Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Hiperhuje #8895 üzenetére

    A NAS hálózati adattároló, elsősorban arra van kitalálva, hogy a rajta tárolt adatokat akár egyszerre több felhasználó részére elérhetővé tegye. Ezt meg lehet oldani a gépedről is, de ebben az esetben értelemszerűen addig lesznek elérhetők az adatok, amíg a gép be van kapcsolva (a NAS folyamatos üzemre tervezett, relatíve alacsony fogyasztású célhardver).
    Adatbiztonság szempontjából kb. ugyanott vagy egy NAS-ban levő RAID1.gyel, mintha a gépedben raknád össze a tömböt (bár pl. vírusfertőzés szempontjából jobb alternatíva a NAS). Egyik sem nyújt kvázi tökéletes biztonságot (ahhoz kell (legalább) egy olyan kópia, ami földrajzilag is messze(bb) van).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Hiperhuje #8897 üzenetére

    A mikroszerver egy olyan általános célú, folyamatos üzemre tervezett hardver, amit használhatsz NAS-ként is, illetve temérdek olyan szerverfunkcióra is, ami NAS-on nem, vagy esetleg korlátozottan elérhető.
    A mikroszerverek (itt elsősorban a HP Proliant szériára kell gondolni) erősebb (x86-kompatibilis) vassal rendelkeznek, mint a NAS-ok, viszont nem használatra kész megoldások.
    Előnyük a NAS-hoz képest a nagyobb teljesítmény, általános célú felhasználás (sokféle oprendszert képesek futtatni: kerülhet rájuk Windows vagy Linux is, vagy sok egyéb egzotikus szoftver), bővíthetőség (pl. memória vonatkozásában), illetve hogy sok merevlemezt képesek fogadni, és ehhez mérten relatíve olcsók (egy normális, 4 lemezes NAS-hoz viszonyítva). Hátrányuk a nagyobb fogyasztás, és hogy nem "kulcsrakész" megoldások: telepíteni, konfigurálni kell, illetve esetenként szükség lehet hardveres bővítésre (RAM, esetleg dedikált meghajtó az oprendszernek).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák