Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz25

    tag

    sziasztok,
    új vagyok még a NAS témában, pár hete kezdtem olvasgatni róluk komolyabban. Szeretnék otthoni felhasználásra egy 2 bay-es NAS-t. Felhasználási terület: Mediacenter, ebből adódóan mindenképp HDMI-vel ellátott kellene, nem akarom azt, hogy esetleg a wifi-n kapcsolódva a tévéhez filmnézés közben bufferelések legyenek. Raid-et még nem tudom akarok-e bele, vagy a beépített backup szoftver segítségével legyen az adatok biztosítása. Torrent egyelőre nem aktuális, németorszégban nem rizikózok ezzel. Mondjuk ha valami VPN-t fel tudok majd rá rakni, akkor esetleg megszüntetem a seedserver bérlését. Szeretném elérni távolról is a NAS-t, tehát egy DDNS-t nem árt ha tud. Lehetőleg a fogyasztása is minél kevesebb annál jobb.
    Olvasgattam már Synology-t, Qnap-ot, Asustor-t, de még nem igazán jutottam döntésre ezért kérném a segítségetek. Az ár olyan 2-300€ körül. HDD majd biztosan 2db WD Red 3T megy bele. Egy további kérdés, hogy 1 WD Red már van, pontosan ugyan olyat kell vennem, ha Raid-et akarok majd vagy csak a kapacitása legyen akkora?
    köszönöm előre is!

  • Gabesz25

    tag

    sziasztok,
    szeretnék egy NAS-t, aminek elsődleges funkciója Media Center lenne. Természetesen más adatokat (pl. képek) is tennék rá, amelyeket esetlegesen külső hdd-re időnkénti mentéssel "biztosítanék". Erre elég lenne azt hiszem egy egy lemezes NAS is, de persze nem baj, ha két bay-es. Torrent biztosan nem fog futni rajta, arra van seedserver. Mit ajánlanátok?

Új hozzászólás Aktív témák