Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sszell

    újonc

    Sziasztok!

    Először is, köszi hogy van ez a topic, és önzetlenül segítitek a kérdezőket!

    Hosszú kihagyás után, ismét PC-t szeretnék építeni.
    Laikus nem vagyok, de expert meg pláne nem, ezért is veszem szívesen véleményeteket és ajánlásaitokat!

    Hosszabb távon szeretnék tervezni vele, amit később is lehet fejleszteni pl egy új VGA-val, vagy több RAM-mal anélkül hogy mindent cserélni kelljen, szóval valami relatíve frissebb alaplapban (DDR5, LGA1700), CPU-ban (12 vagy méginkább 13 gen i5 vagy i7), és egy nagyobbacska (mondjuk 750W) tápban gondolkodtam. De ha ez szerintetek rossz gondolatmenet, bátran javítsatok ki!

    És akkor a kérdezz-felelek!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Munkára is és játékra is!
    Munka:
    adatbázis fejlesztés illetve némi Java a szakterületem, de szeretnék egy kicsit elkalandozni játék fejlesztés, webfejlesztés illetve multimédia (videóvágás, képszerkesztés, animálás.. ilyesmi) irányába. Ehhez az “új kalandhoz” kellene a gép, illetve játékhoz.
    Játék:
    mindenevő vagyok, de leginkább story based, TPS illetve platformer game-k. Open world is előfordulhat, de alapvetően nem igénylem a végtelen játéktereket (es vele együtt számítási igényt), illetve az FPS se az én világom. Szinte csak single player, vagy local coop játszom. Multizni nem szoktam.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincs ilyen, tisztalapról indulunk
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház és bele a hardverek. Egér, klaviatúra és monitor van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    550e, esetleg indokolt esetben (jelentős különbséget érek el vele/feltétlenül szükséges a fentebbi igények mellett) 650e
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Alapvetően egy LG Ultragear 27GN880-B Ergo Gamer Monitor (1440p, 144 Hz, 1ms, FreeSync, G-Sync, HDR10)-al lesz használva, de “karnyújtásnyira” van tőle egy LG OLED 55C11 tv is, és időnként azon is mehet majd a játék.
    Azt gyorsan hozzá is tenném, hogy tisztában vagyok vele, hogy a fentebbi összegből nem igazán elérhető olyan PC, ami ennek a tv-nek a 4k120fps képességeit ki tudja hajtani, és ezt nem is igénylem, de jó lenne elérni 4K esetén is a 60-70 FPS-t, ha ez lehetséges (és nem minimum on vagy low-n)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Jobban húzok az Intel-Nvidia duóhoz, de ha ár-értékben jobban járok (azonos megbízhatóság mellett) a Radeon-AMD iránnyal (vagy a kettő kombójával) attól sem zárkózom el!

    Asrock-kal kapcsolatban a régi emlékeim az, hogy kb low budget Asus volt egykoron, rövidebb élettartammal és/vagy 1-2-pár év lemaradással. Ha ez (még mindig) igaz, nem biztos hogy ezen szeretnék spórolni. De itt is igaz, hogy meg lehet győzni :)
    Megjelenés tekintetében nincs speciális elképzelés.
    Fekete, fekete+piros színvilág áll a legközelebb hozzám, de mással is ki tudok békülni. RGB-t nem vetem meg, de nem is igénylem hogy minden is világítson. (ha ki-bekapcsolható és/vagy állítható, az persze pozitívum)
    Talán az üveg oldallap az, amit mindenképpen szeretnék.

    Alapvetően új alkatrészekben gondolkodok, esetleg garanciális (mármint amit gond esetén valóban lehet érvényesíteni) használt is szóba jöhet, ha azt mondjátok nem kell ódzkodni tőle, és jelentősen olcsóbb (ha használt de csak kicsivel olcsóbb, akkor inkább az újra voksolok némileg többért).
    gamerellato.hu VGA-ival kapcsolatban pl. van valami tapasztalat?

    ————————
    Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák