Hirdetés

Aktív témák

  • steamboy

    csendes tag

    Hello!

    Akármerre "nézek" mindenhol az a fránya AKG :) Az Audio-Technica -val most egy kicsit zavarban vagyok, nem tudok senkit, akinek lenne A500-as modellje. Bár volt szerencsém egy M40fs-t kipróbálni (~22 ezer). Szépen szólt és tetszett is, de nekem nagyon kényelmetlen volt. Szóval most ismét az AKG honlapja a kezdő oldal és nézegetem :DDD A k530 eddig is tervben volt és Fecc már mondta, hogy annak ellenére, hogy semi-open a kialakítása, nem sok hangot enged ki és a külső zajokat sem lehet hallani. DE. Annyi jót olvastam a k240-ről, hogy megnéztem az AKG honlapját. Ezt is semi-open fejhallgatóként jellemzik, de hunnylander hozzászólásaiban nyitott hp-ként emlegette. Ez mennyire izolálja a környezeti zajokat, ill a környezetem mennyit hall a zenéből? Mindkettő XXL méretű hangszóróval van felszerelve, a kényelem miatt, bár sehol sem írták, hogy konkrétan mekkora az átmérője (én 53 mm-re tippelek). Számomra fontos, hogy körbevegye a fülem és ne nyomja.
    És lenne még egy buta kérdésem, hogy ez a füles elvileg studió munkára készült, de azért lehet hi-fi célokra is használni? Illetve mit jelent az, hogy az érzékenysége a fülesnek ennyi és ennyi? Pl: k530-as 102 dB/mW, szemben a k240-es 91 dB/mW értékével. Ez mit jelent? Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Aktív témák