Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feenyx

    aktív tag

    Sziasztok!

    Szeretném lecserélni az Ideapad y580-am, (i7, 8GB RAM, 1 TB merevlemez, GTX 660, Full HD) már nincs szükségem ilyen teljesítményre, inkább beruháznék valami minőségi üzleti gépbe :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 hónapon belül kb.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    Olyan 250k körül szánnék rá.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Mindennapos felhasználás, de emellett sok CAD (Inventor, Creo, és Ansys)
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Minimálisat, maximum a Word of Tanks, elég ha egy alap grafikán elmegy.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Elsősorban minőség.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Van egy Samsung Evo 120Gb-os msata SSD-m ezt jó lenne, ha bele lehetne rakni az új gépbe.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15", HD+ jó lenne, de ahogy nézem újonnan csak 1366x768 felbontással szerelt üzleti gépek vannak ilyen árért
    (8) Notebook tömege?
    Hát egy normál 15"-os gépnél ne legyen nehezebb :)
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle inkább.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Nincs megkötve, RAM-om is van 4Gb- plusszba.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Billentyűzet világítás az fontos lenne.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Annyira amennyire a feljebb felsorolt CAD szoftverek használják. Ezért jó lenne ha Ivy Bridge-es processzor lenne a gépben, meg a WOT :)
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    T530i
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Használt is és új is szóba jöhet, a feltétel a használtnál, hogy garanciális legyen még azért jó ideig, és megbízható eladótól származzon.

    Igazából nekem a Thinkpad T530 ami nagyon bejön, ezért ezeket keresgettem első sorban (és az msata SSD-t is kezeli). Dellből pedig a Latitude E65xx sorozatot. Bár ezekkel az a bajom, hogy msata ssd-t nem tudom kezelik-e.

    Még találtam egy megfelelő Thinkpad T530-at: [link]
    csak az a baj, hogy ez apródos hirdetés és nem tudok sajnos utána olvasni az eladónak, ezért kételkedem ebben, bár az y580+25k-ért elcserélné velem. Az az NVS 5400 jó lenne bele, a CAD szoftverek miatt. Tanácstalan vagyok teljesen, tudnátok segíteni?

Új hozzászólás Aktív témák