Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Mankó #12221 üzenetére

    Amikor elkezdtem agyalni az épített NAS témán, akkor a fogyasztás miatt agyaltam egy darabig integrált procis lapokon is. Pl. egy Asrock E350-es Brazos lapon van 4 db SATA csati. Önmagában nem túl erős a proci, de erősebb, mint egy ARM alapú Synology NAS. Bár szerintem nem túl sokkal. Aztán a legújabb Inteles integrált procis megoldás is elgondolkodtatott (J1900), mert ez már proci erőben is egy következő lépcső a Brazoshoz képest. (Mondjuk ez a lap csak notebook RAM-ot fogad, meg az összes többi J1900-as lap is.) Esetleg egy szintén integrált Cerka procis alternatíva, de ennek meg csak 3 SATA csatija van, de normál RAM-ot fogad.

    Árban egy következő lépés egy alap 1150-es lap + egy G1840-es Celeron, vagy G3220-as Pentium. A lap lehet akár az esetedben nagyobb is, gondolom a házban elfér egy mATX is, mert azokból még nagyobb a választék 1150-es foglalattal, elég SATA csatival.

    Scythe Ninja melyik verzió? Az újabbakhoz lesz szerintem 1150-es lefogató.

    A RAM-od gondolom DDR3-as. Az teljesen jó lesz. 8 GB meg bőven. :K A fogyasztás miatt akár csak az egyik modullal is kipróbálhatod.

    A tápról meg már írtam. Vannak alternatívák, minél alacsonyabb fogyasztást akarsz, annál jobb hatásfokú táp kell, ami ugye drágább.

    Egy alulfeszelt cerkával, egy RAM modullal, 1-2 HDD-vel és SSD-vel, író nélkül szerintem megállna 30W alatt. :K

    De én is mondanám, hogy ha kompakt megoldás kell, akkor a Gen8 HP Microserver is egy nagyon jó, gyári megoldás, kifejezetten szerver célra épített gép. Ezzel nehéz versenyezni. Ha én a mostani tudásommal kezdenék NAS után nézni, meglévő eszközök nélkül, akkor egyértelműen azt választanám.

    (#12222) spyduck:

    Milyen felhasználáshoz?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák