Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dega

    újonc

    Sziasztok!
    Gépet szeretnék venni, ebben kérném a tanácsotokat. Köszönöm!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alap otthoni felhasználásra (filmnézés, netezés) és játékra (pár éves játékok, mint pl. GTA V, Cities Skyline, Ori and the blind forest)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrésszel nem rendelkezem.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépházra és annak tartalmára, monitorra.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Bruttó 230.000 Ft +- 10.000 Ft, monitorral együtt!
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Nincs monitorom. Legalább 21 col méretűt szeretnék.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nvidia-val, AMD-vel sosem volt problémám, inkább ezt preferálnám, de nem ragaszkodom hozzá. Semmilyen egyedi igényem sincs. A gépházból is a lehető legegyszerűbbet szeretném, a kinézet nem számít.

    Köszönöm!

  • dega

    újonc

    válasz palfitom #132936 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a segítséget!

    Ezt állítottam össze az ajánlatodból.
    Átfutnád nekem még egyszer, hogy minden passzol-e. PCX-en állítottam össze, valószínűleg onnan is fogom megrendelni. A videókártyával és a memóriával nem vagyok tisztában, mert több típus is van, ami választható, de csak minimális eltérésekkel. Az ára összesen nettó 176e, ennél több nem igazán fér bele a keretbe.
    Bár raktam már össze számítógépet még régebben, de gondolom érdemes összerakatni a bolttal. Az 5e ft-ot úgy gondolom megéri.

    Cooler Master MasterBox Lite 3.1 TG MCW-L3S3-KGNN-00 fekete ablakos számítógépház
    FSP 450W HEXA 85+ tápegység
    AMD Ryzen 5 1500X YD150XBBAEBOX processzor
    Asrock AB350 Pro4 alaplap
    Kingston 2x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FBK2/8 memória
    Asus GTX1050 Ti 4GB GDDR5 STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING videokártya
    Western Digital Green 120GB WDS120G1G0B M.2 SSD meghajtó
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez

    Köszönöm még egyszer.

  • dega

    újonc

    Sziasztok!

    Édesanyámnak szeretnék gépet venni / összerakatni, ebben kérném a segítségeteket.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Kisebb, régebbi játékokra, böngészős játékra (farmerama jellegű), filmnézésre, zenehallgatásra használná a gépet.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmilyen alkatrészt nem szeretnék megtartani.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett gépházra és tartalmára van szükségem, billentyűzet, egér, monitor van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Bruttó 80-90e Ft a keret rá.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    A jelenlegi monitor típusa Fujitsu Siemens AMILO LL 3190W, de ezt jövő év elején le szeretnénk cserélni egy viszonylag olcsó kb. 30e Ft-os monitorra.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Semmi extra igény, a ház is lehet a legalapabb.

    Köszönöm szépen!

Új hozzászólás Aktív témák