Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bally4

    tag

    válasz MaCS_70 #15663 üzenetére

    Na ez a Bananas érdekes, én is minimalista vagyok, fogyasztás terén főleg, NAS-on engem a RAID nem érdekel, elég egy vinyó, a biztonsági mentést megoldom máshogy!
    Érdekel a téma vesézgethetnénk, addig megnézem, a környéken hol lehet 3D-ben nyomtatni.. :)

  • bally4

    tag

    válasz Mankó #16037 üzenetére

    Jó ez a topic! Annyit olvasgatom én is, hogy már az alaplapokat nézegetem és NAS-t akarok építeni, tényleg kedvet kap hozzá az ember! :)
    Van informatikai vénám, kedvem, stb., NAS-t mondjuk még nem építettem, de szeretem a kihívásokat. Hála az égnek jó kis közösség gyűlt itt össze, lehet kérdezni!
    Pár hsz-el korábbanihoz képest (játék, WIN, stb..) nekem kisebbek az igényeim, de azért vannak:

    - NAS funkció 1 db 1 terás lemezzel, rajta családi képek (természetesen biztonsági mentés máshol, raid nem érdekel) filmek.
    - Torrent, de semmi extrém, egyszerre 5-6 fáj kezelése, normál sávszélesség, erre már bármelyik vas képes, úgy láttam.
    - Kis fogyasztás, de még így sincs rá szükségem egész napra, időzített működés, pl. 17.00-23.00 ig üzemeljen ÉS valami Wake On Lan funkció., ha kell valami kívülről.
    - HTPC. Na igen, innen nehezebb gondolom a hardver és főleg a szoftver része is, hogy egyben NAS és HTPC. Egyelőre régi tv-m van, tehát rca-n kellene kiküldenie a jelet, de később okostv-vel már egyszerűbb lesz a NAS tartalmának lejátszása. Itt majd okosan kell gondolom szoftvereket válogatni..
    - Lényeg az alacsony fogyasztás a kezdeti költségekhez képest, paneltáp, stb, bármi érdekel, ami segíti ezt.
    - Később esetleg 1-2 IP kamerát rászúrni, de ez ráér, nem létszükséglet.
    - Olyan 50-ből jó lenne ha kijönne, bár minden hardvert meg kell vennem hozzá, nincs elfekvő, célnak megfelelő alaplap, laptop töltő, ház, stb..

    Fentebb az N3150 lapot ajánlottátok másnak, az 1900-as lapoknál jobb ez, ha HTPC-re is akarom használni?
    Mehet az ötletelés! :)

    Hogy az aktuálpolotikaivitába is beleszóljak, igen, pár csavar a különbség talán, meg 5 perc, ha megvan a rendszer, de addig...most dönthetnék úgy, hogy veszek egy NSA325-öt, aztán összerakom ez nem sok idő. Az épített NAS ugyanez a nem sok idő, plusz 5 perc csavarozgatás plusz a lényeg, azaz hosszú órák guglizása, fórumok, tesztek bújása, összeillő hardverek válogatása több boltból, hardverapró, ebay kutatása, és az "ezt a pénzt még rászánom és lesz egy jó ház vagy berakom egy cipősdobozba a kamrába" dilemmák sorozata.. :) Mindegy, én mégis az épített NAS-t választom, de nem 5-10 perccel lesz több idő, ha beleszámolok mindent...hacsak nem javasoltok nyomban, milyen vas-t vegyek, milyen szoftvert tegyek rá :)

    [ Szerkesztve ]

  • bally4

    tag

    Hali!

    Jelenleg régi elavult PC-t használok a következő módon:
    1. PC célok D-SUB kimeneten monitorra
    2. Filmet nézek régi képcsöves TV-n kompozit kimeneten.

    A TV-t egyelőre NEM cserélem le LCD-re, tudom, ősember vagyok, stb..

    Amit tervezek: a régi PC helyett passzív NAS/HTPC építése, illetve mindenes PC (dual boot, win is kell ritkán..) építése Q1900DC-ITX alapokon. Látom ez az alaplap nem dúskál analóg kimenetekben.

    1. PC célok: monitort rá tudom kötni, oké. (D-SUB)
    2. Filmet nézni a régi TV-n csak valami LAN-os médialejátszó segítségével tudok (pl.: RPi), vagy valahogy ki tudom nyomni a jelet a TV-re a számítógépről is egy kábel segítségével? Pl.: megy a win, asszony gépel az office-ban, gyerekek meg nézik a TV-n a jégvarázst..

    A kérdés nem teljesen NAS, de az alaplapról van sok tapasztalat itt, úgy látom. :) Köszi előre is!

  • bally4

    tag

    válasz Martino89 #18706 üzenetére

    Sokaknál az előd rendben teszi a dolgát. Ha nem tettél fel extra dolgokat, beállításokat, én visszavinném a boltba. Ezt a kicsi netet bírnia kellene.

  • bally4

    tag

    Helló!
    Kb 7-8 éve probléma nélkül kiszolgál egy rPi3, családi képek, fájlok tárolása, minimál torrent, max 1 download, 3-4 seed. 1 TB maxtor HDD lóg rajta, még nem volt félig sem soha. Nem megy állandóan a gép, ha kell, akkor bekapcsolom délután, éjfélkor lelövi magát. Ami kezd szűk keresztmetszet lenni, az az USB 2 külső hdd másolási sebessége, ezen a sávszélességen osztozik a Lan is..

    A kérdésem, alap felhasználásra mi a következő lépés a pi után, akár konkrét eszköz ajánlással?

    Dedikált NAS helyett szimpatikusabbak a mini pc-k. 1-2 TB HDD, (raidre nincs szükségem, a képeket offline a jelenlegi külső HDD-n és felhőben fogom backupnak menteni.). 1 db Sata hdd-t tudjon, 2 tv-re samba, ill. dlna, plex, kb ennyi felhasználás. A pi alacsony fogyasztásából nem szívesen engedek sokat, bár nem megy 0-24-ben. Garázsban lesz, mindegy milyen hangos, persze nem gond, ha passzív a teljesítmény rovására..
    Köszönöm előre is!

  • bally4

    tag

    válasz Cyberbeni #31314 üzenetére

    Sanyi.mTs: RPi(4) vonalat már elengedném..

    Cyberbeni: Köszi, szétnézek ezen a vonalon.

Új hozzászólás Aktív témák