Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zotosz

    tag

    sziasztok Urak (és Hölgyek)!

    NASsal szeretném bővíteni az otthoni IT környezetet, szerintem az igényeimet 1 lemezes változatok kielégítenék, ebben kérném a tanácsotokat.

    A kiszemeltjeim:

    DS118
    TS128A
    DS119j

    Ebből logikus választás a DS118, de nem tudom, h indokolt-e, ebben kérném a tanácsotokat.

    Jelenleg 150/30as UPC net van(mostani igényeket kielégíti), hozzá Asus N18u router.

    Célok az új eszközzel:

    - hálózati tár fontosabb állományoknak, főként 100-120GB családi fotó, pár office doksi a biztonsági mentése Office365 előfizetéshez járó onedrive lenne. Ahogy túrtam a netet az jött le, hogy DSM és QTS is tud (v kieg program) onedriveval szinkronizálni adott mappát. Ezt kérlek erősítsétek meg.

    - hálózati tár filmeknek, ahonnan chromecasttal és tv lejátszó progijával vetítenék, így nem fontos, hogy legyen HDMI kimenete a NASnak, lényeg az upnp/dlna szervíz

    -webcamhoz vmi szervíz, cél, lenne, hogy biztonsági eszközként utolsó x óra felvételét felhőbe mentse az eszköz. DSM 2 kamera licence elég is lenne

    - tartalom távoli elérése

    - torrent kis számban, havi pl 3 film, feltöltés csak 100%ig... Nem vagyok nagy torrentelő, ha korlát ez a funkció, akkor marad a torrent laptopon, csak tárolásra lenne használva a hálózati tár.

    Jelenleg a routerre van dugba 1 tb-s külső vinyó, smb és upnp szervízzel, filmek erről is mennek (nem vagyok megszállott 4k fan, ha van adott filmből 720p is teljesen jó számomra), nyomtató wifis eszköz, ami a jelenlegi infrastruktúrában nem adott az a onedrive backup (a fényképek a lényeg a filmeket kb lesz@rnám...), ill a webcam. Van még otthon 3 laptop, chromecast, xbox, TV mint media player, pár teló...

    Ezeket figyelembe véve indokoltnak tartanátok a DS118 esetében a +20eFt-t?

    köszi előre is :R

    -Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

  • zotosz

    tag

    Sziasztok,

    tapasztalatok és véleményetek felől érdeklődnék. Mennyire érdemes NAS szerepére miniPC-t használni?

    hogy 1 kis kép legyen: jelenleg 1 asus N56U routerre van kötve 1 1TBs usb3as külső HDD, ezt haszálom otthoni hálózati tárként. A sebessége nem túl acélos, ezt szeretném upgradelni.
    Jelenleg ami fontos, pótolhatatlan adat, fényképek onedriveba van szinkronizálva így oldom meg a redundáns tárolást. Ezen kívül a mostani konfig célja médiatár, hálózati filmlejátszás smart tvn.

    Amit pluszba szeretnék ezeken felül az plex media server futtatás, esetleg torrent.

    Így erre a funkcionalitásra (külső és/vagy belső vinyó, onedrive szink, plex, torrent)mennyire felelne meg szerintetek 1 kis mini PC?
    Egész olcsón (~100 USD) van már pl ATOM x5-z8350 procival (200usd celeron 3540), 2 GB rammal, usb3-al, HDMI2.0val, Win10-el, esetleg belső 2.5HDD slottal.

    Van valakinek esetleg tapasztalata ilyen konfig kapcsán? Mit gondoltok róla? Árban kb ott van mint 1 DS118 (1 HDD elég), de W10el 1 ilyen kis gép rugalmasabbnak tűnik...

    köszi előre is!

    -Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

  • zotosz

    tag

    sziasztok,

    arra van esetleg tapasztalat, hogy intel NUC hogy viselkedik NASként? Egyszerű konfigot szeretnék, NUCba 2,5 HDD, win server. A pótolhatatlan adatokat redundáns tárolását onedrive szinkronizációval oldanám meg.
    Fontos lenne még plex szerver, esetleg torrent, ill távoli elérés. Illetve smart home jegyében szeretnék homeassistans szervert windows alatt futtatni.
    Nagyjából ez az utolsó pont az ahol synology és egyéb NAS gyártók nem fedik le az igényemet.

    Erről így mit gondoltok? Van esetleg tapasztalat h miniPC mennyire lehet helyettesítője NASnak? V ez más más topic?
    köszi.

    -Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

Új hozzászólás Aktív témák