Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • prmcsk

    addikt

    Há'mosmá nagyon tele van a tokom...

    Majd három hónapja kitaláltam, hogy öreg a passatom és újabb kocsit veszek...Én barom azt hittem, hogy a nagy büdös válságban ez pusztán egy beszámítandó autó, elhatározás és pénz kérdése. Egy túrót !

    Gondoltam veszek egy A6 audit.
    Követelmények:2004. körüli, kombi, ezüst, szürke, vagy valami világos szín. 1,9PDTDi, 130 paci, 6 gang.
    A "neppervírus" nélküli autó nem létezik egy kategóriában, tipusban sem. Ettől fogva lemondtam róla.
    Gondoltam "lejjebb" megyek és megfrissítem a passatom, a feltételek ugyanezek, de a nepper az mindenhol ott van.
    Most már a Vectra C-t kóstolgatom kombiban,1,9TDCi, 150Le, 6gang, de előre érzem, hogy a falak ugyanezek lesznek...

    Melyik, milyen autót vegyek, hogy ezek ne legyenek ott ?

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz tibi666 #31413 üzenetére

    meg árban sem... a különbségből meg kipofozza a nepperverdát, és arról legalább tudja, hogy ok...

    Ebben van a pont...Gyanítom, hogy ugyanezt teszem...Ha ugyanazon autó beszámítási és eladási ára közti különbséget (úgy 300-400k) a verdámra fordítom, egy minden szempontból kifogástalan autóm lesz...Olyan amilyennek kéne lennie annak, amit árulnak.

    Okulásul...
    Vagy harminc szóba jöhető autót megnéztem...Mind nepperes (autókereskedős) volt, mert a jó árúakat, amit magánszemély hirdet a neten, azonnal megveszik, de nem is ez a gond.

    A gond az, hogy a legtöbb hülye magánzó a kiírt árnál 1-200k-val olcsóbban oda is adja azonnal, ahelyett, hogy várna egy másik magánzót. A nepper beviszi a saját "gépsorba", ahol fillérekért (kb.10k) ki és letakarítják, polírozzák és visszatolják...Jön majd a balek (ez volnék én), aki szerintük megveszi az eleve lealkudott és kitakarított verdát, vagy 300k-val drágábban. No és jön a nagy kasza...
    A legtöbb vásárlónak van ugye már egy autója, amit be kéne számítani. Azt ugye röntgennel nézik át és mindent lefikáznak, ami az ő eladandó, vagy kiszemelt autójukon ugyanolyan horpadt repedt, vagy festékhiányos...
    Az én verdámat 800k-1 millába akarták beszámolni és ugyanazt az évjáratot szinte ugyanolyan külső hibákkal, 1,3-1,4 millára írta ki a saját telepén...
    Mondom neki: Az rendben van, hogy kereskedő vagy vazze, de te kombájnal akarsz aratni ott, ahol már a kaszának is kevés van...(Szerintem még most is próbálja megfejteni, hogy mit is mondtam ezzel). A nagybüdös pannon puma összesz@rt itt mindent, te meg most hiszed, hogy megteheted azt, amit sok éve, mikor még ment a bolt ? Amikor még elhitték az emberek, hogy a kölcsönt csak fel kell venni, de megadni nem ? Mondd már meg nekem, hogy ezt a kiszemelt autót mióta árulod ? "Öt hónapja"... :Y És még nem ébredtél fel ? Ti betegek vagytok, ha egy autóbeszámításos vásárláson nem kaszáltok 500-600k.-t ? A 100-200k. már neketek nem is pénz ? Legalább ilyen "sűrű" eladást kívánok...

    Nem folytatom, mert az ország jó részét bejártam és szinte mindenhol ilyenek fogadtak.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz lajafix #31420 üzenetére

    Nem keresem én a neppert, mindenhol az van ! :DDD

    Persze, hogy én is a magánzót keresem a magánautójával együtt, de...Felmentem én már 2006.-ig is, de szinte ugyanaz a helyzet.

    A tapasztalataim okán erősen fontolgatom, hogy nyitni kéne itt egy topikot, ami pont ezt a sok telelökött nyeppert volna hivatott kiiktatni, hogy a leendő vevő és eladó egymás zsebére spóroljon, függetlenül, hogy cserével vesz e autót, vagy nélküle. Pár százezren vagyunk itt ahhoz, hogy egy ilyen kezdeményezés sikeres lehessen...

    A topiknyitás kivitelezését bárkinek átadom... :D

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    Na egy élő példa arra, amit jópár hsz.-el ezelőtt ecseteltem a beszámítást illetően...

    A linkelt verda eladási ára 2,090.000 ruppó, de beszámítás esetén 2.349.000 péz.

    Ha csak ezt a 259k különbséget a kocsimra fordítom, akkor nem számíttatom be, mert minek ?

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz SpeedR #31498 üzenetére

    Ja igen, és ebből kiindulva nem kell villamos, busz, troli és metro sem egyszerre b.pestre sem...Ne legyetek már ennyire egoisták. Tudom, hogy 1,7 millióan laknak ott, de 8,3 millióan meg nem...Ha 1,7 milla embert a BKV évi 70 milliárd minuszért szállíthat, akkor 342 milliárdot költhetnénk a bpesten kívüli közlekedés támogatására és akkor volna egál. Ezzel szemben csak töredéke ennek az összegnek az, amit a bpesten kívüli közlekedés támogatására fordítanak. Te nem "haboznál" ?

    Magyarország az nem budapest gyarmata. És nem vitaindítónak szánom...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    SpeedR A véleményem megalkotásásnál nem nézten, hogy bpesti vagy e ? A mondandóm lényege ettől független és szólhat akár másnak is...

    lajafix Hogy nem jók a számok nekem is eszembe jutott, csak lejárt a szerk. idő és nem akartam "halmozni", de az arányok attól még igen és a lényeget nem befolyásolja.

    És mindenki nem lakhat bpesten, remélem ezt bárki elfogadja...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Dare2Live #31508 üzenetére

    Persze, értem én...A b.pestit a hideg rázza már a járatritkítás hallatán is, a vidékinek meg kuss a járat megszüntetésre...Jó ez a demokrati... :DDD

    Köszi linket, ha bajom lesz, ott folytatom...

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Dumb #31544 üzenetére

    Elképzelni sem tudod, hogy hány tízezer ilyen idióta van még és a legtöbb kocsit vett, de a szalonban zsírosdeszkát haszel... :W

    Arra nem képes, hogy a futamidő hónapjait megszorozza a havi törlesztővel és akkor még nem kalkulálta bele az infla rizikót...Egyéb kockázatokról most ne is beszéljünk.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz aphra2 #31548 üzenetére

    Pedig leírja...

    A futamidő növekedése is megtörténhet abban az esetben például, ha deviza alapú szerződésnél Ön a havi részletek árfolyam különbözetét nem fizeti meg az adott havi törlesztéskor, hanem az a futamidőt növelve halmozódik, és kamattal terhelt.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Manitou #31665 üzenetére

    Teljesen elfogadott megoldás. Én sem akartam akkora király lenni, hogy egy gumi miatt, négyet cseréljek.
    Jól gondolod, a jobbakat a hajtottra...

    Én sok telet futottam külön gumikkal, a lényeg, hogy egyforma az eleje és a hátulja.

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz DeadMeat #31673 üzenetére

    Egy alulkormányzott autót sokkal könnyebb kezelni, mint egy túlkormányozottat, ezt egy vezetéstechnikai pályán bárkinek pillanatok alatt bebizonyítják. Amennyiben tehát nem egyforma gumikat rakunk fel az autókra, akkor a jobb állapotú mindig hátra kerüljön.
    Ha ez igaz, akkor "tévedni emberi dolog, mondta a sün, majd komótosan lekászálódott a sikáló keféről"...Ezen eset áll fenn.

    Mondjuk 25 év kocsikázásomnál még egyszer sem előzött be az autóim fara...És nem azért, mert szerencsém volt, vagy keveset autóztam. Ebből az időből vagy 5 évet "rongyoztam" és időjárás függetlenül, heti 1000Km volt a minimum...

    [ Szerkesztve ]

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

  • prmcsk

    addikt

    válasz Manitou #31697 üzenetére

    Ezért írtam a véleményemet, még ha ellenkezik is az elmélettel, ami azt mondja, hogy az újat minden esetben hátra...Én mindig fordítva tettem, melynek oka volt már az aláírásom is:

    Elmélet és gyakorlat között annyi a különbség, hogy mindig a gyakorlat dönti el, hogy az elmélet helyes e ?

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Aktív témák