Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazydog

    addikt

    válasz gbors #16015 üzenetére

    És a legalább ennyire fontos szoftver oldalról még szót se ejtettünk.

    Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

  • Rick4

    félisten

    válasz gbors #16015 üzenetére

    Nézzük a két esetet.

    1:
    Veszel egy házat, egy ram modult, meg egy atomos amd e350-est, vagy egy intel procis Q1900-as lapot. Kicsomagolod a házat meg a lapot, berakod a lapot, 4 db csavarral becsavarozod, és beteszed a ram modult, rádugsz 5 db csatlakozót. becsavarozod a vinyót 4 csavarral, majd nekifogsz telepíteni.

    2: Veszel egy gyári nast, kicsomagolod, jobb esetben kiveszed a hdd fiókot, rosszabb esetben szétszeded a házat, de mindkét esetben becsavarozod a vinyót, és elkezdesz telepíteni.

    A kettő között lehet kb dupla sebességkülönbség az erősebb javára kevesebb pénzért, vagy lehet 1.5X-ös sebességkülönbség spórolással, de egy biztos, akkor súlyos ezresek maradnak a kezedben kb 5 perc plusz munkáért.

    A leírt lehetőség nem kötelező, hanem választható, csak sokan nem ismerik ezt a vonalat. Ennyi erővel minek autó, járjunk biciklivel, hiszen a bringa olcsóbb, és ha elromlik, sokkal kevesebb pénzből javítható. Csak ugye ázol- fázol rajta, egyszerre csak egy embert tud vinni, és ráadásul lassú is. Na majdnem ilyen egy gyári nas abból a 20-30 rugóból, amit többen elképzelnek először. Bár tévedés, mert ha az alkatrészek újak, gyanúgy garisak, mint egy nas, sőt, amíg egy synolody ds215j 55 ezerért 2 év garis, addig egy q1900 25-ért 3 év garis. Vinyó mindkettőbe kell, telepíteni mindkettőnél kell, de 2 év múlva vagy egy lejárt garis nas, vagy még egy évig garis lap, miközben már két évig elégedetten használtad, gyors, nevetséges fogyasztású, és olcsóbb is.

    Persze mindenki azt csinál a pénzével, meg az idejével amit akar, de igazából megcáfolni ezeket még senkinek se sikerült. Az nem érv, hogy nincs pluszban 5 perc, mikor 10 rugót kidobsz az ablakon közben, az se nagyon, hogy nincs kedved 3 csatit rádugni. Én is raktam össze eddig 2-300 gépet, kb csukott szemmel rádugdosok mindent, a lapot, a ramot meg a házat aztán marha nehéz beszerezni... :D

    Csak hogy tényszerű is legyek, mert ugye sokkal egyszerűbb a tényekre támaszkodva, tapasztalatból írni valamiről: Volt hp microserverem, 4GB rammal, vinyóval 50-ért vettem, gyenge volt, megkajált 40W-ot., volt syno ds 213j-m, 62-ért vettem, gyenge volt, és megkajált 22W-ot, volt syno ds414j-m, igaz, ezt olcsón vettem tele vinyóval, és jól adtam el, de szintén gyenge volt, és 25W körül kajált. Most van egy épített gépem Q1900-as lappal 4GB rammal, 40 rugóból bármelyiknél jobb, és ugye a lapra 3 év garim van, emellett paneltáppal, adapterrel a konnektprból mérve 12-14W között ugrál a fogyimérő, ha nyugszik, lemegy 10.5-11-re is. Nehéz lesz érvelni, hogy rosszul döntöttem, sőt, rosszul látom, de megpróbálhatjátok. ;)

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák