Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • al4ever

    csendes tag

    Szia mindenki

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ebben a hónapban
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    180-240
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    otthon használnám asztali gépként, filmezés, néhány egyszerűbb játékra (laptopot akarok, és nem asztali gépet mindenképp)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    főként dota2 cs:go, dark souls
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    HE? Mindegy, de minél szebb annál jobb. nem fő szempont.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    főként otthon asztaliként, de hordozva is lenne valamennyit
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    freedos
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    mindegy
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    tartós dolgot szeretnék. a legutolsó gépem túlmelegedés miatt ment gallyra, illetve a szánalmas minőségű burkolat is gond volt. Szóval a megfelelő hűtés mindenképp fontos szempont, nem akarok megfőtt alaplapot.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új

    Kb ennyi lenne, annyit várnék el a géptől tényleg, hogy ne egy papír valami legyen (hallottam horror sztorikat az asus X550 szériáról), és teljesítményben amit ebből ki lehet hozni az legyen meg.

    Még ha annyiban írnátok kis tapasztalatot, hogy mennyit ér a külső hűtés a gépeknél azt megköszönném. (igen, tudom hogy szellőzők függvénye is, illetve csodát nem csinálnak ezek, csak arra vagyok kíváncsi, hogy megéri e beruházni 10-15 ezret ilyenre, vagy nincs akkora effektív haszna egy olcsóbbhoz képest)

    Köszönöm a válaszokat előre is

Új hozzászólás Aktív témák