Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • baluka26

    veterán

    válasz brumi1024 #30219 üzenetére

    Főleg hangzásbeli különbség. A HD650 nyugodt, kicsit mélyorientált, a HD800 meg neutrális elvileg :)

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • schawo

    titán

    válasz brumi1024 #30219 üzenetére

    Milyen rendszerről demózták a HD800-t? Mert elég komoly különbség van a kettő között, ezzel együtt nem állítom, hogy a HD800-t választanám a kettő közül, ha az ár egyáltalán nem számítana.

    (#30222) baluka26 Nem, de akkor más oknál fogva. A HD800-t korábban gyenge rendszerről hallgattam, és nem futotta ki magát, akkor azért nem választottam volna. Legutóbb jó rendszerről hallottam, és már tudom, hogy miért tartják sokan jónak, viszont azt is megtudtam, hogy nem az én szám íze, most azért nem ezt választanám. A HD650-t jobban ki tudnám használni.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • p_adam

    addikt

    válasz brumi1024 #30219 üzenetére

    A Sennheiser egy Lehmann BCL ről demozott (és a saját beépített USB DAC-járól ha jól láttam...) az Audio-Technica pedig Xonar Essence One + CEC HD53N illetve Antelope Audio Zodiac+ és Lavry DA10 ről is. Több kommentárt ez azt hiszem nem is igényel a dolog :)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz brumi1024 #30219 üzenetére

    Azért van köztük elég sok eltérés (AD700 vs AD900), előbbinél a mély alja jobban le van csapva (vannak számok, ahol hiányérzet lehet mély tekintetében, van, ahol megvan rendesen, szóval helyzetfüggő, nem teljesen egyértelmű a helyzet egyik irányban sem), a közép is süllyesztett, utóbbinál sokkal egyenletesebb a frekvenciamenet, és kifejezetten előtérben van a közép. A gyakorlatban a 700-asnak elég egyedi teret kölcsönöz a sajátos frekvenciagörbéje, a 900-as pedig ugyan sok mindenben hasonlít, de kevésbé "játékos" a térrel. Mindkettőnél hasonlóan szellős a hangkép, illetve a távolság és a tér kitöltése 3 dimenzióban is eléggé hasonlóságot mutat (csak a 700 mélységben játszik), de a 700-as szerintem picit lágyabb és mosottabb, a 900 részletesebb és világosabb is. A 700 ár/érték aránya jobb, kényelemben pedig számomra etalon, és elő is szoktam venni nem ritkán a 900 mellett is. De a 900 érezhetően jobb fejhallgató. Van pár szám, ahol nagyon meggyőző tud lenni a 700-as még a 900 mellett is, de olyan is akad, ahol nagyon kibukik a süllyesztett közép, ott a 900 sokkal magasabb szintet képvisel (technikai értelemben, az élvezeti faktora megfelelő zenékkel és preferenciával szerintem zseniális a 700-asnak). Nem tudom milyen zenékkel hallgattad őket, a 900 szinte mindenevő (ami nem mély orientált), a 700 korlátozottabb, de a nyugisabb stílusokkal időnként tud élvezetesebb is lenni, mint a 900, a furcsa tere és a lágyabb/helyenként elkent hangja miatt. Forrás kérdése: a 700 szerintem nagyon jól hozza a karakterét telefonról vagy laptopról is, a 900-hoz jobban illik egy rendesebb forrás, úgy tisztábban szól, és ez az egyik erénye a 700-al szemben.

Aktív témák