Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz MaCS_70 #18334 üzenetére

    Én voltam. Egyrész nagyon vékony a NAS, így a pici venti elég hangos. Hangosabb, mint az asztali gépem alapjáraton. Amikor a dolgozik - pl miniatűröket készít -, akkor hallani, hogy röfög a HDD a gumis alátétek ellenére.

    Másrészt igen, a fotóalbum megosztása elég béna, ami gyakorlatban annyit tesz, hogy csak a / alatti directory-knak tudsz jogosultságot adni, a subdirectory-kra nem. Hiába tiltod le még a láthatóságot is az adott subdirectory-ra a NAS szoftverében, azt a Photostation nem veszi figyelembe. Így vagy minden usernek csinálsz külön könyvtárat, vagy nem teszel bele olyan képeket, amiket nem akarsz mindenkivel megosztani.

    Elvileg felvették anno requestet feature-nek, hogy kezelje ezeket a jogosultságokat, bár szerintem ez inkább bug 2016-ban egy hálózati meghajtó esetében...

    Van Zyxel 326-osom is bent a cégnél, de igazából az első firmware update után nand hibás lett és nem bírt kifelé semmit pingelni (beállítás ellenére nem engedte el az IPv6-ot), így 2,5 hete garanciában van, szóval arról sokat nem tudok mondani. A felülete kicsit fapados volt, de leginkább fotós része az, ami a 2000-es éveket idézi.

    Elkezdtem írni egy logoutos memoárt az első találkozásunkról, de a fentiek miatt nem jutottam messzire, ettől függetlenül ide betenném, hátha valakinek ez is információ.

    Doboz/kicsomagolás:

    -Teljesen rendben van, én rosszabbra számítottam a ZyXELtől. Minden szépen külön becsomagolva, csavarok mellékelve, dokumentáció, táp, tápkábel, UTP kábel (cat 5e), stb.

    Külső/Hardver:

    - Anyaga érezhetően "kopogósabb" műanyag, mint pl.: a Qnap 212p vagy a Synology féle DS214-es.
    - A csavarok fekete festéke már az első becsavarozáskor lemálik.
    - A HDD tálcák bolond biztosak, csak egyféleképpen lehet őket visszatenni. Meglepetés volt számomra, hogy a tálcákba integrálva vagy a csavarokhoz egy-egy gumi betét (hááát, vagyis ez inkább olyan, mint a kínai abroncs, nehéz eldönteni, hogy rugalmas műanyag, vagy keményebb gumi, valahol a kettő között lehet).
    - Nekem leszedve az előlapi fóliát már karcos volt ledek körül található tükrös rész.
    - A doboz szélesebb mint a DS214/212p, ami nem baj, ugyanis ellentétben a Qnap 212p-vel ebbe nem egy 5cm-es zümmögő zajgenerátor került be a hátlap mögé. Hangja kicsit mélyebb a DS214-esnél, javít rajta, ha nem a saját lábán áll - minden talpon van egy gumibetét, de hasonlóan a HDD keretben lévőhöz, ezek is kicsit műanyagosak. Szóval akár egy nem használt egéralátét is segít egy a hangján.

    Szoftver:

    - Nekem a ZyXEL NAS Seekerje fejtörést okozott, állandóan beleakadt a Malwarebytes anti-ransomware-jébe. Sikeres telepítés után sem zavart sok vizet, egyből a NAS admin felületére dobott - azon keresztül történt az admin jelszó beállítás, firmware frissítés is -, így nem is értem, hogy miért kell ez a program. Syno/QNAPnál emlékeim szerint az első frissítést a külső programok végzik.
    - Egyből bekezdtünk egy firmware frissítéssel, gond nélkül ment, viszont ha jól láttam akkor nincs lehetőség automatikus firmware frissítés telepítésre, mint a DSM esetén.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák