Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz MaCS_70 #11877 üzenetére

    "Az enyém majdnem statikus "

    Ja, kicsit statikus kicsit nem!? Ilyen nincs!

    "De egy cimborám már kísérleti jelleggel bekonfigurálta tán' az OwnCloud bétás házi mélszerverét, és ment neki szépen."

    Boldog boldogtalan így használná. SPAM szerverek elleni védekezés miatt szűrnek a szolgáltatók. Kizárt dolognak tartom, hogy teljes értékű levelező szerver ügyfél oldalon működhessen, bármiféle szolgáltató oldali szerződés és egyéb szőrözés révén.

    MMX ? Te most ugye MX-re gondoltál? Mert az MMX az nagyon más.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • SaGa59

    őstag

    válasz MaCS_70 #11877 üzenetére

    Nekem gyakorlatilag kb 12 éve működik (illetve most épp nem, mert a dyndns fizetőssé tette azt a domaint, amit használtam, pár hónapja, új nevet meg még nem kerestem, mert nem annyira hiányzik) dinamikus IP-n T- előfizetéssel saját mail szerver (postfix, egy debianon, illetve most már ubuntun).

    Tapasztalat: a szolgáltató nem tiltja, de azok a szerverek, amelyek RBL listákat használnak, az utóbbi 3-4 évben elhajtanak mint feladó szervert. Az ilyen címekre menő leveleket rá kell routolnom a szolgáltató szerverére, az továbbpasszolja. Fogadó szerverként viszont egész a név elvesztéséig gond nélkül üzemeltem, külön MX record nélkül is. Azt a dyndns megoldotta valahogy, hogy idetaláljanak a levelek.

    Azért a spam és vírus szűréshez nem feltétlen kell publikus, MX rekorddal rendelkező smtp szerver a gépre, az így is működhet:

    A leveleinket (5 postafiók) 15 percentként lerántja a fetchmail a szolgáltatók szervereiről, majd átdobja a helyi első postfixnek. Az betolja a víruskeresőbe (amavis ->clamav) és a spamfilterbe (bogofilter), majd a második postfix bedobja a helyi postaládákba, ahonnan mindenki a saját pop3 kliensével leszedegeti A spam filter is lehetne az amavis, de a bogo gyorsabb és kevesebb erőforrás kell neki. Az sem kizárt, hogy az amavist teljesen ki lehetne hagyni, de míg a bogofilterre rá nem akadtam, az volt a spamfilterem, és a clamav külön begyógyítására akkor nem találtam hirtelen megoldást és lustaságból azóta is így megy.

    A bogofilter nagyon jó kis spamszűrő, úgy 8 éve meg kellett vele etetni 2000 db spam-et és 2000 db ham-et (ez a nem spam levél), azóta öntanuló módon, az első 2-3 újfajta spamet átengedi, majd a többit már megjelöli.

    Belőni nem triviális, anno pár napot elvoltam vele és ha most ismét be kellene állítanom nulláról, megint beletelne 1-2 nap, mire összevadásznám az infókat, de a dolgát teszi ahogy kell. A legnehezebb a 2000 spam-et tartalmazó mailbox beszerzése volt.

    Egyébként vannak olyan ISP-k, akiknél nem megy át a 25-ös port a klienstől. Pl az I...tel, akinél még a maradék céges ADSL-jeink vannak.

    De hogy topikhű is legyek: mostanában milyen olcsó NAS-t ajánlotok, amire van debian, vagy hasonló linux. Igazából valami stabil torrent kliens (most az mldonkey fut) és a fentebb említett cuccok (postfix, fetchmail, pop3d, bogofilter, clamav, ennek a frissítője) futnának rajta, meg a samba megosztás. Most egy ház nélküli alaplap, hdd, táp trió kezeli a dolgot, de jó lenne valami alacsony fogyasztású, hangtalan cucc.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák