Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AiRLAC

    addikt

    válasz altoalto #11449 üzenetére

    Kábelen miért nem jó a kapcsolat a NAS és a Zyxel között?

    "After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

  • AiRLAC

    addikt

    válasz altoalto #11449 üzenetére

    "sokszor ledobalja a kapcsolatot. Egy kb. 60 nm-es faszerkezetes epuleten belul szorja a wifit. 8-10 meterre a modem elhelyezesetol idonkent elegge gyenge a jelerosseg."

    Ez mondjuk nem normális. Se a ledobálás, se a 10 méteres hatótáv.

    "After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

  • Patice

    nagyúr

    válasz altoalto #11449 üzenetére

    Párszor elolvastam a hsz.-ed és próbáltam összerakni a képet, hogy mit is akarsz elérni.

    1. Huawei modem et maximum a mobilnet kezelésére használnám, a wifi-jét hanyagolnám. Beszereznék mellé egy olyan routert, ami képes kezelni ezeket az USB-s mibilinternet dolgokat. (Pl. Asus routerek). A wifi szórást erre a routerre bíznám a lakásban.

    2. Zyxel-nek gigabitesek a portjai, ezt használnám itthon, vezetékes internet hozzáféréshez és erre kötném az itthoni NAS-t.

    Ha jól értelmeztem, akkor itthon leszednéd a dolgokat az itthoni NAS-ra, és ezeket a tartalmakat akarod kivinni és a külföldi NAS-ra felrakni, hogy az ottani lakásban elérhető legyen.

    Ez nem rossz megoldás, ha a két NAS között az adatátvitelt nem a mobilinterneteddel akarod megoldani. Erre egy mobil vinyót ajánlanék. Ha az itthoni NAS-ról akarod leszedni a tartalmat külföldön, az ugyan úgy letöltésnek számít, azaz nagyon hamar löttek volna az 1 GB-os adatforgalmadnak.

    A NAS-t és a wifit ne keverd! Vannak wifis NAS-ok, de drágák és stabilabb a vezetékes kapcsolat. A wifit intézze csak a router, amibe vezetékkel kötötd a NAS-t.

    Tehát akkor a bevásárlólista (szerintem):

    - külföldre egy erős wifis router (ami akár kezeli a Huawei modemet is)
    - egy NAS itthonra
    - egy NAS külföldre

    A routert azt a már ajánlott topikban kérdezd meg.

    NAS-ok: mivel nem kell túl sok feltételnek megfelelniük ezért a minimum (szerintem) mindkét helyre egy-egy WD MyCloud.

    Viszont az aktív hűtés miatt én inkább olyan NAS-t vennék, amiben van venti. A későbbi bővíthetőség miatt inkább kétlemezest. Az itthoni neteddel megbírkózna (minimum) egy Zyxel 325-ös. És esetleg kintre mehetne egy WD MyCloud, vagy oda is egy Zyxel.

    A drágábbik megoldás egy kétlemezes QNAP/Synology NAS itthon és egy egy- vagy akár kétlemezes szintén QNAP/Synology NAS külföldön.

    Ezekben a szoftvert fizeted meg inkább, azért ilyen drágák.

    WD MyCloud kivételével mindegyikbe kell HDD!

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák