Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    válasz hcl #34977 üzenetére

    Én Samsung NX500-zal videóztam.
    4K-t is tud 24fps-sel, de az picit megerőlteti a gépet, nem minden témához ajánlott.
    FullHD-n viszont nagyon jó. PAL-t tud 24,25, és 50fps-sel is venni... Emellett van NTSC is.
    Bitrát is állítható:

    Egyetlen hátránya, hogy az NX rendszer halott sajna... nem nagyon lesz már hozzá új kiegészítő, objektív, stb. De ha sikerülne egy-két jó obival megvenni, akkor nagyon csúcs gép. (én fix 45mm-essel használom most, mert a 18-55S, il. 50-150S nagyon drága, az olcsó zoomok pedig gagyik).

    Canon 70D-vel összevetve erősen veri videóban. Használtam este (kb sötétben) iso 3200-on is, 1/25-ös záridővel, és se bemosódás, se zaj, nagyon jó képminősége volt a videónak.

    Viszont lenne még 1 fontos dolog, amit meg kell említenem: h265/HEVC-be menti a videókat, nem h264-be.
    Ennek előnye, hogy sokkal jobb tömörítéssel bír, azonos bitráttal szebb a kép, vagy épp azonos minőség kevesebb helyet foglal. Hátránya: A legtöbb videokártya nem tudja hardveresen gyorsítani, és sok video lejátszó/szerkesztő nem kezeli. Ez azt jelenti, hogy egy i5-ös gépen is megeshet, hogy nem tudod lejátszani a videót, vagy akadozik, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák