Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikej95

    aktív tag

    Sziasztok!

    Laptop vásárlás előtt állok.
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mivel meglévő gép bizonytalan meddig bírja (GS63VR 6RF Stealth Pro), így amint megadja magát. pl holnap. Ha valahogy kibírja a gép addig míg elkezdenek szállingózni következő generációs CPU-k, majd újra írok.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Azonos kategóriában vásárolnék így 600-800k a keret.
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Játék, programozás, alkalmi virtualizáció.
    4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Tucat MMO játékok (Warframe, PUBG), napi vagy heti gyakorisággal, esetleg ha valami érdemi játék megjelenik. 1080p elég nekem 15"-on.
    5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Matt IPS kijelző, 1080p 60Hz, 15" környéki átló, de tudom hogy ebben a kategóriában jellemzően jobb felbontás és képfrissítési ráta szokott lenni a csomagban.
    6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Havonta párszor utaznék vele, utazás közben nem használnám. Súly megkötésem nincs (persze mostani gép ~2kg), de örülnék, ha gépház bírná a gyűrődést.
    7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 11 support kell, hogy a kulcs alaplapba égetett, adják hozzá vagy külön meg kell vennem az mindegy.
    8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    1 TB SSD, gyorsabb mint ami most van.
    Minimum 16GB DDR5 RAM. (jelenleg 2133Mhz-n van 8+16GB DDR4 RAM-om)
    Most egy Kingston A2000 1TB az elsődleges és egy Crucial MX500 1TB a másodlagos meghajtóm. Másodlagos tárló nem kell, de ha van neki hely áttetetem ami van.
    9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    AMD CPU + nVidia GPU a preferált, de bármi más felállás megfelel.
    10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Jelenlegit használtan vettem, ventillátor, akku cserével, rendszeres tisztítással sokáig kihúzta, de 3 év garanciát megér nekem a bolti ár.

    Ezekkel a paraméterekkel keresném a best buy jelölteket ár-érték arány és anyagminőség terén.

    Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

Új hozzászólás Aktív témák