Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mokefic

    csendes tag

    Sziasztok,
    én is szeretnék beállni a NAS-felhasználók táborába. A külső winyóra másolgatás, meg a hurcibálása már az agyamra megy (ráadásul néha többször is megvan ugyanaz a winyókon).

    Amim van: TP-Link WR1043ND Router, Samsung TV, Vidanet 100-as csomag

    Amit szeretnék: HD filmek/sorozatok letöltése és megtekintése. Hosszú távon persze majd biztonsági mentés is, emiatt két fiókos készüléket szeretnék.

    A torrentnél (most rápillantva) 100 körül vannak a megosztások, de csak 10 aktív van engedélyezve. Fontos lenne, hogy akkor is tudjon menni a letöltés, ha épp nézek vmit és lehetőleg ugyanúgy leszánkázzon, mint PC-n. Na persze, ha ez így nagyon sokba kerülne, akkor beérem lassabb sebességgel is…

    Olvastam a GYIK-ot, illetve itt a hozzászólásokat is, de nem sikerült egyértelműen rájönnöm, hogy mi kellene nekem.

    Zyxel NAS 520 vagy Synology216 (j vagy SE, vagy sima Index nélküli) amiket így belőttem. Árban ezek úgy 50k körül vannak, amit kb rá is tudok szánni.

    Nem vagyok egy szaki, úgyhogy fontos az egyszerű kezelőfelület, meg az Almás készülék támogatása előny, ezek alapján eddig úgy voltam, hogy Synology kellene, de néztem videókat és a Zyxel is támogatja az Almát, illetve a felület sem tűnt vészesnek, így megint nem jutottam előrébb.

    WD Red-et javasoltok itt leginkább, ami nem tiszta számomra, hogy a most PC-ben lévő TOSHIBA (DT01ACA300 3TB 7200 RPM 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5") áttehető-e a NAS-ba. Vagy hamar meghalna? (Ha áttehető, akkor az adatok elvesznek róla?) Itt azért számít, hogy most kell egy WD-t vennem akkor, vagy ezzel is el tudok lenni a kezdetekben?

    Mint írtam Samsung TV-vel szeretném használni, de az nem teljesen tiszta, hogy mi kell ehhez. Appot kell a TV-re letölteni (Plex?) és a TV a hálózaton át akkor látja a fileokat? Próbálkoztam windowson filemegosztással, viszont voltak feliratok, amiket nem olvasott be a TV, ha külső winyót dugtam a TV-re, akkor viszont beolvasta a feliratot is. Ilyen jellegű probléma előfordulhat NAS-nál?

    Esetleg tudnátok linket ajánlani videóról, ami esetleg jobb betekintést nyújt a tényleges felhasználásról? (keresgettem, de lehet nem a megfelelő szavakkal tettem mindezt)

    Köszi

  • Mokefic

    csendes tag

    válasz fogtunder #20030 üzenetére

    Köszi a választ Fogtündér,
    ma meg is jött a 216j. Átugrok a Synology topikba ott egyeztetni a továbbiakat.

    A apple support alatt első körben csak arra gondoltam, hogy iOS-sel lehessen irányítani a dolgokat.

    A SickRage-t most hallom először, utánajártam és asszem el vagyok maradva rendesen a dolgokkal, illetve lesz még itt még most meglepi nekem, hogy miket is tudnak ezek a NAS-ok.

    Köszi még1x a helpet!

Új hozzászólás Aktív témák