Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket kérném:
    Zyxel NSA 310-en gondolkodom (használtan), mivel az S változaton nincs e-sata port.
    Van egyébként valami különbség még? Oké szolgáltatásokbol több van az S-esben, de nem találtam több infót.
    E-sata azért kellene, mert gyorsabb mint a rajta lévő USB 2.0, és én NTFS fájlrendszert akarok a hordozhatóság, windows-os kompatibilitás miatt.

    Kérdés, valaki használ WD RED-et USB-n rákötve NSA 310S-en? Mennyivel másol/ír? Mondjuk ha tudna egy 25/25MB-ot, akkor elgondolkodnék az S-esen mert abból ugye újat is lehetne venni.

    3,5"-os HDD dokkolóbol vagy külső házból melyik a legolcsóbb ajánlott típus, amin van e-sata?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Tonyk #13217 üzenetére

    No azt nem tudom. E-sata-n még nem használtam semmit, így nincs vele tapasztalatom. :B

    (#13219) gbors: Igen, max.30/30MB, annyi az USB 2.0 felső korlátja. Az már nem lenne rossz. Most még csak 10/100-as portokkal rendelkező router van, de ha lesz NAS, és kevés lesz a NAS-ra adatmozgatás sebessége ami ugye max 12,5MB/s 100 Mbiten, akkor cserélve lenne gigabites routerre, pl. TP-Link 1043.
    Egyébként DLNA és távoli FTP elérés, backup, távoli backup (FTP-n keresztül kimenteni távolról adatokat vagy rendszerképet) miatt gondoltam NAS-ra. No meg torrent. De még magam sem tudom. Sokat megy a gépem, torrent megoldott így, backup-ra meg jó lenne egy hdd dokkolós/külső házas megoldás is, mondjuk heti mentésre. Vagy ugye, jobbacska routerre rákötni egy vinyót usb-n és úgy FTP, torrent, belső hálózati elérés, ez a harmadik verzió.

    A 310 ventijéröl én is olvastam már sok aggasztó tapasztalatot. Kérdés milyen NAS van amin van e-sata és tud annyit mint egy 310 és van rajta e-sata, ugyanabban az árkategóriában? Illetve a 310S ventije milyen? Arról nem sok infót találtam.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    válasz gbors #13226 üzenetére

    Nagyon köszönöm az infókat! :R

    Egy NSA 310S tulaj hát ha olvassa és ír valami tapasztalatot a ventiröl.

    A teszteket hogyan végzed windows alól? Kicsit részletesebben érdekelne, mi hogy van nálad beállítva, windows hálózati megosztást használsz-e csak és hogyan, vagy total commandert, vagy célszoftvert (pl. filezilla server)?

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérek! NSA-320S-t hogyan kell szétszedni? Megnézném a ventit, mert gondolkodom halkabbra cserén, vagy ventivezérlő beiktatásán (zalman fan mate). Nem tudom leszedni a burkolatot. Alul van 2 csavar, azt kiszedtem, nincs több csavar. Hátul van 4 db csavar de az a ventit rögzíti. Nem találok se videót róla, se leírást róla.

    Oké már semmi, megoldódott. Hátrafelé kellett letolni a burkolatot, csak rohadtul szorult. :W :W

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák