Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adm

    őstag

    válasz Laccoss #2523 üzenetére

    a rontás mondjuk lehet hogy erős és egyébként is szemfüggő, és nem is fogalmaztam pontosan. inkább más a komfortérzet és kevésbé fárasztó lehet egy jobb minőségű monitor. és ennek még nagyobb jelentősége van, ha a munkavégzés nagyobb része a gépen történik.

    azonnal nyilván csak a zavaró körülményeket látod (ha látod), a vibrálást az frc miatt, a "fényes" kijelzőkön megjelenő visszatükröződött környezetet, stb. viszont (együtt és nem a szemnek megfelelő pixelsűrűséggel) 6-8-10 óra alatt brutálisan terhelik a szemet.

    az átlagosan jóval gyengébb színvisszaadás inkább funkcionális probléma, de a csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem belőhető fényerő-kontraszt-szín kombináció érinti a szemed is. sokszor ellensúlyozzák eltekert rgb értékekkel, plusz szaturációval vagy fényerővel a hiányosságokat. ha a munka közben több programmal dolgozol, akkor szinte esélytelen mindenhez egyformán jól belőni. nekem pl évek alatt sem sikerült a régi tn-es monitorom a világos gui-s cad-hez, a sötét gui-s 3d-hez és fotókhoz és más tevékenységhez. amikor egymás után a második szemcseppet vettem meg, akkor döntöttem el hogy váltok...

    aztán vannak a járulékos előnyök, a drágább monitornak valószínűleg komolyabb talpa lesz. valószínűbb hogy ideális magasságba tudod emelni (horizont a monitor középső harmadában).

    16core - 32thread - 64gb

Új hozzászólás Aktív témák