Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuko

    aktív tag

    Sziasztok,
    Ceges gepet kellene valasszak egy uj gyakornoknak.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1 heten belul
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    120-150k idealis esetben, efolott nyomos indokkal / ertekajanlatert
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    MS Office, bongeszo. Nem kell hatalmas adatbazisokat kezeljen, de ha lehet ne fingja ossze magat 5 bongeszo oldal es Excel/Powerpoint futtatasatol.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14 vagy 15 col, matt preferalt, fullHD. Plusz jobb kepminosegu, ha lehet (gondolom ez IPS altalaban, nem tudom belefer-e a keretbe). Esetleg 13".
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem sokat, nem prioritas.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10, vagy semmi/mindegy.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD, 256GB lehetoleg, az se baj, ha nekem kell cserelni / boltban upgradeelni. 128GB is eleg lehet amugy.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, nem nullas aksi, valamennyi garancia mind pluszpont lenne, de nem kitetel.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Ennyiert ilyen igenyekkel csak hasznalt.

    Nem vagyok teljesen elveszve a terben, hasznaltam a keresot is, de laptopsystem, laptopszalon hasznalt gepes kereso utan kicsit elakadtam.
    Melyik gyarto melyik tipusat erdemes keresni ebben a kategoriaban?

    Ahogy neztem, 4.-5.gen i5 4GB rammal belefer a keretbe es marad SSD bovitesre is, sot akar 8GB ramra is.
    Van barmifele ugras felfele a valasztekot tekintve, ha egy SSD-t es +4GB ramot bele tudok menteni egy masik leselejtezesre varo gepbol (tehat ezek nelkul lenne a keret 150k)?

    Ezeken akadt meg a szemem elsore pl, 120-130k korul:
    - Dell E7440 (i5-4300u, 4GB, 14");
    - Dell E5450 (i5-5300u, 4GB, 14");
    - HP EliteBook 850 G1 (i7-4600u, 4GB, 15");
    - HP Probook 440 G3 (i5-6200u, 4GB, 13")

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák