Hirdetés

Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Ear001 #46004 üzenetére

    Ez már a HiFi misztérium része... mint az első fejes találkozón a kétujjnyi OFC nagyonsok tápkábel a 300HUF-os kínai elosztóban. De egyiket sem tudom cáfolni, elhiszem, hogy változtat a végeredményen.

    Számomra örök élmény volt, amikor egy "mezei" Dynaudio (pontos típust nem tudok, akkor kezdtem megfertőződni, talán valamelyik Contour, úgy rémlik 500k volt a pár 2008-ban) demozásán addig cserélgettünk mindent, míg a hangsugárzó nem vált a leggyengébb láncszemmé. ~80k-s erősítőről, és deckről indultunk (-> 2M és 1,5M) , 2k/m hangfalkábellel (-> 300k/m), noname tápkábellel (-> 100k), a végén minden egy vagyon volt, és minden egyes lépésnél meg voltam győződve, hogy hallok különbséget.

    Azóta (kezdő)mérnökként sem tartom eretnekségnek ezeket a dolgokat, de mélységesen szkeptikus vagyok. Továbbra is nagy szeretettel olvasnám a kábelek milyenségének hangra gyakorolt hatásának fizikai magyarázatát , és egyéb mágikus dolgok technikai hátterét.

    A placebo-hatás pedig minden "audiofil" (ezt nagyon nem szeretem használni, azért " "-ben) barátja az idők végezetéig.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Aktív témák