Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgabro

    tag

    Sziasztok,

    Szeretnék végre itthon is beüzemelni egy NAS-t, viszont a döntésben szeretnék egy kis segítséget kérni.

    A két kiszemelt:

    Synology DS114 DiskStation

    Synology DS215J DiskStation

    Amire használni szeretném:

    - adattárolás, és közvetlenül erre dolgozás, vagyis fájlok megnyitása mentése akár távolról (Gyakorlatilag szeretném kiváltani a Dropbox, OwnCloud, GoogDrive és Copy fiókjaimat is, mert borzasztó, hogy szerte szét van mindenem. Jó lenne egységesíteni). Ez lenne talán a legfontosabb.
    - torrent (nem iszonyatos mennyiségben, heti 2-3 film letöltés és pár sorozat)
    - össze lesz kötve egy MED600-al, így a filmeket a MED játsza le, hálózaton keresztül a NAS-ról.

    És hát azt sem tudtam még eldönteni igazán, hogy 1 vagy 2 lemezest szeretnék, mert az anyagi keret amit erre költeni akarok az nagyjából 50-60 ezer forint. Csak az szól a 2 HDD-s verzió mellett, hogy később könnyebb egy másik 2 TB-os WD Red-et mellé rakni ha az első betelne.

    Viszont ha az egylemezes DS114 jelentősen jobb lenne a célra amire szeretném használni, akkor természetesen beáldoznám a könyebb bővíthetőséget (meg végülis az 1 lemezes verziót is tudom később külső HDD-vel bővíteni).

    Melyik ajánlottad darab a kettő közül? Vagy mindegy? Döntsön az, hogy 1 vagy 2 HDD-t szeretnék bele rakni? A száraz adatokat tekintve én nem láttam óriási különbséget a kettő között, illetve nem tudom, hogy a gyakorlati használat során, ezek mennyire jelentős különbségek.

    Előre is köszönöm, ha tudtok egy kicsit segíteni a döntésben.

  • dgabro

    tag

    válasz Rick4 #14229 üzenetére

    Köszi.

    Igazából a környezetemben mindenki Syno-t használ, valamiért ez volt a kézenfekvő, hogy itt nézelődjek, mert mindenki dícsérte.

    Nem is néztem még másik gyártót, mert itt a kiegészítő szolgáltatások is nagyon tetszettek (ami lehet, hogy máshol is megvannak), például, hogy iOS-ről szépen láttam a kolléga otthoni tartalmait.

    Ahogy írtam korábban, nagyon fontos lenne a "saját felhő" kialakítása, távoli elérés, esetenként nagyobb PSD-k megnyitása az ügyfélnél, adott helyen akár szerkesztése is a laptop-on (természetesen megfelelő internet kapcsolat esetén -» otthon ez már megoldott)
    Na meg ami nagyon fontos, hogy OSX-el és Win-el is kifogástalanul működjön. Alapból OSX van otthon ahol telepítve lesz, az irodában Windows van, a laptop megint csak Mac, meg ugye az iPad, iPhone ezekkel mind jó lenne ha gond nélkül tudnám használni.

    Mindenesetre most elolvasom a teszteket is amit linkeltél, ma már úgysem rendelem meg egyiket sem, lesz most 3-4 napom eldönteni, hogy hétfőn melyik legyen.

    Bármilyen tanácsot elfogadok még, köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák