Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T. M.

    aktív tag

    Jó estét! Kis segítséget kérnék, mert tanácstalan vagyok. Helyhiány miatt az asztali gépemet váltanám le.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) A lélektani határ olyan 230k körül lenne.
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.) Netezés, töltögetés, ritkán audio codek mókolás...
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Egyre kevesebbet játszom, ami esetleg felkerülne, de nem napi 8 óra kockulásra: Diablo 3, Skyrim, Borderlands 2, Stalker moddolva. Talán újabbak is, de nem akarom very high-non futtatni.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6, fhd-nak örülnék.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Asztalon foglalna helyet, esetleg onnét utazna az ágy szélére néha :D
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? hdd 1T, memória 4, de inkább 8 giga. A mostani 120gb ssd-m menne bele.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Hosszú távra lenne, inkább új.

    Egy MSI GP 60 Leopard-ra gondoltam, ez nagyon megtetszett, de nem vagyok otthon notik terén, szóval jöhet javaslat.
    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • T. M.

    aktív tag

    válasz szabonagyur #94699 üzenetére

    Szia! Köszönöm a választ. A kérdés most annyi, hogy Asus N551, vagy MSI gp60 (utóbbi pár ezerrel drágább). Igazából mind a kettő tökéletesen kielégítené az igényeimet. :)

  • T. M.

    aktív tag

    válasz szabonagyur #94742 üzenetére

    Igen azt hallottam, hogy az i7 nagyon fűtt és nem erre az árkategóriára találták ki. Köszi a választ, még eldöntöm, hogy melyik legyen.

  • T. M.

    aktív tag

    Jó napot! Nem igazán sürgős, azért érdeklődnék :))

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? idén valamikor
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 200-230k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Net, töltögetés, illetve - fogalmam sincs milyen erőforrás igénye van: néha hd-s filmeknél a DTS codecet szoktam cserélni.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?Egyre kevesebbet játszom, Diablo 3 biztos, Fallout 4 ha lefordítják. Semmi max settings :D
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 FHD
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?Asztalon lesz, ha olvasni támad kedvem az ágyon mellettem :D
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)Majd teszek rá
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?1T, 8 giga ram, SSD-t később teszek bele majd
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    A Leopardról sajnos tavaj lecsúsztam, három gép van versenyben perpill:
    -Acer Aspire V5-591G
    -MSI GP62 2QE (Leopard Pro)
    -Asus K501LX

    Nem sürgős a dolog, valamikor év vége felé lenne aktuális, nem tudom, hogy várható e addig még valami.

Új hozzászólás Aktív témák