elég.
    + Elegendő RAM méretben nem vagyok mostanában otthon, nem tudom 4 Gb elég lenne-e a fentiekre.
    Ezért 6-8 GB-re tippelek.
    + Optikai nem kell.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    + !! Amennyire lehet, könnyű legyen (gondolom ez is ár függvénye) !!
    + HDMI port: Egy FullHD TV/monitor meghajtása ne legyen gond neki.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    + Használt is jöhet, ha van hosszabb idejű garancia rá.

    Szeretném, ha 2 év múlva is elegendő lenne ezekre a feladatokra. :)

    Köszönöm előre is :R

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny198612

    tag

    Sziasztok,

    Egy viszonlyag olcso laptopot szeretnek megkaparintani. Jatekra leginkabb a PS4-emet hasznalom. A laptop emiatt inkabb napi dolgokra, filmezesre lenne, illetve nagyon kezdokent tanulok webfejlesztest, aminek adnek eselyt, hogy kifejlodjon egy normalisabb konfiggal.

    Melos laptopom altal megszoktam a 4 magot, kicsit tobb memoriat. Ami a webfejleszteshez is ajanlott. Es talaltam is egy i5-8265U laptopot 8GB RAM, 256GB SSD, FHD IPS kijelzo. 150e HUF amazon ajanlat. Tokeletes lenne.

    Viszont osszetort a szivem, mikor meglattam a +60ezres vám + kiszallitast. :)
    A kozeli orszagokban + nalunk ugyanezek a konfigok joval dragabban mennek (190ezer+, es valamelyik parameter mindig hianyzik).

    Szeretnem kerdezni, hogy melyik AMD Ryzen legalabb 4 magos proci lenne pariban ezzel az intel i5-8265U procival? Sporolhatnek-e vele nehany 10ezret?

    Koszonom elore is a segitseget :R

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny198612

    tag

    válasz Khelben #157271 üzenetére

    Valoban egy HQ CPU van a melos gepben :) Viszont mar 6xxx -es, CPU teszteken ugy neztem, ez nagyjabol a 8265U teljesitmenye.

    Valojaban a kerdesem inkabb az lett volna, amit kozben ki is nyomoztam, hogy Ryzen procibol a Ryzen 5 3500U lenne, amit valoszinuleg keresek AMD vonalrol.

    Tudnal esetleg ajanlani egy gepet ezzel a procival (+8GB memoria, es inkabb egy akamilyen SSD, mint HDD)? Közelebb a 150ezerhez, mint a 200-hoz. :)

    Köszönöm szépen :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák