Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • M_Tomi0227

    tag

    Sziasztok! Laptopot szeretnék venni, de nem igazán vagyok jártas a dolgokba és kis segítséget szeretnék kérni. Idén szeptembertől kell az egyetemre (gépészmérnök tehát jó lenne egy normális videokártya bele nem vmi integrált)egy gép amit tudok "húzni-vonni" magammal. Kijelzőből 15,6"-os kéne, hogy a koleszba tudjak majd filmet is nézni ami fontos lenne az az akku idő hogy lehetőleg sokáig húzza és minimum 2-3 év gari legyen rajta és lehetőleg bírja a mindennapi kínzást/húrcolaszást. Az ár 250e-300e körül lenne de a 300e az tényleg a plafon, néztem a hp elitebookot ami tökéletesen megfelelne nekem csak amiket találtam abban ez az Intel shared intel HD Graphics amitől gondolom nem kell csodákat várni tehát arról letettem meg a másik hogy igazából új kéne nem renew és magyar(az okokat nem szeretném leírni mert hosszú lenne nagyon). Találtam kettőt ami úgy nem tűnik rossznak szerintem [Dell]
    [Toshiba] ha esetleg tudtok jobbat ajánlani akkor azt szívesen veszem. Köszönöm előre is.

  • M_Tomi0227

    tag

    Szerintetek [ezt a Toshibát] vagy [ezt a Dellt](ebben is GT540M videokártya lenne) lenne érdemesebb megvenni?

  • M_Tomi0227

    tag

    Sziasztok! Köszönöm a gép ajánlást (DELL XPS L502x) ha minden igaz hétfőn veszem is át viszont az egyik ismerősöm venne gépet de vacillál a kettő között (L:http://notebookstore.hu/hu/termekek/reszletek/9137_dell_inspiron_n5110_diamond_black_notebook_n5110-128204/)[link](/L) mindegyikre 3 év gari van ami jó pont.
    Főbb szempontok aminek meg kéne felelni-e:
    -HD filmek menjenek néha kis játék (nem a legújabbakkal szeretne majd) AutoCAD,SolidEdge rendszeres használata
    -masszív legyen ne recsegő ropogó műanyag, mert minden nap cipeli a suliba meg igazából mindenhova tehát hurcolva lesz és ez miatt az akksi is legyen jó benne 6óra környéke lenne a minimum persze ha van ilyen
    Kb ilyen jellegűre lenne szüksége. Ha a két gépen kívül esetleg tudtok jobbat akkor ajánljátok nyugodtan. Ja és a keret max. 200e lenne. Köszönjük előre is.

  • M_Tomi0227

    tag

    Sziasztok!
    Köszönöm a gép ajánlást (DELL XPS L502x) ha minden igaz hétfőn veszem is át viszont az egyik ismerősöm venne gépet de vacillál, mert nagyon bejött neki az enyém (tegnap kipróbáltuk egy üzletben) de nem tud dönteni mert igazából 200e felett nem szeretne gépet venni.
    Főbb szempontok aminek meg kéne felelni-e:
    -HD filmek menjenek néha kis játék (nem szempont a legújabbak inkább 1-2 régebbi, mert játszásra ott van a konzol) AutoCAD,SolidEdge rendszeres használata
    -masszív legyen ne recsegő ropogó műanyag, mert minden nap kéne a suliba meg igazából mindenhova hurcolva lenne és ez miatt az akksi is legyen jó benne 6óra környéke lenne a minimum persze ha van ilyen
    -Hosszú távra lenne tervezve minimum 3 év tehát a gari is jó ha van minimum 2 év rajta.
    Kb ilyen jellegűre lenne szükség. Ha a két gépen kívül esetleg tudtok jobbat akkor ajánljátok nyugodtan.
    [HP] vagy [Dell] ?
    Dell is elmehet 5-6 órát ezzel a 6 cellás akksival? Jah és ő GeForce GT525M-es videokártyával venné az enyémbe meg GT540 lesz, de ahogy néztem notebookchecken igazából nagy különbség nincs a két kártya között sőt van ahol az 525M jobb. Segítségeteket előre is köszönjük.

  • M_Tomi0227

    tag

    válasz kilozsul #15709 üzenetére

    Elvileg alumínium borítása van nem tehát azért minimálisan részben bírja az ütés-vágást nem vagy ez az alumínium borítás amit sok helyen lehet olvasni parasztvakítás? Az alja és a zsanérok műanyagok? Hát ha ez az alumínium borítás amit eddig olvastam mindenhol nem is az akkor elgondolkodok rajta hogy az ilyen XPS gépet amit remélhetőleg ma délután hoz nekem a futár azt átadom a haveromnak és veszek magamnak egy HP Elitebookot :S fontos lenne hogy 3-4 év múlva se hulljon szét a sok húrcibálástól mert a jelenlegi Fujitsum masszív azért de a zsanért védő műanyag kupak (a case logic táskába) vhogy megrepedt és letört..... meg fontos hogy minőségi cuccból legyen azért mert a Fujitsun is már a fele cucc cserélve lett és 2,5 éves csak...

  • M_Tomi0227

    tag

    válasz kilozsul #15712 üzenetére

    Hát igazad lehet csak az elöző oldalra mikor írtam nem reagált rá senki és így magam kezdetm el keresni aztán ezt a kettőt találtam "szimpatikusnak".

  • M_Tomi0227

    tag

    Nemrég írtátok többen is hogy rossz kategóriában(XPS l502x) gondolkodok mert nem az kéne nekem. Ezért beírom még egyszer, hogy milyen gépre lenne szükségem, mert én teljesen laikus vagyok ezekhez és már őszintén szólva teljesen megkeveredtem.
    Tehát:
    -HD filmek menjenek néha kis játék (nem szempont a legújabbak inkább 1-2 régebbi, mert játszásra ott van a konzol) AutoCAD,SolidEdge rendszeres használata
    -masszív legyen ne recsegő ropogó műanyag, mert minden nap kéne a suliba meg igazából mindenhova hurcolva lenne és ez miatt az akksi is legyen jó benne 6óra környéke lenne a minimum persze ha van ilyen
    -Hosszú távra lenne tervezve minimum 3 év tehát a gari is jó ha van minimum 2 év rajta.
    -15,6" monitor azért kéne minimum mert esténként a koleszba jó lenne rajta filmet nézni.
    A keret 200e lenne max240 de az tényleg a plafon.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák