Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Henk

    veterán

    válasz betyarr #8753 üzenetére

    Nem tudom már,hogy milyen ventit akartál venni.De az AC-nek a 12-es pwm-es ventije direkt úgy van kialakítva,hogy sorba lehessen kötni belőle 5db-ot.A sorba kötött egyforma ventik mind azonos fordulaton mennek.Ha különbözőket kötsz így össze akkor valószínű nem lesz egyforma a fordulatuk mert az adott feszültségen más fordulatot produkálnak.A többi gyártó pwm-es ventijét nem ismerem így nem tudom azoknál,hogy működik ez a dolog.De ezt a fajtát simán sorba lehet kötni és a lap cpu fan csatijára dugva tökéletesen kezeli a lap és nem kell hozzányúlni.A hangjáról annyit,hogy nálam 440-1550rpm között lehet szabályozni,gondolhatod,hogy egy 12-es ventinek mekkora hangja van ekkora fordulaton.Én úgy állítottam be,hogy idle 550rpm körül megy,itt a hangja csak közvetlen közelről hallható és load kb 1000-1100rpm körül megy.Itt van némi hangja de úgyis csak akkor gyorsul ennyire mikor melegszik a proci mondjuk játszok,akkor viszont ezt a hangot nem hallom meg.De ha nem vagy biztos a dolgodban csaináld úgy mint én.Vettem először egyet és kipróbáltam,elkezdtem szabályozgatni,hallgattam milyen fordulaton milyen hangja van és hogyan működik a vezérlés.Aztán mikor úgy ítéltem,hogy megfelel akkor rendeltem meg a többit.
    Itt egy kép a szabályzásról.Bal oldalt alul(40%) mutatja,hogy hány %-on menjen minimum a venti,felette(100%),hogy mennyin menjen max a venti.Jobb oldalt alul(31 fok) azt tudod beállítani,hogy a cpu mekkora hőfokánál menjen a beállított minimumon a venti.Felette(65 fok),hogy a cpu mekkora hőfokánál menjen a beállított maximumon a venti.A 2 hőmérséklet között fokozatosan változtatja a venti sebességét.Ezt beállítod és alul OK aztán ennyi,a többit már csinálja magától.Ez a progi a Gigabyte lapokhoz jár,rajt van a gyári lemezén.

Új hozzászólás Aktív témák