Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz FeRRaR1 #36360 üzenetére

    Most volt GX7-em, rövid használat után eladtam. Nem rossz gép de az én igényeimet a Sony A6000-em jobban kiszolgálja. Sok kellemes tulajdonsága mellett volt néhány, ami nem tetszett, ezek miatt adtam el:

    - Shutter shock
    - Harmatgyenge szoftveres támogatás (egyetlen Lightroom színprofilja sincs, a vázra letölthető app ismeretlen fogalom)
    - Elég gyakran pontatlan a fókusz, ez mindkét kitobjektívjére jellemző.
    - Néha fájóan unintelligens a működése, főleg a fókusz beállításakor. Nem egyszer működik az arcfelismerés, helyén van a kocka, aztán az elkészült képen a 300 méterrel odébb levő háttér lesz éles.
    - A napsütést leszámítva össze-vissza méri a fehéregyensúlyt.
    - Rossz a fogása (kicsi markolat, pont útban levő szíj)..
    - Rossz a szemkagyló mérete és formája, emiatt erős napsütésben problémás.
    - Elég gyorsan merül.
    - A kitobija ekv. 28mm-ről indul.
    - A teleobija (45-150mm) kellemes darab, de elég korán sötétedik, így a számomra fontos ekv. 150 mm körüli tartományban a mélységélessége sajnos igencsak gyenge.
    - Gyenge a beépített vaku.
    - Gyengébb a raw file-ok tartaléka
    - Kis felbontás, 4:3 képarány mellett
    - A portréobija elég drága de nagyon jó, az ezt kiváltó Olympus 45-ösének távolabbra fókuszálásnál többször problémái vannak
    - Fájóan buta az automata módja, emiatt még elajándékozni sem érdemes olyannak, aki nem ért a fényképezőgép kezeléséhez.
    - Ha nem raw-ban dolgozol, túlcsordul a vörös színcsatorna.

    Ami viszont sok jó tulajdonsága mellett kiemelést érdemel:

    - Egyenletesen jó teljesítményt nyújtó, könnyű kitobjektívek vannak hozzá.
    - Könnyűek és jók a kapható obik.
    - Az egyik legjobb menü ebben van.
    - Érintőképernyő.
    - Vízszintező.

    Ha nem próbálsz ki mást, ez jobban fog tetszeni, mert nem tudatosulnak annyira a hiányosságai.

Új hozzászólás Aktív témák