Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MiXE3Y

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 héten belül
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    250e körül
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Zeneszerkesztés, renderelés (vagyis proci, ram, vinyó élvez nálam prioritást), minimálisan játék
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Néha igen, kipróbálnék rajta ezt-azt, de nem játékra szánom a gépet.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Is-is, picit inkább a teljesítmény. Legyen mondjuk 40-60.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Jó lenne, bár egy SSHD-val is beérném.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15", vagy kisebb.
    (8) Notebook tömege?
    Nem feltétlen kell, hogy ultrabook legyen.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Van eredeti Win8 licenszem, szóval jöhet nélküle.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    HDD minimum 500 GB, esetleg egy 250-es SSD. Memória mondjuk minimum 6-8 GB. ODD nem szükséges.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nincsen. Esetleg Hackintosh kompatibilis lehetne a hardvere (amit kinéztem, annak a wlan modulja sajnos nem jó :S)
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    CPU igényest igen, nagyon. GPU igényest játékon kívül nem különösebben.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-ideapad-z510-ar/lenovo-ideapad-z510-12421-elado
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Inkább újat preferelnám, mindenképpen számlaképes vevőtől.

    [ Szerkesztve ]

  • MiXE3Y

    csendes tag

    válasz Chaser #48439 üzenetére

    Köszönöm a válaszod. Gondolkodtam az Y szérián is, viszont pont azok a dolgok (a kijelző kivételével) erősebbek benne, amire nincs szükségem.. Videokártya, backlit billentyű. Viszont kevesebb a RAM és (szerintem) nem számottevően erősebb proci.

    Pont ez az, hogy nincs szükségem erősebb videokártyára. Gyakorlatilag azok alapján, amiket olvastam a Haswell-lel szállított Intel HD 4600-akról, szinte ellennék még az integrálttal is magában. Értsd: havonta lejátszom egy lol meccset.

    [ Szerkesztve ]

  • MiXE3Y

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Karácsony előtt
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    160.000 HUF
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Játék, filmnézés
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    MMO maxon (WoW), amit ki lehet hozni ebben az árkategóriában
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    teljesítmény 70%, minőség 30%
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15"-16", lehet fényes is és matt is
    (8) Notebook tömege?
    mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélküle, esetleg linux
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    tárhely mindegy, ram 6-8 GB, optikai meghajtó mindegy
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    mindegy
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    játékon kívül nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    most kezdtem el keresgélni, szóval még nem néztem ki semmit
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    csak új

  • MiXE3Y

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy barátom adta laptopvásárlásra a fejét, nem nagyon követem a trendeket mostanában, így inkább a ti véleményetekre hagyatkoznék első sorban. :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 hónapon belül

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200k HUF (minimális ingadozással)

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Játék, tanulás, filmezés

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Overwatch, LoL, ilyesmik. Benchmark játékokkal nem szokott játszani (CoD, Battlefield vagy hasonlók), de elsődlegesen játékra szeretne gépet venni.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15", matt jó lenne, de nem létszükség, a többi mindegy

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem prio. (Mármint, mindenképpen laptop kell, ingázik az állandó lakhelye és BP között)

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem kell.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Meglátásom szerint azzal járna a legjobban, ha 180 körül venne gépet +20-ért egy SSD-t bele, de javítsatok ki, ha tévedek. RAM: 8GB kellene szerintem

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Ennek még utánajárok, de szerintem keveset használt, garis gép simán szóba jöhet.

    Köszönöm a válaszaitokat!

    [ Szerkesztve ]

  • MiXE3Y

    csendes tag

    válasz Mikulásbá #131119 üzenetére

    Szia!

    Ahogy látom ebben csak integrált videókártya van, így ez szerintem nem lesz elég. Köszi a tippet azért.

  • MiXE3Y

    csendes tag

    Sziasztok!
    A testvéremék szánták notebook vásárlásra a fejüket, nagyjából tudom, hogy milyen hardverre volna szükségük, azonban notebookok anyagminőségében, szervizelés megbízhatóságában nem vagyok járatos manapság, így tőletek kérnék segítséget.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanság

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200-220k (nagyon max 250)

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Többnyire irodai felhasználás, videózás, internetezés

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem mérvadó, szinte bármilyen videokártya megfelelne a célnak, aztán persze ha nem csak integrált van, az jó

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15", FHD, matt, de amit ajánlotok.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Gyakran hordozzák, használják utazás közben is

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10 lesz rajta, de nem gond, ha Linux-szal van telepítve

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhely: SSD, abból egy 256GB lenne a minimum, vagy SSD 64/128GB + HDD 500GB
    Memória: szerintem 8 GB
    Optikai meghajtó nem szükséges

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI nem árt :)
    Egyébként a cél egy jobb minőségű/anyaghasználatú, irodai munkához kényelmesen használható gép lenne.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Újat szeretnének

    [ Szerkesztve ]

  • MiXE3Y

    csendes tag

    válasz MiXE3Y #147325 üzenetére

    Erről esetleg tudtok véleményt mondani?

    https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=4TU60EA%23AKC

Új hozzászólás Aktív témák