Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isual

    veterán

    válasz SLYM #10235 üzenetére

    Nem értem ám az ilyen embereket. Mi itt nem a jóatyaúristen vagyunk ám, nem CSAK ránk kell hagyatkozni egy monitor megvásárlásakor. Elmondjuk, hogy az adott esetben mi a jó, jobb / bestbuy és nem tesztet írunk egy monitorról kalibrációs reportokkal, kávaszélességgel mm-ben vagy éppen megadva azt, hogy hányszor hányas dobozba fér el a monitor (ilyen kívánság is volt). Ajánlunk egy típust a leírt anyagi kerethez és igényegkez és onnantól, ha valaki biztosra akar menni akkor olvas, keres, elmegy, nézelődik. És nem lesz ilyen "meglepi". Példának okáért a mellbevágóan meglepő lilásodás. Google "Dell U2311H teszt", 2. találat,"DELL U2211H és DELL U2311H Teszt - Oázis Computer Kft." Igényes cikk, számodra érdekes részlettel: "A legfeltűnőbb és talán legérdekesebb 'újdonság', hogy az IPS panelekre jellemző, rézsútos irányból nézve a fekete területeken jelentkező, a H-IPS-eknél inkább halvány szürkés "felfénylés" itt színes (a bal oldalon zöldes-sárgás, a jobbon pedig jól szaturáltan kékes). Szemből nézve (nem túl közelről) nem sok látszik belőle így sem... Főleg, ha a környezeti megvilágításnak megfelelően állítjuk be a háttérvilágítást, amit mindkét monitornál, de főleg a 22"-esnél nagyon jól le lehet szabályzni (amitől simán csak sötétebb lesz a kép, tehát nem sárgul be, stb., mint az olcsóbb típusok)." --> voilá... Valószínűleg te a jobb oldalon lévő kékességet észleled lilásnak. Ez IPS tulajdonság, van ahol szürkésfehér, tipikus "tejfölösödés", van, ahol enyhén kékes, máshol lilás...stb Youtube-ra most nem mentem fel, de sztem, ha beírtad volna, hogy "U2311H glow" találtál volna olyan videót, ahol ezt prezentálják is neked...
    A válaszidős részre nem írok semmit, Én többször hangoztattam már, hogy ez egyénfüggő, ki mire érzékeny. Normális esetben az U2311H nem rosszabb (sőt inkább jobb), mint egy 4-5ms-os TN-es, Én speciel egy korábbi U2211H-val való összevetéssel tudom ezt alátámasztani és akkor kutkut szempontjából a dolog 1:1.
    Szóval elhiszem, hogy most kicsit csalódott vagy, de ez a "ezt elfelejtettétek mondani..." ez nevetséges...

    (#10244) < CyberBob > : Semmivel sem kínélőbb a LED-es, sőt van akinek épp az a bántóbb. Egyszerűen vannak darabok (U2311H, U2412M), ahol jól le lehet szabályozni a fényerőt és van ahol kevésbé (Van, ami teszemazt 35-ös fényerőn tudja a 120cd/m2-t, van ami csak 22-esen.). Erre jön még az, ha valaki erre érzékeny és sokat nézi, akkor igencsak pórul jár, ha egy "erősebb" darabot kap ki...

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Új hozzászólás Aktív témák