Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • [G@B]

    tag

    válasz Zozz #199 üzenetére

    Igen, csak akkor lehet h Én tévedtem, amiért elnézést kérnék Tőled: mert arra hogy ''technikai paraméterei nem igazán meggyőzőek''---->Én bátorkodtam arra asszociálni, hogy szerinted ezek a fülesek nem ütnek meg egy színvonalat(mert azért lássuk be így is lehet értelmezni amit mondtál, ez simán benne van).Ha egy céga, akinek tapasztalatában és füleseiben teljesen megbízok, az a Sennheiser. 60 éve vannak a piacon, szval tapasztalat az van....És ők csak erre specializálódtak, nem az mint több cég(a csavartól a mosógépig gyártanak mindent.most ez nem azt jelenti h más cégnek nincsenek jó fülesei, de a sennheiser azon gyártók 1ike, akik tudják h mi fán terem a füles gyártás.Nem semmiért nyerte el a mikrofonjuk a világ legjobb mikrofonja díjat, és asszem az Orpheus fülesük szintén megkapta e megtisztelő címet).De ha van lehetőséged, hallgass meg egy AKG, Grado, Koss,Bose, vagy egy Beyerdinamic fülest is, akár többet.Ja még a Sonynak is van egy-két jó húzása. Azt hiszem a felsoroltak is tudják, h mi fán terem a füles gyártás.

    Abban pedig igaad van, hogy nem jó az, ha a basszuss már-már autó - hifi szintjén van: tehát csak az iszonyú mélyet hallod, ami elnyomja a többi frekvenciát.Az Én HD 202esem kevesebb mint 6e Ft-ért tud adni hatalmas és extra mélyre menő baszust(mnt pl a proton rádión most hallható James Zabiela mixe), ha kell gyönyűen szólal meg rajta egy vokál: ez legyen Ákos, Ramazotti, Pink Floyd, Depeche Mode, vagy akár Whitney Huston, és a magasai is részletezők, szinte nem tudod addig hajtani a fülest, hogy torzítson(max ha a felvételben van valami kis bibi), extrém magas hangerőn is úgy szól mint alacsonyan: a basszus megmarad amilyen volt, a középtartomány(ugyebár amire legérzékenyebb a emberi fül) is tiszta marad, és a magasai sem szakítják szét a füled. Tehát magas hangerőn sem tűnik el egyetlen hangjegy sem, sztem ennyiért bőven megéri, simán egy all-rounder. PErsze nem lehet hasonlítani egy HD-515-höz, dehát az árkategória sem u.az.


    Azt, hogy más mit ajánl, arra meg nem lehet 100%ig hagyatkozni, hiszen ez a dolog szubjektív: mindenkinek más tetszik. Én már ajánlottam a hd 202est másnak, épp ezen a fórumon, bátran tettem , mert tudtam h még 2x ennyi pénzért sem talál jobat, s Ő teljesen más zenei stílust hallgat, és ha jól tudom 100%ig meg van vele elégedve.

    VR6 // by vw vento

  • vili13

    őstag

    válasz WN31RD #214 üzenetére

    ''FELEJTSD EL A FEJHALLGATÓK DOBOZÁRA ÍRT SZÁMOKAT! SEMMIT NEM SZÁMÍTANAK.''

    Valóban meggyőzőbb lenne, ha részletes átviteli karakterisztikát mellékelnének, vagy legalább azt ráírnák, hány dB-en annyi Hz, de a ''semmit nem számít'' szerintem erős túlzás!
    Sennheiser, Beyerdynamic, vagy Grado dobozon lévő számok szerintem lényegesen hihetőbbek, mint a Sony, Panasonic, vagy Philips hasonló értékei... :)

  • Akheron

    senior tag

    A HIFI City apróhirdetései között találtam ezt; talán érdekel valakit valamelyik:

    Eladó Fejhalgatók:
    -AKG K81DJ 10.000,-
    -AKG K250 13.000,-
    -AKG K-405 rádió frekis 13.000,-
    -AKG T-406 rádió frekis 15.000,-
    -GRADO SR-60 (új originál) 29.900,-
    -Sennheiser HD 16-20 2.900,-
    -Sennheiser HD 40 8.000,-
    -Sennheiser HD 410 6.500,-
    -Sennheiser HD 420 10.000,-
    -Sennheiser HD 520 19.000,-

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Dare2Live

    nagyúr

    Nemtudja vki véletlenül Grado fejhalgatókat MOon merre fele lehet beszerezni?

    emberi ár se lenne mellékes ha 190Ft a dollár akkor nemár 300Ft al számoljanak.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • cskamacska

    addikt

    válasz ent #1542 üzenetére

    Ahogy néztem, az a Sony füles csak sztereó, és az említett Dolby okosságot használja a térhangzás szimulálására.(vagy valami nagyon hasonlót, ha nem is fizettek a Dolby Headphone licencért)
    Viszont ez játékoknál szerintem felesleges hókuszpókusz, a játék maga is kitolja úgy a sztereó jelet, hogy az pozícionálva legyen a játéktérben, ha ebbe még a füles saját izébigyója is bekavar.. háát. :F
    A másik gondom nekem perszonálisan az a fülessel, hogy infrás, ez pedig kapásból agyonvágja a hordozhatóságot, mivel gyakorlatilag csak akkor van hang, ha az adó és a füles vevője rálát egymásra. C-net cikkben még az is megemlítődik, hogy nagyobb távolságban egyre romlik a hangminőség(nc :U ), és van neki alapzaja a halkabb részeknél, mint a piacos ocó kici füleszeknek.
    Hardmadik döfés, nem láttam rajta 3 darab sztereó bemenetet, csak sztereó rca csatit, és egy optikai toslink dugót, ami azt jelzi, hogy alapvetően házimozihoz lett készítve. Ez PC-s, Creative EAX uralta játékpijacon azt jelenti, hogy bár a fülesbe beépített Dolby dekódernek lehet örülni, de játékban esetlegesen előforduló EAX gerjesztette hanghatásoktól lehet búcsúzni. :(

    Valszeg az lesz a nyitott/zárt kérdéskör kulcsa, hogy a füles beenged-e külső zajokat viseléskor, illetve kihallatszik-e a zene. Nos a nyitottnak mondott HD595 az tényleg beengedi a legtöbb hangot, kicsit szűr, de jól lehet hallani a környezetet. Ez nekem speciel pont megfelel, hogy zenehallgatáskor is meghallok dolgokat, de tény, hogy egy belvárosi zajos panelben ez kifejezetten megnehezíthetné a zenehallgatás közbeni lazítást.
    A kihallatszással nekem soha nem volt gondom füleseknél, normál hangerőn 1-2 méternél távolabbról egyiket sem hallani.

    HD 595-öt csak ajánlani tudom, szvsz 34k-ért megéri, de nézz szét hátha árulnak Sennheiseren kívül jobb AKG, Grado, vagy Koss füleseket, néha kamionról pottyant darabokat a beteges bolti árukhoz képest megfizethető áron is kapni.
    Ha viszont tudod, feltétlenül próbáld ki a kinézett füleseket vétel elött, pl én eléggé fejjel mentem a falnak, eredetileg HD555/HD595 között vacillálva, de inkább az olcsóbbat preferálva mentem anno vásárolni. Viszont számomra az 555 kicsit csalódás volt, utólag örülök, hogy meghallgathattam mindkettőt egy boltban.

    Sajna nem, de ez is olyan, hogy mindenképp ki kellene vétel elött próbálni.
    Ugye én Zalmant használtam jó ideig, és utólag tudtam kipróbálni egy Medusát is.
    A kettő között nem éreztem túl nagy különbséget, a Medusának jobbak a mély hangjai(annál vannak mélyek :) ) de kb ennyi is, hangminőség, térhangzás, kényelem ugyan az, de háromszoros áron! :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • pinnacle

    nagyúr

    Találtam egy üzletet ahol lehet Grado fejhallgatókat kapni.[link] Én az SR 60-as tipusra gondoltam, de ahogy utána olvastam, egy gond van vele, hogy minden "ki-be" hallatszik.
    Esteleg ven valakinek ilyen fülese?Vagy lehet, hogy inkább egy Beyerdinamic DT 231-et kellene vennem?Igazából csak az Audigy2 ZS-hez kellene.Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • hunnylander

    őstag

    válasz pinnacle #1545 üzenetére

    Nekem nincs Grado-m, de annyit tudok róla, hogy az SR 60 köztudottan a legjobb 100 dollár allati füles. És ezzel el is jutottunk a fő problémához, nem ér 30 ezer forintot.

    De amúgy agyon van dicsérve, de csak mert jobb helyeken 70 dollár vagy kevesebb.

    Nekem AKG K240 Studio-m van, de bolond lettem volna MO-ról megvenni, az USA-ból rendeltem.

    [ Szerkesztve ]

    www.HunnyF1.com

  • hunnylander

    őstag

    válasz pinnacle #1547 üzenetére

    A Grado SR 60 az nincs annyira elterjedve, még az USA-ban sem, hogy dúskálni lehetne, azon boltok között akik (jó áron) postáznak Európában, de van egy pár.

    A javíttatás nem lehet gond, mert ezek nemigazán szoktak elromlani, és pont emiatt is ajánlom az AKG-t, mert azon az 'elromlandó' rész (a kábel a hajlatnál) lecsatolható-cserélhető, a fülpadok is cserélhetőek. Egy AKG évtizedek alatt sem szokott a fő egységeiben meghibásodni, ha nem éri baleset. Nem véletlenül az etalon a rádió- és zenei stúdiókban. Nameg az AKG nagyon ismert és elterjedt Magyarországon is. Itt gyártják a szomszédban, Made in Austria, kivéve az olcsóbb modellek, az Made in China. :DDD

    A különbség nagyon érződik, egy párezres nevenincs vagy kommersz-márkás füles és pl. az én AKG-m között. Ég és föld a különbség.

    A floridai ScitScat Music-tól vettem. Ők postáznak is Európába, de én még azon is spóroltam, mert van néhány amerikai zenész ismerősöm, és azokon keresztűl mégolcsóbban tudtam postáztatni a cuccot. Mert általában az Államokon belül az ilyen boltok ingyen szállítanak, a személyes nemzetközi postázásnál meg lehet egész olcsó megoldást találni, míg a cégek nem mernék a tracking-mentes és legolcsóbb/leglassúbb ('legmegbízhatatlanabb') szállítási megoldást választani. A ScitScat kb. 35-40 dollárért postázna egy fülest Magyarországra, más cégek is hasonló árban, magánszemélyek olcsóbban. Ráadásul (nagyon) akciós volt ez a füles akkor amikor vettem, azóta (legalábbis a webstore-jukban) nincs is náluk ez az AKG, csak másmilyen és nem is akciós áron. De pl. vannak náluk olcsóbb típusú AKG-k és Samson-ok. ScitScat - Headphones Mondanom se kell, azok is kenterbe verik a kommersz közönséges füleseket.

    Még egy nagyon jó füles és ráadásul az egyik legjobb megfizethető zárt füles, ami van is náluk, (ráadásul az ezüst színű még akciós is) az a Sennheiser HD 280. (Csak $80, a forint meg most nagyon jól áll a dollárral szemben.) A Sennheiser márkát meg nem kell bemutatni, szerintem.

    Köztudott, hogy a nyitott fülesek tudnak lenni a legjobbak, hangra és kényelemre, pl. a csúcs referencia fülesek is mind nyitott konstrukciók. Egyszerűen zárt rendszerrel sokkal nehezebb a jó tulajdonságok elérése. De a HD 280-nál azért egész jó sikerült.

    Az AKG-t meg eBay Power Seller-ektől a legolcsóbb és legjobb megoldás beszereni. Seller 1 Seller 2

    [ Szerkesztve ]

    www.HunnyF1.com

  • hunnylander

    őstag

    válasz robesz87 #1750 üzenetére

    Egyébként ebben az árkategóriában ez a legjobb?

    Ezt a HD 555-ről kérdezed? Szerintem több "legjobb" van minden árkategóriában, nem lehet felállítani egy abszolút rangsorrendet. Mondok öt márkát, amitől többnyire megkapja az ember amiért fizet: AKG, Sennheiser, beyerdynamic, Grado, Ultrasone.

    www.HunnyF1.com

  • hunnylander

    őstag

    válasz Szabbber #2111 üzenetére

    Vezetékes sztereó. :) AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, Ultrasone, Grado. A többi felejtős, persze kivételek erősítik a szabályt.

    www.HunnyF1.com

  • Flashcash

    Közösségépítő

    Érdekes ez a füles vásárlás téma. :)
    Nekem egy olcsó 2-3K? Panasonic RP-HT21 fülesem volt egy jó darabig: [link]amíg el nem törött a műanyag kerete.

    Gondoltam mi sem egyszerűbb mint lecserélni veszek helyette valamit, vettem új aktuális Panasonic műanyag fülest RP-HT41S: a mélyek túl mélyek, magasak nincsenek nagyon rosszul szólt, úgy látszik rájöttek hogy túl jót gyártottak régen? :F -> gyorsan elajándékoztam.
    -AKG K412P volt a következő, szépen szól meg minden, de magasban még mindíg nem az igazi. Ezt megtartottam Ipodhoz jó lesz.
    -Hallgattam még ismerősöknél más AKG, Sennheiser füleseket (max. 15K-s árkategóriáig) de ezek szintén nem jöttek be.

    Szal. végül ebayen amerikából berendeltem 3 Panasonic RP-HT21-et (itt találtam legközelebb :) , máshol már nem árulják), ezek faszán szólnak, nincs túlságosan kiemelve a basszus, nagyon jók a magasak és nagyon kényelmesek, legalábbis nekem.

    Asszem, ha én legközelebb drágább fülest veszek akkor rendelek egy Alessandro Music Series One-t (finomhangolt Grado SR-80) mert nincs kedvem csalódni. :)

  • hunnylander

    őstag

    válasz Csakipityuba #2525 üzenetére

    A floridai Scitscat Music-tól. Akciós áru volt, úgy egy évvel ezelőtt, most nincs náluk AKG. De van náluk pl. akciós Sennheiser HD 280 Pro (egy nagyon jó és népszerű zárt füles, 75$), meg van náluk Beyerdynamic és Ultrasone márka is*. Szállítanak Magyarországra, de én még azon is spóroltam (mármint a drágább trackinges szállítási költségen, mert egy cég csak a drágább és biztosabb szállítást hajlandó biztosítani), mert egy amerikai segitőm postázta nekem a cuccot (az USA belföldi szállítás többnyire ingyenes vagy filléres dolog, a nagy távolságok ellenére is) egy olcsóbb USPS metódussal. Úgyhogy a fejhallgatóm, Ausztria, Florida, Texas, Magyarország úton került hozzám és mégis olcsó volt. :D

    De ha most venném valószínűleg az eBay-ről venném. Ebben is van már a topikban precedens, Tüzi egy eBay kereskedőtől vette, ha jól emlékszem 75 dolláros listaáron. Egy valamit viszont jó lesz észben tartani, jön az Mk II termékszéria, szóval az akciós árú 'aranyos' K240 Studio készletek ki fognak merülni, és az újdonság (ami csak optikai ráncfelvarrás) eleinte biztos drágább lesz.

    *(A legjobb fejhallgató márkák; AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, Ultrasone és Grado)

    [ Szerkesztve ]

    www.HunnyF1.com

  • vipisti

    tag

    válasz Tooooom #2605 üzenetére

    Most szereztem be egy hiVOX Lupus S USB fejhallgató erősítő/DAC-ot meg egy Sennheiser PX100-at. Utóbbiról első ránézésre az volt a véleményem, hogy valami gagyi cucc lehet, de nem. Jazzt, rockot meg instrumentális zenéket hallgatok, és tényleg jó hangot produkál a páros.

    Persze a PX100-nál vannak jobb fejhallgatók (Grado, Stax - hogy csak a profibbakat említsem), és egy Lupushoz már érdemes is venni, míg sima hangkártyához nem biztos. A másik kérdés a zene formátuma: ha valaki 10-100 ezreket költ profi fejhallgatóra meg erősítőre, annak CD-minőségű (FLAC, APE) zenére is szüksége lesz, rá fog jönni, hogy az mp3 (főleg 224 kbps alatt) nem igazán élvezhető.

    [ Szerkesztve ]

    Gnothi seauton.

  • vipisti

    tag

    Valaki használt már Grado SR60-at? Véletlen láttam meg 24 rugós akcióban itt.

    Gnothi seauton.

  • nádasi

    tag

    válasz BloodyEddie #3722 üzenetére

    A "potis" füleseken vagy a kábelen vagy a készülékházon helyet kap vmilyen toló vagy forgó potméter amivel a hangerőt vagy esetleg egyéb paramétert lehet szabályozni (mint általában a potméterekkel :K )
    Azt tudnod kell, hogy az komolyabb fülesek nem rendelkeznek ilyennel, emellett stereo-ak és vezetékesek. A legkomolyabbakon (Grado, BeyerD, Sennhieserek teteje) pedig már a két kábel (Left+Right) hossza is megegyezik, tehát nem divatos v. DJ stílusú egyoldalas.

  • nádasi

    tag

    válasz Raharin #3732 üzenetére

    Relatív, hogy mi számít "ennyivel rosszabbnak". Egy Grado RS1-en meg tudtam különböztetni az írott audio-t az eredetitől (mondjuk demonstráció volt). A vezeték nélkülin nem biztos, hogy sikerült volna.
    Benne van a pakliban, hogy összeszed vmi zajt a környezetéből, esetleg könnyen billenhet a stereo kép, és az sem árt, ha jobb fajta ceruzaaksit használsz. (ajánlom az olcsóbbak közül az SBS-t, Varta-t, drágábbak közül az Ansmann-t). Ha nem aksizol, akkor lehet Duracell v. Energizer elem is, de mindenképp egy csomagból származóak legyenek (az aksik is!)

    Egy szó mint 100, a vezetékes az igazi, abból is a szimmetrikus...

  • nádasi

    tag

    Elég sok fejhallgatót és jópár fejhallgatóerősítőt volt szerencsém kipróbálni, és tök szubjektíve mondom halkan, hogy a Sennheiser az elérhető árkategóriájú dinamikus fejhallgatók terén mind az otthoni, mint a DJ fülesek terén a plafont nyújtja. Talán DJ téren az Ultrasone DJ1 megszorongatta, hi-fi téren meg a BeyerDynamic DT990. Lehet itt magyarázni a SR szériát a Gradotól, de azok ára nem az én pénztárcámhoz szabott. :(

    A STAX meg más kategória. ;]

  • nádasi

    tag

    válasz riam #3867 üzenetére

    Ráadásul levehető a kábele???????? :F

    Ugye nem levett kábellel használnád? Ne szakítsuk meg a jelet, áramforrást, ha nem muszáj! Pl. ezért van kilőve a moduláris táp nálam...

    Nagy gratula a 701-eshez! :R De összereszteném a HD600-ammal. ;]

    Az igazság az, hogy sajnos nem csak egy legjobb hangkártya kell neki, hanem egy normális fejhallgatóerősítő (HiVox, Creek, Musical Fidelity, Grado, stb.) is + interconnect.

    [ Szerkesztve ]

  • Ashcroftt

    csendes tag

    Kivételesen nem kérdést írok, hanem szeretnék megosztani pár tapasztalatot. Van olyan szerencsém ugyanis, hogy már picit több mint egy éve egy Grado SR-80 boldog tulajdonosa vagyok, és mostanra összegyűlt annyi hallgatási időm, hogy értékelni is tudjam. :B Viszonylag olcsón jutottam hozzá, egy kolléga kint volt USA-ban konferencián, és sikerült rábeszélnem, h. hazafelé hozzon egyet, ha jól emlékszem 21k körüli összegbe került.

    A külalak abszolút oldszkúúúl, szinte ordít róla, h. nem divatfejhallgató, de teljesen nyitott kialakítása miatt úgysem való utcai használatra. A nyitottság olyan szintű, hogy ha éppen nem hallgatok vele zenét, akkor minden zajt, hangot, beszélgetést normálisan hallok, nem tompulnak a hangok. Ez zajosabb környezetben akár probléma is lehet, viszont legalább nem kell levenni, ha valaki szól az emberhez, és hallani a tűzriadót is. :D A kábelek nagyon jó minőségűek, egyedül a "hármas elágazás" fura picit, talán az elbírt volna egy-egy megerősített kimenetet. Sajnos a kábel borítása nem deguálló, így az enyémet egy helyen sikeresen átrágták, de a belül futó vezetékeknek még így sem lett bajuk, úgyhogy egy-egy erősebb rántás, beakadás sem fog próblémát okozni vele. A fültappancsok ezen a modellen már kényelmesebbek, mint a régi SR-60-ason, de 3-4 óra hallgatás után az elállóbb füleket már nyomni kezdik. Ezek nagyon könnyen helyettesíthetőek saját szivacskarikákkal, amik viszonylag könnyen elkészíthetőek, és ügyes tervezés mellett tökéletesen illeszkednek. A pánt egy hajlítással tökéletesen fejre illeszthető, a műanyag részek pedig csúcsminőségűek, még az ezüst festést sem nagyon lehet lekoptatni róluk.

    A hangzásról: Előre kell bocsájtanom, hogy nem igazán vagyok Sennheiser fan, engem kicsit elijeszt azoknak a hideg hangzásvilága, mely még a legprofibb darabokon is érezhető. A Grado hangzása teljesen organikus, természetes, olykor ilyesztően valószerű. Példaképpen sok zajt tartalmazó zenénél, vagy esetleg filmeknél gyakran előfordult, hogy pauzálnom kellett, mert egy furcsa zajt teljesen úgy hallottam, mintha a szobából jönne. Különösen jó a dinamikája is, a legapróbb csilingelő részletek sem vesznek el még egy komoly dobszóló mellett sem. Torzításra még nem sikerült rábírnom, még elviselhetetlen hangerő mellett sem volt rá képes. Akár mindennapi használatra is tökéletesen alkalmas, mindenféle zenét a maga teljességében visszaad, de amihez tiszta szívvel tudom ajánlani, az mindenféle instrumentális zene, klasszikus, jazz, latin, de különösen élvezetes vele az elektronikus és kísérleti zene is, kifejezettem ajánlom pl. Tigrics hallgatásra. :D Metál és rock is elég jó vele, de ezekhez talán egy lehelletnyit jobban megfelel egy AKG.
    Általában CD-ket, vagy ezeknek az általam készített FLAC-ripjeit hallgatom vele, mivel megvan az a rossz tulajdonsága, hogy a gagyi minőségű Mp3-ak tényleg butábban hangzanak rajta, határozottan lehet pl. hallani a különbséget egy 196 és 256 kb-es tömörítés között, a 128-asok pedig már elég laposak EQ nélkül. 256 kbps és efölött már nem észleltem különbséget, de X-Fi-n még nem próbáltam. Fejes erősítővel sem teszteltem még, a hifi és a gép is meghajtja rendesen, de lehet, hogy egy Amperheadet összedobok majd hozzá, ha lesz elég elszántságom. Egy apró probléma akadhat vele, hogy nagyon ritkán a membrán "beakad" és zörögni kezd, ilyenkor pontosan nem tudom mi történik, de mivel általában 5-6 óra intenzív folyamatos hallgatás után fordul elő, gondolom némi deformáció miatt lazul/gyűrődik. Ekkor néhány gyors ki-be fujás és egy perc pihentetés megoldja a problémát. Nagyon fontos még az is, hogy a fülesnek kell jó 20-30 óra bejáratás a vétel után, első használatkor borzalmasan lapos hangja van, de hamar eléri a teljes potenciálját.

    Végeredményben szerintem fantasztikus választás annak, aki normális áron be tudja szerezni, bár meghallgatás nélkül mindíg rizikós fejest venni az egyéni izlések miatt. Remélem tudtam segíteni azoknak, akik még nem igazán találkoztak Gradóval, kis hazánkban horribilis áron vesztegetik őket sajna... :(

    [ Szerkesztve ]

  • cskamacska

    addikt

    válasz -XadAnuX+ #5720 üzenetére

    Pro-t azt kb mindenhol kapni(jó nem annyira népszerű mint a Sennheiser, de kapni sok helyen). Viszont ez a régi DT990 sorozat erősebben fülhözfeszülős feketerácsos tagja, ami elvileg gyengébb, mint az ápgrédelt új fémszínrácsos cuccos. DT990 simán csak pár helyen van, ott viszont 80k felett, és a képeken ezeknél már az új DT990 figyel.
    Hogy mennyivel jobb az új, nem tudom, de legalább sokkal drágább. :O

    Egyébként meg az van, hogy bolondságomban eldobtam az agyam, és berendeltem egy HD650-et magyar kiskernél. 2 év asztalverős kiskergari, helyi könnyed felvét, 70k-s ár.
    Ez van, béláim az úrban, elvesztem, lehet körberöhögni. :B Persze még lemondhatom, vagy egyszerűen nem egyek érte, de akkor a redtóveresek lehet fülöncsapnak.

    A döntés relatíve egyszerű volt, redtóverék teszkós akciójára rácuppantam jól, leírások róla nem voltak épp negatívak sehol(hogy vészesen kevés, vagy épp túl sok volna ebből és abból) és kiemelték általában, hogy a basszussal nincs gond(jó pont) de az abszolút nem nyomja el a többi tartományt sem(nagyon jó pont), cserébe kényelmes, és nem a fület hanem a fejet nyomja. Nem mellesleg, megmondom őszintén ez is befolyásolt :B , ahogy nézegettem a Head-Fi és egyéb audiofül fórumokat, azt vettem észre, hogy akinek van több drágább fülese is, azok közül tipikusan egy majd mindig egy Sennheiser HD600-as, vagy HD650-es. K701 és HD600, Grado SR325i és HD650, Denon D2000 és HD 650, Beyer DT880 és HD600, tipikusan ott figyel mindenhul az a csúnya HD600-as sorozat. Véletlen egybeesés? Vagy a magas erősítő és forráskívánalmak miatt az erre hajlamosak szeretnek vele legózni? :DDD

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz -XadAnuX+ #5761 üzenetére

    Te én sem döntöttem, a "szívem" erre, az eszem arra vitt volna. A HD650 legkésőbb a HD595 vásárlását megelőző időkben számomra a nagy ő volt, csúcsend füles, aminél nincs, vagy, ha van is, nem kell jobb. Áradoztak róla itt, meg ott, mikor azt sem tudtam, hogy Beyerdinamic, vagy Audiotechnica cégek léteznek a világon, nem hogy vannak füleseik, már azt láttam a fórumokon, hogy a népek nyáladzanak a HD650 füles után, mint ezkellnekem audifül füles.
    Ugyanakkor, mint kiderült számomra, az AVX-es fazon akinek a szavain először igen csak kiakadtam nem beszélt mellé, egy K701-hez is, de a HD650-hez főleg, szükséges megfelelően őrültdrága erősítés is, ami simán költségduplzását jelent. :O
    Ezzel szemben egy Grado, vagy AT, vagy Denon, nem kíván meg akkora beruházást a fülesen felül, az AKG és a Beyer fülesek bár jobban megkívánják ezt, de mégsem olyan mértékben mint a HD650, ráadásul még tán kényelmesebbek és strapabíróbbak is.

    Arról nem is beszélve, hogy simán előfordulhat, hogy a HD650-hez nem passzol a Hearo dobozának füleskimenete, vagy egyszerűen maga a Hearo vétel sem sikerül úgy ahogy szeretném, vagy maga a HD650 sem lesz meg, vagy..

    Ha én most nekifutásból újrakezdeném az egész őrületet, valszeg megkeresném ezt a szakit:AKG 601 high-end fejhallgató + tuningolás k 1000
    Nagyon ígéretes, és lehet hasonlítgetni a helyszínen sokmindennel. A fazon messzíről profinak tűnik, és nem mellesleg fülestuningról nem tudok máshol széles-e hazában. Szvsz érdemes lenne egy esélyt adni neki.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • celf

    őstag

    válasz Jannn #5874 üzenetére

    Egy jó hangkártyát azt különbözteti meg a kevésbé jóktól, hogy az EQ-t nem piszkálva (Flat-en hagyva) kapod a legjobb hangzást, míg a rosszabbaknál feltolod tökig a basszust meg a magasat, hogy egyáltalán legyen valami élvezetes a zenében, már ha színpad nincs...
    nem ertek egyet.
    te a nagyon hulladek, es a jo hangkartyakat hasonlitod ossze csak.

    pl mi van akkor ha veszel egy, pl Dr.Dac2-t, vagy egy Compass-t amit lejjebb linkeltek a kollegak, vagy egy Zero DAC-ot. Ezekben (is) lehet opampot cserelni.
    Ha fulesed mondjuk pont az egyik harsanyabb Grado modell, es a dac/amp-odban is pont egy bright sounding opamp van. akkor mi van ? akkor maris kidobhatod a 300 dolcsis hudejo cuccodat, mert nem szol jol EQ nelkul. mi lehet a gond, hiszen "fullextras" egesz...

    ilyenkor opampot cserelsz. amit egy kis ferditessel nevezhetunk EQ-zasnak.

    itt dol ossze az allitasod.

    [ Szerkesztve ]

  • Daneeka

    senior tag

    válasz A_ScHuLcZ #5978 üzenetére

    Hát ez lehet nem segít sokat de én egy-két héten belül építek az új HD555-höz egy erősítőt.

    Hátrány: Időigényes, tudni kell forrasztani.

    Előny: Mondjuk olyan 15 körül megvagy minden alkatrésszel, táppal, házzal, szerszámokkal.

    Minőség: Majd kiderül :D De a kapcsolása az majdnem ugyanaz mint a Grado RA-1-nek.

    Bővebben: http://tangentsoft.net/audio/cmoy-tutorial/

    Ha venni akarsz, az többe lesz, ebben a többiek tudnak segíteni.

  • p_adam

    addikt

    válasz Daneeka #5979 üzenetére

    Ez is mutatja hogy a Grado RA-1 mekkora lehúzás :)

  • KMT

    addikt

    válasz NosFeraTus #6231 üzenetére

    AVX-en hirdetnek most egy Grado SR80-ast 22-ért. Alkudd (ez így helytelen írásmód lenne :F ) le, ennyit megér simán.

  • celf

    őstag

    válasz KMT #6238 üzenetére

    gradohoz azert illik erosito is. nem is akar milyen. bar nem vagyok annyira otthon modellek kozott, lehet ez kevesbe igenyli.
    viszont ugyhirlik nagyon analitikus, hideg hangzasuak a gradok.

  • devast

    addikt

    válasz Melorin #6721 üzenetére

    Valami grado, vagy alessandro ms-1. Bár fogalmam sincs, mennyiért szállítanak mo-ra.

  • KMT

    addikt

    válasz Melorin #6726 üzenetére

    Ha minden igaz, van egy eladó Grado SR-80 avx.hu-n. Igen jó vétel lenne szvsz.

  • Melorin

    addikt

    Grado SR-225 65.000 forintért szerintetek megéri? Jobb mint az SR-125?

  • devast

    addikt

    válasz Melorin #6781 üzenetére

    Ha neked megér annyit, áldásom rá. Esetleg alessandro ms1 vagy ms2 ezek moddolt grado-k. Dobj egy mail-t nekik, hogy mennyi lenne posta ha érdekel. Ha fontos a magyarországi gari, akkor ja 65k-ért jó vételnek számít egy 225 eu-ban.

  • Melorin

    addikt

    Megérkezett végre a Grado SR-225. :) Első benyomás: nagyon egyszerű a külseje, egyszerűbb, mint ahogy a fényképekből ezt ki tudtam venni, de semmit nem számít, mert a belső érték a lényeg, és úgysem látom magamat zenehallgatás közben :)
    Kicsit furcsa a viselete, nem a legkényelmesebb, talán a kissé kemény szivacsok miatt.
    Első meghallgatásra nagyon szépen szól, de gondolom még javulni is fog, ha erre is igaz a bejáratási idő.
    Hatalmas nagy baki a Gradotól! A L-R csatorna meg van cserélődve!! Ez azért durva, nem is tudom, hogy fogom megoldani... Talán ha kihúzom a fejpántot átszúró "antennákat" és fordítva teszem visza a hangszórókat... Csak az a baj, hogy ütközők vannak az antennácskák végein, így nehéz lesz teljesen kihúzni.

    Egyelőre egy Diamond MX300 hangkártyával hajtom meg, amit talán a közeljövőben felvált egy DAC+HP erősítő.
    No nem a hangerő miatt, mert fájdalomküszöbig lehet így is hangosítani a zenéket. Inkább a minőség miatt.
    További élménybeszámolót majd ha hallgattam is egy keveset :)

    [ Szerkesztve ]

  • Melorin

    addikt

    válasz Melorin #6844 üzenetére

    Közben találtam itt egy Grado-párna barkácsolást.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • KMT

    addikt

    válasz Melorin #6847 üzenetére

    Nagyon jó. Lehet, hogy nekem is ilyet kellene csinálni, mert arany árban van itthon a gyári szivacs.

    Szerk: Ja most nézem, hogy ez eredetileg is grado alapanyag. Fenébe.

    [ Szerkesztve ]

  • Melorin

    addikt

    Olvasva azt, hogy mennyire nehezen (nemrég még könnyen) beszerezhetőek Sennnheiser fejesek mázlistának érzem magam, hogy az én Grado SR-225 fejesem, ami híres arról, hogy alig lehet hozzájutni, kb 2 nap alatt meglett :) Igaz, hogy nem az a típus amit szerettem volna, hanem az eggyel jobb (ugyanannyiért), de valahogy kibékültem a tudattal :D

    2 hét hallgatás után a tapasztalatok:

    A basszusok nem valami erősek. Sokszor inkább érzem őket, mint hallom, de viszont érdekes módon a nem-basszus mély hangok meg kitűnőek. Nagyon tiszták, nem torzítanak, teltek és nagyon jól szétválaszthatóak a többi hangoktól, nem folynak össze, mint pl. a Sennheiser PX-100-on.

    A közép és magas hangok gyönyörűen szólnak rajta. Az egyik kritérium az volt mielőtt megvettem volna, hogy a dalszövegeket jól megértsem (angol szövegértés gyakorlása), mivel az eddigi tapasztalatom az, hogy az olcsóbb fülesek hajlamosak összemosni a különböző hangokat, így volt, hogy pont azt a szót nem értettem, amire kíváncsi voltam, hiába hallgattam meg 4-5-ször egy bizonyos részt, mert akkor szóllalt meg egy hangszer.
    Na ennél a fejesnél ilyen nincs. Bármi történik a zenében, mindíg a helyzet magaslatán van, és külön tudja kezelni a hangokat. Ráadásul annyira érzékenyek a hangszórói, hogy olyan dolgokat is meghallani, amikről eddig nem is tudtam, hogy ott vannak.
    Igazi élmény zenét hallgatni vele. Például a szinpadi felvételeknél teljesen oda tudod képzelni magadat a helyszínre.
    A másik dolog ami tetszik benne, az az, hogy kis hangerőn is ugyan úgy szól, mint nagyon. A kis szöszmötölések is ugyanúgy hallhatóak, és a mély is nagyon szép, mintha loudness lenne beleépítve :)

    Nem a legkényelmesebb fejhallgató sajnos, halllgatás közben többször meg kell igazítani, hogy ne törje le a fülemet, bár sokkal kényelmesebb, mint amikor megvettem, mivel elvégeztem a szivacsain egy jó kis samponos mosást, így már jóval puhábbak :)

    Mivel még sosem volt nyitott fejhallgatóm, meglepett, hogy kifelé is elég hangos.
    A kábele pedig brutálisan vastag! Egy medvét meg lehetne fojtani vele :DDD

    Egyelőre ennyi a tapasztalatom, majd még írok, ha változás történik a hangjában bejáratás után (kb 15 óra lehet csak benne).

  • Melorin

    addikt

    válasz maszekember #6992 üzenetére

    Elég jó kis szerkentyű valóban, Grado SR-225 de én nem utcán használom :)

  • devast

    addikt

    válasz Ati3120 #7154 üzenetére

    Tény, sennheiserek kicsit lassuak :) Úgy szinte az egész felhozatalukra igaz ez, talán a hd800-ra nem egyedüli kivételként. Rock/metal-hoz grado és kész, csak tudd beszerezni. Esetleg alessandro ms-1(hivatalosan moddolt grado sr-80), ő szállít mindenhova, és szerintem $100-ért teljesen jó.

  • hitman,

    őstag

    válasz hitman, #7187 üzenetére

    Megvan!
    Grado

    Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

  • attika89

    senior tag

    válasz hitman, #7187 üzenetére

    A Grado-kat többnyire rock, metal és hasonló zenékre ajánlgatják előszeretettel és többnyire jó véleménnyel vannak róluk... Többet sajna én sem tudok

    fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

  • attika89

    senior tag

    válasz hitman, #7190 üzenetére

    Csak annyit tudok mondani, hogy nézz szét head.fi.org -on
    Ott rengeteg infót fogsz találni róluk.

    Egyébként ha már Grado, akkor meg kell említeni az Alessandro-t is, ami tulajdonképp "tuningolt" Gradokat készít.
    Tényleg érdemesebb külföldi fórumokat leskelni ( bizonyos idegen nyelvi ismerettel a háttérben persze) mert pl amerikában sokkal szélesebb réteg használ drágább fejhallgatókat és így persze több tapasztalatot lehet olvasni....
    Szóval, ha nincs lehetőséged kipróbálni, akkor bele kell vetned magad a fórumok rengetegébe

    fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

  • m3ss

    veterán

    bujom a head-fit egesz nap, egyre bizonytalanabb vagyok :)
    50% zene (rock/metal: ledzep, lynyrd, blacksabbath, hendrix..ilyesmik) 50% jatekra kellene tovabbra is fules megboldogult hd 565-om helyett. 150-250$ kornyeken.
    pc spdif-en denon avr 1804-re kotve
    amiket nezegettem: hd 555/595/600 akg 272/701 grado 225
    kerdes, hogy egy ilyen av erosito mennyire szolgalja ki a high end fuleseket? van ertelme ehhez hd 600/ k 701-ben gondolkodni, vagy felesleges es maradjak olcsobb kategorianal?
    hd 555 hangjatol nem voltam elajulva miutan kiprobaltam az akg 272-ot, de az 565-om is jobb volt szvsz mint az 555, viszont a 120$ shippelve egesz barati erte. 600/701-et 200$ kornyeken talaltam hasznaltan, sr 225-ot pedig 150$ kornyeken, valamint avplanetnel 595 29e nettoert is elgondolkodtatott
    mondtak hogy rockhoz vegyek gradot, nem volt szerencsem meg meghallgatni egyiket sem, de igy ranezesre vhogy nem tudom elkepzelni, hogy kenyelmes legyen :U grado hangtere? jatekra alkalmas?

    esetleg beyer v audio-technica?
    SEGITSEG :Y

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • m3ss

    veterán

    meghallgattam ma a grado 225-ot, hat biztosan nem ilyen fulesem lesz
    valahogy az akg meg a sennheiser hangzasa kozelebb all hozzam, mely hangokat is hianyoltam belole, kenyelemrol ne is beszeljunk inkabb :) parnak tul kicsik, nyomja a fulemet a kozepso muanyag resz.

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • m3ss

    veterán

    válasz scream #7321 üzenetére

    a hd 555-ot szerintem rendeld meg ebay-rol, 120$ kb szallitassal egyutt, van jo par 99% feletti eladonal, biztos nem zsakbamacska..vagy turkalj head-fin, 2 napja maradtam le egy franciahonbol erkezo 45euros 595-rol

    en vegul rendeltem egy beyer 770pro-t head-fi-rol, foleg jatekra kell, azt mondjak arra meg idealis, aztan ha annyira szar lesz rock-ra, hamarosan megjelnik majd az apron :DD
    aztan kenytelen leszek venni egy akg 272-ot :R , mert idaig az volt az egyetlen ami valahogy kozel allt az elkepzeleseimhez (b&w 601 s3) valami hasonlot keresek a fulesekben mint a hangfalaimban (dinamikus, nagyon jol elkulonitheto magasak-kozepek, mar amennyire ezt le tudom irni) de a gradok, meg a hd 555 valahogy nem igazan jottek be..de mar kezdtem unni, hogy 1 hete forumokat turok, raugrottam a 770-re, amit ki se probaltam :Y

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • Turbolada II

    őstag

    válasz Recon666 #8746 üzenetére

    Fejhallgatóból a Sennheisert, az AKG-t, a Beyerdinamic-ot, a Grado-t ajánlom nyugodt szívvel.

    "A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

  • devast

    addikt

    válasz bigmasterg #8929 üzenetére

    Olyan $300 fölött bármelyik sennheiser, beyerdynamic, akg, grado, stb, esetleg a denonok. Mindegyiknek más hangja van természetesen... Régebbi akg modelleket is szeretik a népek, meg ottvannak a stax-ok is... van választék bőven :)

    [ Szerkesztve ]

  • p_adam

    addikt

    Első ránézésre ez a Grado SR60 is egy nagyon jó ajánlatnak tűnik, ha kényelmetlen vagy nem tetszik a hangkép még mindig túl lehet adni rajta.

  • AMDFan

    addikt

    válasz jambiyya #9012 üzenetére

    Hát az biztos, hogy a természetesebb hangképet nem a K530-ra értették.
    Ahogy olvasgatok kezd kirajzolódni az a kép, hogy a Sennheisernél a HD5xx sorozatnál kezdődnek a normális fejesek (amiben már nincs "subwoofer") AKGnál meg a K601nél talán?
    Beyerdynamic esetleg? Gradot is ajánlották még. Valakinek van ezekkel tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

  • Recon666

    Közösségépítő

    "AKG K1000 Grado HP-2 STAX SR-404 HD650 HD580 HD590 SR-60 SR-225 HF-1 A500 KSC75 Sportapro E2c im716 borrowed in house for number of months: SA5000 E4 RS-1" az egyik értékelő összehasonlitási alapja, a többi értékelőről ne is beszéljünk. Nem rossz. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • KMT

    addikt

    válasz AMDFan #10173 üzenetére

    Röhögve elbírná. Nekem a 32 ohm-os Grado-val -35 dB környékre kell állítani a driver-t. És a jumper off-on van, ha azt átraknám, még adna rá vagy 50% kakaót...

    (#10198)
    Inkább veszel egy gyengébb kártyát? :F

    (#10175) baluka26:
    Azok az opampok nem befolyásolják a füles kimenetet, csak az RCA-t.

  • Petrisz

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy fülest, értékhatár kábé nincs. Annyi a vágyam, hogy nem csak erősítővel, hanem laptopról és iPodról is használnám. Tisztában vagyok vele, hogy ezzel jól beszűkítem magam, mert egy "nagyobb" fülest egy MP3 lejátszó nem tud meghajtani. Elsőre azt mondanám, hogy a (fél)nyitott rendszerű érdekelne jobban, ezeken a jazz és a klasszikus jobban szól, de melóhelyen a zárt valamivel előnyösebb.

    Ti milyen olyan fülest ajánlanátok, ahol a minőség az adott hangforrást (erősítő, laptop, iPod) figyelembe véve maximális?

    Elsősorban AKG-ban és Sennheiserben gondolkodom, bár ajánlottak nekem Mo-n nem kapható, de pl. Amazonról rendelhető Grado SR80i-t -- ez utóbbit sajnos nem tudom kipróbálni, nem biztos, hogy lutriznék.

    Érdemes esetleg ilyen MP3 lejátszókra kitalált 7-10.000 HUF körüli mobil fülhallgató erősítőkben gondolkozni?

    Tudtok olyan boltot, ahol a füleseket meg is lehet hozott zenével hallgatni? Eü. okokra hivatkozva ettől totál el szoktak zárkózni, azt mondják, 3 napon belül hozd vissza, ha nem tetszik, de ez szerintem nem jó senkinek.

    Köszi a segítséget előre is.

    Üdv:

    P.

    ''Magad légy az a változás, amit a világban látni szeretnél'' (Mahatma Gandhi)

  • baluka26

    veterán

    válasz Petrisz #10519 üzenetére

    Ha kényelmeset akarsz, akkor csak Grado-t ne :D
    Hát, szerintem egyébként egy komolyabb füles+egy FiiO E5 hordozhatóra :)
    Amúgy hordozhatók királya szerintem a Koss PortaPro.

    [ Szerkesztve ]

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Aktív témák