Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Ipadipad #16896 üzenetére

    50e alatt bőven, kb 41e volt a váz... :DDD de már szokott lenni olcsóbban is, 29e körül, pl panasonic g1.
    am köszi, annyira nem jók azért a képeim, én is amatőr vagyok, de ha portrézni akarsz, egy telefon, vagy kompakt után tényleg üdítő egy cserélhető obis géppel kattogtatni, főleg ha fix obid is van, bőven lehet játszadozni a mélységélességgel ;)
    most egy picit drágábban találtam, de még mindig belefér az 50k-ba: g1, gf5, e-pl1, e-pm1, e-p2...ezek közül talán az e-p2 a legkomolyabb cucc
    obik...vagy mondjuk helios..+ egy adapter kell majd hozzá. az egyetlen bökkenő: manuális fókusz...tehát ezek az obik olcsók is, meg pengék is, de nincs autó fókusz, szóval kézzel kell fókuszálnod...belenagyítasz a fókuszmezőbe, tekered a fókuszgyűrűt amíg éles lesz, exponálsz...gyakorlattal enyhén mozgó témát is le lehet kapni velük, de amúgy inkább beállós, pózolós portrékra jók, pl szaladó alanyt lekapni esélytelen.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák