Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #16034 üzenetére

    Én abszolút épített NAS párti vagyok, de nem értek veled egyet. Ott kezdődik, hogy találj egy megfelelő házat, ami nem esztétikum kérdése elsősorban (bár miért ne számíthatna az is egyeseknek, nekem sem érdektelen), hanem bővíthetőségé, hozzáférhetőségé, szellőzésé, megfejelve az árral. Ha azt mondom, hogy nézz egy jól szellőző, de kompakt 4x3,5"-es házat olcsón, aztán egy kis teljesítményű, takarékos és nem drága táp is jöhet, ezzel már több időt fogsz tölteni 20 percnél. Lehet velem van a baj, de én nem bíznék komolyabban a ház+táp 15 ezer forintért kombókban, szóval el lehet vele tökölni. Aztán pont a ház miatt könnyen lehet, hogy nem egy helyről fogsz tudni megvenni mindent (így jártam a HTPC-vel), az megint idő. Igen, OMV-t telepíteni 5 perc. Utána meg a Web GUI felfedezésével elég sok időt el fogsz tölteni, mert itt nincs Quick setup guide. Meg ha szeretnéd a HDD maradék kapacitását is használni, akkor lehet utólag átméretezni gparted-del, az is idő lesz. És akkor még semmilyen jogosultságot vagy egyebet nem állítottál be... Én szeretem az OMV-t, nem is tartom bonyolultnak, de nem korrekt elbagatellizálni a megveszem, kibontom és pár perc után használom gyári megoldásokkal szemben, mert itt azért komplexebb a TELJES folyamat, és senki sem fogja a kezed közben, nincs setup guide, mindennek utána kell járnod ha nem világos. Én sem vennék gyári NAS-t a pocsék ár/érték miatt, de egyrészt az átlagnál szerintem jobban értek hozzá, másrészt nem ijedek meg egy kis linuxos parancssorozgatástól sem, mert még az OMV-nél is könnyen előfordulhat, hogy szükséged lesz rá. Senkit sem akarok elijeszteni az épített NAS-tól, de ha csak a fentit látják, azt gondolhatják hogy a gyári NAS az évezred átverése, és ez nem igaz, a kényelemért, az egyszerűségért és a támogatásért fizetsz, innentől pedig mindenkinek a saját döntése mit választ.

    [ Szerkesztve ]

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz MaCS_70 #16034 üzenetére

    Nekem Rick4 segített anno összerakni az első épített NAS-omat, ezért a mai napig hálás vagyok érte. Elégedett voltam vele, de pl.: xpenology esetében használat közben is vannak hátrányok: nem lehet rendesen updateelni, főleg nem automatikusan, mindig a pendrive-ot kell buzerálni. (lehet, hogy 2 perc, de mondjuk nem biztos, hogy lesz erre erőm, ha már apuka leszek és még 1x nem akarok besz*pni egy cryptolockert, főleg nem a családi képekre). Másrészt nekem még nem sikerült olyan DDNS szolgáltatót találni, amivel ne lett volna gond (ingyenesek között), viszont a Synology féle szolgáltatás hibátlanul működik.

    A másik, szintén xpenology esetén, hogy megszűnt az általam ismert egyik legjobb guide oldal a xpenology.nl. Állítólag a Synology perelni akarta őket és inkább az egész projectet kukázták (nem a xpenology-t, hanem magát a domian-t és a rajta tárolt guide-okat). Nekem nagy segítség volt, szájbarágósan magyarázta el az update menetét.

    Konklúzió: amit már mindenki leírt: valamit valamiért. Én, ha nem kellene ennyire a biztos DDNS (nagymamáknak nem fogok mindig ip címet adni), és a kényelem (auto update), akkor tuti itthonra is építenék NASt, így azt hiszem marad a gyári, drága megoldás.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák