Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobbit*

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon sok órát, összesen már több hetet töltöttem nyomtató kereséssel.
    Kézműves kisvállalkozó vagyok és egy új terméket dobtam a piacra, melyhez nyomtatóra van szükségem. Tudnátok segíteni?

    - megbízható, kiváló minőségű nyomat
    - MAC OSX kompatibilis
    - fekete-fehér
    - automata duplex A5 méretben (Canon, Hp, Brother nem tudja ezt)
    - legalább 40 ppm sebesség
    - havi AJÁNLOTT terhelhetőség hosszú távon min. 5000 oldal/hó
    - toner kapacitás legalább 10000 oldal, de inkább több
    - nem baj, ha multi
    - gyári toner oké, de ne kelljen félévente a gép áráért drum-ot venni pluszban
    - árfekvés 160eFt -ig jó lenne megállni

    Amit próbáltam már: :(((
    - Epson AL-M320DN - A5 méretet nem nyomtat Mac-ről, csak windows (driver probléma, Epson-nak is X-akta) :W
    - Epson Al-M400DN - a 2. oldalt pár milliméter eltéréssel ferdén nyomtatja (3 készüléket próbáltam garis cserék okán, ugyanezt csinálta mindhárom már az első oldalnál - Epson hibásnak minősítette a gépeket) :W
    - Brother HL-L6250 - tesztre kaptam, hátha ki tudok fogni rajta (specifikáció szerint nem megy az A5 duplex), de nem lehet vele A5 duplexet nyomtatni.
    Illetve hullámosítja a papírt kb 30 oldal után és gyári toner ellenére pöttyözi, csíkozza a papírt. Szóval elég sok sebből vérzik, pedig a Brother képviselettől kaptam a gépet, nem sufni garázsból. :o

    Amivel szemeztem: :F

    - Epson M5799 multi tinta cartride - jó lenne, de a vízbázis miatt nem jó, mert ha a vevőnél nedvesség éri a papírt, akkor elmosódik a festék
    - Kyocera P3055DN - elvileg kifutó termék, alig lehet már kapni. Amazonon jók az értékelések róla.

    Az A5 duplex leszűkíti a kört, mert ezt sok gyártó nem támogatja. Illetve a nyomtatható havi oldalmennyiség is erős szűrő.

    Van valakinek valami jó ötlete esetleg?
    Előre is köszönöm! :R

  • hobbit*

    csendes tag

    válasz ocscsaba #4746 üzenetére

    Köszi a választ! :R
    Megmondom őszintén nem ismerem Kyocera gépeket egyáltalán.
    Igen, én is végignéztem, az A5 duplex elvileg mindnél oké. Viszont ez a P20-as széria csak 7200 oldalas tonerrel működik, a P30-as 12500-assal. És annál gazdaságosabban fenntartható a gép, minél nagyobb oldalszámú tonert tudok venni.
    Igen, néztem, az FS szériát is, marketen van egy használt belőle. De ez már egyértelműen kifutott széria, igaz nem olyan régóta. Mivel nekem fontos a minőségi nyomtatás, félek a használt géptől, mert ha utángyártottal használták, az károsíthatta a hengert, ami elég drága mulatság.
    Illetve a másik szűk keresztmetszet a valóban egyenes nyomtatás duplexben. A nálam járt gépeknél ezt egyedül az Epson M320DN-nek sikerült, ezért nagyon félek már teszt nélkül gépet vásárolni. De felhívom holnap a Kyo forgalmazót és rákérdezek erre a kényes kérdésre is.

  • hobbit*

    csendes tag

    válasz PociAti #4749 üzenetére

    Köszi az információt! Valahogy ezt nekem eddig senki nem mondta, pedig profi(nak hitt) kereskedővel is kapcsolatban állok (aki Brother gépekre van ráállva).
    Profi eszköz = lézeres papírvágó, mint amit a copy szalonokban használnak?
    Mint írtam kézműves kisvállalkozó vagyok, erre nincs keretem.
    Manuális papírvágóm van, amivel kb 5-10 lapot tudok elvágni, de úgy gondolom, ez nem a profi eszköz kategória.

    Hát ez így remek... akkor elfelejthetem az A5 duplex nyomtatást. :((

    Ennek fényében van javaslatod számomra? Egy kritikus kitételt kilőttünk.
    Akkor így olyan A4 duplex létezik-e ami tud duplex brossúrát nyomtatni úgy, hogy nem ferde egyik oldal sem és a többi paraméter is helytálló, amit az ideális nyomtatóval szemben támasztottam?

  • hobbit*

    csendes tag

    válasz PociAti #4751 üzenetére

    Mac Os Catalina - bocsánat ha rosszul írtam.
    Egy IDEAL vágóm van, ez nem a legolcsóbb kategóriájú vágó.

    Igen, adott mondjuk egy 120 oldalas A5 pdf, minden oldalon más az infó, mint egy könyv esetén és ezt szeretném A5-ben két oldalasban nyomtatni úgy, hogy ne legyen ferde a végeredmény.

    De leírásod alapján búcsút intettem az A5 duplex-nek. Vagy marad a manuál duplex A5-ben vagy az A4 utólagos vágása.

    Canon i-sensys készülékek?
    Úgy tippelem, azok másképp kezelik az A5 papírt, mint a többi, mert külön van feltüntetve az A5 nyomtatás FEKVŐBEN, ami 1.5x olyan gyors, mint az A4.
    pl. LBP312x 45 ppm A4 az 65 ppm A5 fekvőben. Lehetséges, hogy ebben ez esetben működik az a verzió, hogy A4-et felezek és úgy nyomtatok A5-ben manuál duplex-szel?
    Szimpatikus, hogy van hozzá 20.000 oldalas toner, de az nem világos, hogy ezen felül kell-e mást is cserélni, vagy a tonerrel egyben van a beégető mű?

  • hobbit*

    csendes tag

    válasz PociAti #4753 üzenetére

    Teszteltem az A4 nyomtatást. Igaz kicsit át kellett szerkesztenem hozzá a fájlt, de kicsiben eddig működik a dolog. :DD
    Ha ez működik, azaz marad kritériumnak az
    - A4 duplex + füzet nyomtatás képesség
    - Mac kompatibilis
    - min. 35 ppm
    - min. 10 000 oldalas toner
    - minőségi nyomtatás
    - havi 5000 oldal terhelhetőség
    - elérhető áru gyári toner (vagy megbízható (létezik ilyen??) utángyártott
    akkor milyen márkában érdemes gondolkoznom?
    Epson kizárva, Hp nem szimpi.

    [ Szerkesztve ]

  • hobbit*

    csendes tag

    válasz PociAti #4755 üzenetére

    Igen, közben mazsolázgattam, sok paramétert megnéztem és a Canon felé húz a szívem (3 év garancia is piros pont).
    Elég jó árban van a fenntartása és a gyorsabb gépekhez kapható 21.000 oldalas toner, illetve ami nekem szimpatikus, de aztán lehet megcáfoltok az az all-in-one toner, azaz nem kell külön drumot is cserélni. Bármelyik másik márkát néztem, mindnél külön van a drum.

    A két Canon amivel szemezek
    LBP 228x - touch, nem multi, ehhez csak 10000 oldalas toner megy (69.000 Ft touch nélkül 64.000 Ft), kezdő toner 1500 oldal.
    MF 543DNWF - multi, touch 21000 oldal toner (144.000 Ft), kezdő toner 5100 oldal, 550 lapos tálca
    Viszont mindkettőnél úgy van megadva, hogy 600x600 dpi, de nyomtatási minőség 1200x1200 dpi.
    Canon nem multi de 21000 oldalas toner a 300-as széria, de azok is 120eFt környékén vannak. Akkor már inkább kicsit többért a multi.

    A másik a Brother 6400 és 6900 - a készülék ára több, még kedvezménnyel is (igaz gyorsabbak, de ha A4 akkor jó a lassabb is), tonerre is kapnék kedvezményt, úgy hasonló árban lenne, mint a Canon toner. Viszont a Brothernél 30-100.000 oldalas a drum és 100.000 oldalnál van egálban a canon fenntartási költségével.
    Szintén 3 év garancia.

    Ha az all-in-one toner hosszú távon jobb, akkor a canon.
    Még egy kérdés: mennyire sanszos belefutni abba, hogy a Canon vagy bármelyik másik duplexet ferdén fog nyomtatni, mint az Epson?
    Sógornőméknél az irodában Epson WF5799 tintás gép van és az is ferdén nyomtat. Pároméknál Ricoh Aficio és az is.
    Ez a tesztalany Brother szerencsére nem nyomtat ferdén.

    Mi a véleményetek?

    [ Szerkesztve ]

  • hobbit*

    csendes tag

    válasz ocscsaba #4756 üzenetére

    Igen, sima papírból találtam már A5-öt.
    De én Mondi Color Copy (80-90g) szeretnék nyomtatni és abból itthon nincs A5.
    De tényleg hálás vagyok nektek, hogy segítettetek, mert így ráébresztettetek, hogy tegyek le az A5-ről, ha hosszú távon jót akarok.
    Eddig csak azt tudtam, hogy nem preferálják a masinák az A5 duplexet, de nem értettem miért. Most már értem! :R :R :R

  • hobbit*

    csendes tag

    válasz PociAti #4755 üzenetére

    Döntés született! :))
    Canon iSensys mf421dw újonnan már nem kapható, sikerült használtan, újszerű állapotban hozzájutnom nagyon jó áron (öss-vissz 100 oldalt nyomtattak vele).
    Ehhez már van utángyártott toner, egyet kaptam hozzá ajándékba, ill. vettem egy másikat.
    Amit kaptam, arról alig találtam infót "Color Box" márka, nem igazán kapható. Amit vettem: Zafír Prémium.
    Legnagyobb meglepetésemre a Color Box pont olyan szépen nyomtat, mint a gyári, a Zafír viszont inkább csak 95%-os, a szürke hátterű elemeket nem egyenletesen nyomtatja.
    Tudtok ajánlani ettől jobb utángyártottat (Canon 052H)?
    Diamondot és az Orinket néztem még.

Új hozzászólás Aktív témák