Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g0dl

    addikt

    válasz krealon #16089 üzenetére

    A RAIDZ nekem is szimpatikus, csak otthoni környezetben nagyok a hw igényei ( min 8GB RAM pl.)

  • kaviat

    tag

    válasz krealon #16089 üzenetére

    ez azért fura nekem, mert nagyvállalati környezetben több száz, főleg HP vasat hostol-unk (DL380-ből van a legtöbb, több országban elosztva, természetesen távolról, ha kell ILO-n keresztűl) és az elmúlt 4 - 5 évben nem voltak rossz tapasztalataink a RAID-ekkel. talán csak a már nagyon régi vasakkal volt para (G4, G5), ahol a RAID nehezebben tűrte egy egy diszk kihullását. ennyi szerver esetén azért elég sűrűn előfordúl, akár egy két hetente is, hogy egy egy diszk meghal valahol, de gond nélkül újra szokott épülni minden diszk csere után (vagy ha ott volt a spare disk ilyen esetekre). mindez úgy, hogy közben a júzerek észre se veszik. ott szokott para lenne, ahol a cache battery megmurdelt, van amikor azt is cseréltetni kell a localosokkal. egyszer az egyik helyi bácsi össze vissza dugdosta a diszkeket, amit a régebbi RAID-ek nem igazán tolerálnak, itt kellett a mentést visszatölteni (szerencsére a backupos kollégák profik)..

    illetve egyszer 2 diszk hullott ki egy RAID-ből, pontosabban egymás után x hét eltéréssel és hiába leveleztünk a helyiekkel, nem cseréltek diszket, aztán a második lemez halála után jött a restore, de ez is emberi hiba, nem hardware, ha időben cserélnek diszket nem lett volna para.

    szóval nekem nagyvállalati környezetben nem voltak rossz tapasztalataim RAID-ekkel, persze tudom ez egy másik világ, ezek szerint az otthoni környezetben érzékenyebbek a RAID-ek amik a NAS-okban vannak? NAS vásárlás elött állok, egy mai syno mennyire megbízható?

Új hozzászólás Aktív témák