Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Video stream esetén transzkódolással hogy állnak a NAS-ok? Pontosabban inkább az sw része érdekelne mennyire támogatott.
    Lenne sima win, x86 alapú NAS PC-m, de nem nagyon láttam olyan sw-t, ami paraméterezhetően (milyen felbontásba, milyen minőségben, deinterlace-el, stb...), hw gyorsítással (pl Quicksync) együtt támogatna ilyet.

    Plexben semmi állíthatót nem láttam erre vonatkozóan, Kodiban szintén semmi. Vmi másik szerverből is csak egy moddolt verzió támogatta a Quicksync-et bay Trailen ahogy néztem.

    A kérdés az lenne, hogy létezik-e ilyen win, x86 alá... Ha nem akkor pedig valamelyik NAS gyári sw-vel tud-e hasonlót?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz fogtunder #15985 üzenetére

    Transzkódolást akarok, azt írtam. Plex és Kodi is tud médiaszerver funkciókat, nem csak kliensként használom.

    Pont arra kell, ha a kliens nem támogat bizonyos funkciókat. HTPC+NAS-om van egyben, alapvetően Kodival TV-re kötve, de stream-el más eszközre is ha kell.

    De pl. az 1080i anyagokat streamelve a tabletre az képtelen deinterlace-elni mert a cpu gyenge hozzá, hw-s/gpu-s deinterlace pedig kb. nem létezik ARM-re. Ezért lenne jó, ha ilyen esetben a PC transzkódolná pl. 1080p-re vagy akár 720p-re, mert tabletre az is bőven elég.

    És ugye sokból nem tartana, mivel az 1080i dekódolás+deinterlace megy DXVA alól hw-sen, minimális terheléssel. És az enkódolást is simán meg lehetne oldani hw-sen. Pl. a Quicksync is tudja, de NV, AMD oldalon is vannak külön megoldások. Szóval hw oldalról minden adott, csak az sw oldal eléggé le van maradva. :(

  • sb

    veterán

    válasz Rick4 #15988 üzenetére

    Csókos verzió. :D
    Való igaz, mivel eddig nem használtam csak átfutottam a beállítást és ez kimaradt.
    Viszont így sem az igazi mert ahogy nézem a Web fülön van, gyanítom ez a Plex saját webes streamingre igaz csak, a szerver beállítások alatt nem látok ilyet.

    Továbbá ez csak a kérdés fele volt: gpu encode lenne jó. Közben beleolvastam a Plex fórumba ahol még pár napja is csak a nyafogás megy, hogy nincs hw transcoding. Szóval erről ennyit. :(
    Kár, hogy minden adott hozzá mégis telibesz*rják sw oldalról.
    Pedig az ffmpeg elvileg már támogat ezt-azt. Még Emby-ből láttam vmi Quicksync-es változatot, de az is asszem csak moddolt volt.

    Ill. ugye a harmadik kérdésem még szintén aktuális: valamelyik dedikált NAS sw, Synology, QNAP tudja esetleg mindezt?

  • sb

    veterán

    válasz Rick4 #15995 üzenetére

    Jelenleg is ezért van épített gépem, ráadásul HTPC+NAS-nak egyeben, mert szeretem (költség)hatékonyan és a lehető legrugalmasabban, univerzálisan megoldani ezeket a feladatokat. Szóval nyilván nem rohanok érte megvenni... csak érdekelt a téma, hogy legalább ebben tudnak-e többet a gyári NAS-ok.

    Plussz ez nem is annyira musthave. Havi 1x jól jönne kb, de ha nem megy nem dőlök a kardomba.
    Amiatt járok csak utána, mert kicsit bosszant is, hogy simán megoldható csak lesz*rják minden sw-ben.

    Ill. ha jól tudom Synology sw is fel tud kúszni x86 konfigra mondjuk VM-ként, ezért sem kell feltétlen vasat venni drágán. De ez már egy másik történet.

Új hozzászólás Aktív témák