Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrDerekas

    addikt

    válasz flacksu #18265 üzenetére

    Én megint csak ötletelek. Nem halott az ötleted. Kell egy többlemezes NAS/mini PC neked, amin tudod tárolni az adataid és külső eszközön pedig elérni az ezen tárolt médiákat. Hasonlót igyekszem magam is összehozni, mert a jelenlegi rendszerem csak kísérlet volt, illetve már talán pontosabban tudom mit is akarok. A kis fogyasztást és zajt szem előtt tartva egy passzív hűtésű, integrált cpu-s alaplapot vennék. Ebbe mehetnének a lemezek is, valami kisebb házikóba, amit aztán tehetek szekrénybe, tv alá, lépcső alatti sufniba vagy akár a pincébe, hogy ne zavarjon a lemezek hangja, vagy a ház ledjei. Ezt a gépet kábellel/vezetékkel kötném a routerhez, valamint így a routert is vezetékkel a pc-hez amivel dolgoznék a mini pc-én tárolt adatokkal. A médialejátszók, telefonok pedig akár a wifin keresztül is - képességeikhez mérten - streamelnék a filmeket. Tehát a mini pc egyik lemeze lenne a médiatár, a többit pedig (akár iSCSI szolgáltatással) hálózati meghajtó lenne. Ezeket teljesen menedzselni lehetne a munka pc-ről, meg biztos van rá bővítmény, egyéb szoftver, hogy akár kívülről a világhálóról is elérhetővé lehessen tenni biztonságosan. Ezt a részét annyira nem vágom, mert jelenleg is a magam hibáiból tanulok :) Ezen kívánalmakat az általam jelenleg is használt FreeNAS oprendszerrel meg is tudom valósítani egy számomra teljesen elfogadható szinten (a jelenlegi gyenge vassal is). A 720p filmeket röccenés nélkül tudom nézni wifin keresztül, wdtv player médialejátszóval a pana plazmámon. A fúhádé már röcögne szerintem, de ez a wifinek és a routerem középszerűségének köszönhetően. Ha nagyon ráérek majd húzok be egy kábelt a tv-hez is, és akkor jöhet a nagyobb sávszélesség igényű filmnézés is.
    Elnézést, hogy az építgetésre térek vissza mindig, de hát én ezt "ismerem". Kész NAS-hoz csak képen volt szerencsém, az azokon futó rendszereket sem ismerem. Viszont úgy gondolom, hogy szoftveresen baromi sok dolog megoldható a kész gépekkel is. Sőt talán könnyebb is a magunk igényeihez igazítani, mivel a dobozzal egy működő, jól bevált kész rendszert is hazacipelünk. Pro és kontra érvek jöhetnek ezrével, ezt akkor is neked kell mérlegelni. Valamint jobb nem elkapkodottan beleugrani egy ilyen beruházásba. Igenis rá kell szánni az időt, bújni a fórumot, mások tapasztalatait átnyálazni, vagy akár a meglévő gépen egy virtuális környezetben kipróbálni némelyik NAS oprendszert. (Nyilván csak azt ami ilyen körülmények között is fut és beszerezhető legálisan.)

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

  • gbors

    nagyúr

    válasz flacksu #18265 üzenetére

    Mindenáron egy eszközben szeretnél megkapni két egymástól teljesen eltérő funkciót - szerintem nem fog menni. A file-ok bárhonnani eléréséhez a legjobb egy NAS, a szerkesztési munkához a file-okat pedig tartsd a PC-n - ha azt is több helyről akarod csinálni, akkor a NAS ideális szinkronizációs központ. Ennyi.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák