Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ABE

    őstag

    válasz Geli #21207 üzenetére

    Mivel állítólag nehezebb most már hitelhez jutni, én elképzelhetőnek tartom, hogy az alacsonyabb árfekvésű autók árai kicsit feljebb ugranak, a fiatalabbaké pedig lejjebb. De ez csak az én logikám szerint. :B

  • fekeandras

    őstag

    válasz Geli #21207 üzenetére

    Szerintem már semekkora illetve minimálisan akár emelkedni is fognak a használtautó árak.Sokkal nehezebb új autóhoz jutni mint eddig, ezért többen vesznek használtat.A kereskedő meg nem jótékonysági szervezet.Ha megteheti (és megteheti mert nő a kereslet a használt után) árat emel.Bár nem túl etikus de én ezt tenném.Mindenki pénzből él.

  • zeoos

    tag

    válasz Geli #21207 üzenetére

    Szerintem az árakat mindig a kereslet határozza meg.
    Amúgy is a mondás szerint: "amíg lószar van, veréb is van" alapon (és ez a mondás igazán az autópiacra vonatkozik) mindig is lesz néha jó üzletnek látszó, vagy szerencsés vásárlás ... ugyanakkor persze lesznek nagy átverések.

    A mostani gazdasági helyzetben sem lesz semmi másként mint idáig. A kereskedő szeretne eladni és a cél érdekében most valami újdonsült akcióval, vagy plusz dolgokkal fognak előrukkolni. A bankosok is visszafognak venni az arcukból, mert különben nem fognak tudni annyi székházat építeni és nem lesz több Maldív szigeteki nyaralás a főnökségnek. Amúgy is az eddigi 0%-os kezdő részlet is csak egy nagy hablaty volt, mert amikor már megköttetett az üzlet akkor derült ki, hogy de-de-de ... de a rendszámot be kell fizetni, de a vizsgáztatást be kell fizetni, de a forgalombahelyezést be kell fizetni, de az atyaúristent is be kell fizetni.

    Eddig is átvolt b*szva a nép, most sem lesz másként. Használtautópiac is az marad ami idáig volt: behozzák az autót külföldről, csinálnak vele pár biztosítási csalást, majd rendbekapják és mehet a piacra. Aztán amikor még úgy érzed alkudhattál az árból, te magad elégedett leszel, az eladó meg ugyanúgy röhög a markába.

    "... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

Aktív témák